BIDEN3
13.9.2021
Kategorie: Politika

Biden ztrácí trpělivost s neočkovanými, Američané ztrácejí trpělivost s Bidenem

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPod titulkem Biden: Naše trpělivost slábne, neočkovaní způsobují spoustu škod, je rámován apokalyptický obraz epidemie v USA. Není ale jiný než v jiných státech, které už covid přijaly jako realitu.

Po obrovském propadu důvěry ve svou politiku včetně politiky proti covidu, vyhlásil americký prezident Joe Biden další plán na potlačení infekce. Mezi hlavními opatřeními je povinnost vakcinace federálních zaměstnanců včetně firem, které pracují pro federální vládu, kterou lze nahradit pravidelným testováním jednou týdně. Ve svém projevu Biden prohlásil k oněm 80 milionům neočkovaných Američanů: „Na co čekáte?“

To některé americké státy pod vládou demokratů jdou ještě dál a nařizují povinné očkování všech dětí starších 12 let, pokud chtějí chodit do školy – viz Kalifornie a Los Angeles. Ostatně, Biden realizuje svou vakcinační politikou právě „levicové řešení“ a k takovému opatření neváhají sáhnout ani některé další státy jako Francie či Izrael, které povinnou vakcinaci určitých typů profesí požadují. Nicméně, zatímco ještě na konci června souhlasilo s covidou politikou amerického prezidenta asi 60% voličů, dnes sotva polovina. Na dalším obrázku je vývoj podpory Bidenovy politiky od jeho nástupu do úřadu 20.1.2021.

První náznaky sešupu Bidenovy popularity přišly na počátku července, když Biden nedodržel slib že zruší proticovidová opatření na den americké nezávislosti. Pak se Bidenova popularita propadla během srpna v souvislosti s tak zvanou evakuací z Afghánistánu. Americká armáda nechala po sobě plně funkční techniku, kterou bez boje získal Tálibán a oficiální afghánská armáda se úplně rozpadla a nebojovala. Pouze techniku na letišti v Kábulu před odletem Američané zničili a uveřejnili propagandistická foto o úspěchu této akce. To že na základnách zůstala technika nepoškozená a že se americká armáda ani neobtěžovala oznámit tehdejším loutkovým vládcům, že základny opouští pod rouškou tmy, je ale dobře známo. Bidenovo hodnocení je dnes negativní a důvěřuje mu jen asi 45,8% populace a nedůvěřuje 48,6%.

Dnes tak Bidenova podpora klesla na úroveň blížící se podpoře bývalého prezidenta Donalda Trumpa, kterého média potápěla ve velkém, zatímco Bidenovi média ještě stále podkuřují. Podle stejného zdroje si od dob Harryho Trumana po druhé světové válce po nástupu do úřadu počínal podle hodnocení své politiky hůře jen Trump, Gerald Ford a Bill Clinton. Biden tedy má co napravovat a vzhledem k jeho věku nelze očekávat žádný zázrak, spíše další propad.

Bidenova politika tvrdých postihů při nedodržování covidových restrikcí je rovněž známá a peněžité tresty byly dokonce zvýšeny až k 60000 Kč. Byly už uplatněny vůči asi dvou tisícovkám cestujících, zejména v letadlech, kteří odmítali nasadit roušku. V některých amerických státech probíhá naopak souboj mezi „rouškaři“, kteří nařídili nošení roušek na školách všem dětem a republikánským guvernérem, který roušky ve školách zakázal. Republikáni na federální úrovni už vyjádřili tvrdou kritiku Bidenova plánu povinné vakcinace.

Conservatives in the House Freedom Caucus on Friday denounced Biden’s plan as “another attempt by the Biden Regime to expand its control over Americans’ daily lives,” according to a statement issued by the group’s chairman, Rep. Andy Biggs, R-Ariz. – či-li jako „další pokus Bidenova režimu rozšířit kontrolu nad denním životem Američanů “. Republikáni se proto také chtějí obrátit na americké federální soudy, aby dosáhli zrušení Bedinova plánu. V časech Trumpa se naopak demokraté velmi činili a rušili pomocí soudních rozhodnutí zejména Trumpova nařízení ohledně ilegální migrace.

Podle worldindata srovnáním USA a UK z hlediska denních záchytů pozitivních testů ostatně existují jen malé rozdíly mezi těmito dvěma anglicky mluvícími státy za 10.9.2021

Stát Počet obyvatel v milionech Počet pozitivních výsledků za den Počet zemřelých s covidem za den Zemřelí na 1 milion obyvatel
USA 332 150000 1550 4,6
UK 66 38000 132 2

Situace je v USA i UK obdobná, přitom Spojené království od 19. července všechny restrikce zrušilo a Bidenova administrativa přidává naopak další restrikce. To jasně hovoří o tom, že bez ohledu na „boj s covidem“ se dnes jedná jen čistě o politiku a ať už státy s covidem bojují nebo ho berou na vědomí (mimochodem i Dánsko od 10.9.2021 zrušilo všechny restrikce), situace je podobná ne-li stejná. A Dánsko má naprosto shodné údaje s Českem, a i u nás pokračuje hlavní hygienička ve strašení a hovoří o tom, jak je důležité ve školách nezpívat a necvičit. Už aby odešla i s panem ministrem. Problém je pouze ten, že hlasy volající po zrušení restrikcí nejsou preferovány ani v ANO, ani v koalicích SPOLU a PIRSTAN, takže se naše tři hlavní politická seskupení tváří, jako by bylo vše, co se buzerace obyvatelstva týče, v pořádku. Bude mít někdo v těchto seskupeních odvahu vůbec restrikce zrušit včetně vlády epidemiologů – zavíračů?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 216 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)