bidenriot
21.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Bidenova imigrační politika

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAdministrativa Joea Bidena otočila kormidlo k ilegální imigraci do USA. Je možné, že pod Bidenovým vedením podepíší USA Pakt OSN o migraci, který za vlády Donalda Trumpa odmítly.

Na hranicích mezi USA a Mexikem se ihned po nástupu Bidenovy administrativy zvýšil několikanásobně počet ilegálních přechodů na území USA. Republikáni tuto eskalaci ilegální imigrace jednoznačně přičítají politice nové administrativy Joea Bidena. Biden sám, který je nyní více než vytížen dalšími světovými konflikty, na jejichž vyvolání se sám i podílel, jmenoval svou viceprezidentku Kamalu Harrisovou osobou, která se bude „problémy na mexických hranicích“ zabývat. Americká média, kde pozoruji docela zajímavý odklon od úplné adorace Bidenovy politiky před volbami k jakémusi „vystřízlivění“, se dokonce ptají, co že Harrisová vlastně dělá, či vlastně nedělá.

Dalším krokem Bidenovy administrativy je změna posuzování překročení hranic do USA. V éře Trumpa se takový krok označoval jako ilegální imigrace a osoby, které se tohoto činu dopustily, se označovaly slovem „alien“ – cizinec. Americká agentura , U.S. Immigration and Customs Enforcement, která se ostrahou hranice s Mexikem zabývá, vydala nyní rozhodnutí, že se výrazy jako „ilegální imigrant“ či „cizinec“ nesmí v oficiální komunikaci používat. Vychází tak vstříc požadavkům právníků ilegálních imigrantů, kteří si stěžovali, že jde o „diskriminaci“, která má usnadnit vyhoštění ilegálních imigrantů z USA.

Lze proto očekávat, že se USA připojí k Paktu OSN o migraci. Migrační pakt byl přijat na mezivládní konferenci v marockém Marrákeši, která se konala 10. – 11. prosince 2018. Konference se zúčastnilo 164 ze 193 členských států OSN. Poté byl definitivně potvrzen na Valném shromáždění OSN 19. prosince 2018 – 152 států hlasovalo pro, pět proti (Česko, Maďarsko, Polsko, Izrael, USA), dvanáct zemí se zdrželo hlasování – Švýcarsko, Rakousko, Bulharsko, Itálie, Rumunsko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Chile, Singapur, Austrálie, Libye a Alžírsko. To však bude jistě ze strany nové americké administrativy „přehodnoceno“ jako „diskriminační“ hlasování a USA pakt přijmou.

V této souvislosti bude zajímavé sledovat, zda ty evropské státy, které hlasovaly proti nebo se zdržely, neprojeví také změnu postoje a pakt přijmou. Vůbec bych se tomu nedivil. Zatím je ale EU stále pod „covidovým tlakem“ a k tomu se přidala velká eskalace napětí s Ruskem. Čas na to tedy dnes není úplně příznivý. Nicméně tlak na to, aby i evropské státy uznaly migraci jako „základní lidské právo“ se bude ze strany „progresivní“ politiky USA stupňovat. Očekávám proto, že se i v Česku začne proti používání termínu “ilegální migrace” brojit ze strany “progresivních politických sil”. I tyto síly u nás máme bohatě v poslanecké sněmovně zastoupené.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 229 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)