BIDEN3
26.8.2021
Kategorie: Politika

Bidenova mediální gloriola zhasla

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonOslavné ódy amerického i světového tisku na amerického prezidenta Joea Bidena jsou definitivně minulostí. Nyní se začíná psát i o Bidenovi kriticky, tedy stačí psát vlastně jenom pravdu.

Okolí amerického prezidenta Joea Bidena se „příliš bálo“ ptát se ho na klíčová rozhodnutí učiněná v období před stažením USA z Afghánistánu. Listu The Daily Telegraph (DT) to sdělily zdroje blízké administrativě. „Z rozhovorů s lidmi blízkými administrativě se podařilo sestavit obraz tvrdohlavého a defenzivního prezidenta, který se stále ohání svým zahraničněpolitickým umem, a personálu, který se příliš bojí mu klást otázky,“ napsal DT. „Lidé se prostě příliš bojí říct Bidenovi a Jakeu Sullivanovi (jeho poradci pro národní bezpečnost – pozn. Práva), že se mýlí. Jedna věc je potírat úniky informací, na což se Biden upnul, druhá věc je dopustit takovou chybu,“ upozornil zdroj.

Pamatujete na neustálé útoky amerického tisku na prezidenta Donalda Trumpa? Každý den vyšel nějaký článek, který „ z dobře informovaných zdrojů z okolí prezidenta“ napsal o tom, co hrozného Trump řekl. Naše média tyto zprávy ráda přejímala, protože obecně „jsou progresivní“ a když to napsal The New York Times, Tne Washington Post, tak to prostě musí být pravda. Mimochodem, právě v těchto dnech americká média hojně šíří informace o „úniku viru covid z čínské laboratoře“. Když to před rokem tvrdil Trump, byla to pitomost největšího kalibru a dnes je to pravda pravdoucí. A nezáleží na tom, že jedna Američanka, která tam v roce 2019 pracovala, tvrdí, že k tomu nemohlo dojít. Navýsost politická věc, že ano, kdy na pravdě nezáleží.

O tom, že je Biden neschopný politik, jsme se ostatně přesvědčili už v éře, kdy byl viceprezidentem v administrativě Baracka Obamy. Spolu s tehdejším ministrem zahraničí Johnem Kerryem doslova „zplodili“ smlouvu s Íránem, která Iránu umožnila rozšířit svou islaministickou politiku dál do zemí arabského světa. Trump od smlouvy odstoupil, aby Biden tuto smlouvu opět oživoval.

Pád Afghánistánu do rukou Tálibánu je náhle i našimi experty popisován docela realisticky. Četl jsem dokonce vyjádření jednoho z našich vysoce postavených vojáků v silách NATO v Afghánistánu, který tvrdí, že k cizím vojákům Afghánci žádné sympatie necítili a přirovnával to k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Tak takové máme u nás „chytré“ vojáky.

Dnes se referuje o evakuaci „spřátelených Afghánců“ a už začínají pronikat zprávy o tom, že například Francie si mohla v rámci evakuace dovézt i členy Tálibánu. Přitom onen exodus Afghánců není nic, čím bychom se měli chlubit. Nejvíce poškodí právě Afghánistán. To však nyní nevadí, protože pod vládou Tálibánu je pro nás Afghánistán tabu. Dokonce jsem zaregistroval premiéra Andreje Babiše, že s Tálibánem se jednat ani nebude. Prezident Miloš Zeman jde ve svých úvahách ještě dále a tvrdí, že se do Afgánistánu bude muset Západ zase vrátit. Jako by jeden výprask nestačil.

Co se NATO týče, generální tajemník i další členové velení v Bruselu by měli chodit „kanály“. Samozřejmě, zásadní odpovědnost padá na USA, nicméně i provedení v realizaci vedení NATO nestojí za nic. Tak končí akce, která byla důsledkem největšího teroristického útoku islamistů Al-Káidy na USA 11.9.2001. Za pár dní si USA budou připomínat již 20. výročí této bezprecedentní akce. Nicméně, připomínka bude ve stínu zpackaného stažení NATO z Afghánistánu, čímž končí operace, která byla na počátku nazvána „Operace trvalá svoboda“. Afghánistán je opět v rukách Tálibánu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 041 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)