bidenriot
12.11.2020
Kategorie: Politika

Bidenova prezidentská výhra/nevýhra

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Joseph Biden se dočkal a po téměř půlstoletí v politice a dvou nepodařených pokusech se čirou náhodou stal ve svých osmasedmdesáti letech nejstarším prezidentem Spojených států v dějinách. Voličům primárek Demokratické strany totiž nezbylo než jej postavit proti nenáviděnému a démonizovanému Donaldu Trumpovi, protože ani jeden ze dvou socialistických kandidátů, které měli k mání, by ho neporazil.

To je ale naprosté fiasko na sestavení harmonické vlády. Místo energického a charismatického prezidenta mají popleteného a nemocného starce, jenž prodělal dvě mozková aneuryzma (výdutí cévy) a plicní embolii. Funkce amerického exekutivního prezidenta je velmi náročná i v normálních časech, ale v děsivě rozdělené společnosti a ve straně, která je už delší dobu pod vlivem socialistické a multikulturní ideologie i svých militantních aktivistů, okamžitě vypukne boj o pozice v Bílém domě.

Jak si s tím starý pán poradí, nevíme, průměrný věk dožití mužů je 78, a také s ním nikdo nepočítá v jeho 82 letech do dalších voleb, což pochopitelně vnitrostranický konflikt značně posiluje. Já být na jeho místě bych to nebral.

A nezapomínejme, že se spory demokratů budou odehrávat na pozadí těžce rozpolcené společnosti. Na rozdíl od možná propagandistických průzkumů veřejného mínění, jež předvídaly masivní vítězství, vyhrál Biden těsně, o pouhá cirka 3 až 4 procenta, a to i při neobvykle vysoké účasti všech voličů (160 milionů podle posledního odhadu NBC), což mu mělo přinést výhodu.

Ovšem energický Trump prokázal také úspěch, když zkonsolidoval a zvýšil procento svých voličů považovaných demokraty za „ubožáky“ (Clintonová) a progresivními médii, dnes hlavní proud, za naprosté idioty.

A tak se dnes v Americe oslavuje i hořekuje téměř půl na půl. Ideologicky rozpolcenou společnost Biden smířit nemůže. Spor patriotismu s internacionalismem, socialismu s tržním hospodářstvím, svobody projevu s cenzurou politkorektnosti, a dokonce už i konflikt zdravého rozumu s ideologií genderismu a antirasismu je příliš hluboký a nejde uchlácholit líbivými hesly. A to má Amerika ještě nevyřešené své staré spory o právo na nošení zbraní, život nenarozených dětí, trest smrti a adopce dětí homosexuály. Na jedné straně se společnost sekularizuje, na druhé přibývá věřících křesťanů z Latinské Ameriky.

A pozor, do Bílého domu přichází v osobě Kamaly Harrisové mladá ambiciózní a tvrdá politička, která politicky impotentního prezidenta potřebovat nebude a bude se chtít co nejdříve prosadit a veřejnosti představit jako jediná možná kandidátka demokratů na prezidentský úřad.

Jisté je jen jedno. S republikánským Senátem se ústavní, zelená ani fiskální revoluce dělat dost dobře nedá, stačí připomenout druhou paralyzovanou Obamovu vládu, nehledě na to, že tradiční politika zdaňovat a rozdávat má po hospodářském poklesu z pandemie své meze.

Konflikt z téhle nevýhry může militantní frustrované progresivisty snadno vyprovokovat k nějaké nepředložené akci, jež tradiční americkou společnost, která se pod vlivem prezidenta Trumpa dostala ke slovu, nakonec přiměje k odvetě. Rád bych věřil liberálním komentátorům, kteří se domnívají, že bez Trumpa se Amerika uklidní. Bohužel oni nechápou revoluční zlo, které je mnohonásobně větší z levé strany ideologického příkopu. Kdyby opravdu vyhrál Trump, demokrati by to neuznali a poštvali lid do ulic.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 285 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.