joe-biden-dan-kamala-harris-343435
7.10.2020
Kategorie: Politika

Biden vs. Putin

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Evropa nemůže očekávat od amerických voleb nic dobrého, je velmi nepravděpodobné, že by Trump mohl zvrátit Bidenův náskok. V televizní debatě Biden vyjevil podstatu svého příštího vládnutí, nenávidí ruského prezidenta víc než Trumpa, kterého by nejraději viděl v rakvi, jak říká. Sklerotická pekelná nenávist omezeného Američana může dovést do rakví polovinu světa. Bidenovo vítězství bude znamenat nebezpečnou výzvu ruskému státu a hodnotám evropsko-křesťanské civilizace, které mají v Rusku významnou oporu.

Animozita mezi Trumpem a Merkelovou s Macronem v posledních letech, jim zabránila vytvořit protiruský monolit, dalo se mluvit o variabilnější ruské politice, aféra Navalný je signálem, že Merkelová je přesvědčena o Bidenově vítězství, komedie kolem otrávení je její dar Bidenově nenávisti, po inauguraci se utuží protiruské evropsko-americké spojenectví v Bidenově intencích.

Evropské variabilnější postoje k Rusku nahradí primitivní bigotní americký diktát v amorálním scénáři, Biden prohlásil, že se sejde kongres svobodných zemí, které schválí něco jako kodex demokracie a svobody, aby se kvantifikovala vzdálenost ostatních zemí od kodexu demokracie, ty nejvzdálenější mohou očekávat to nejhorší. Je normální, že od budoucnosti se dá očekávat všechno možné i nemožné, ale co je trapná až ďábelská ironie dějin, že ty miliony Čechů a Slováků, kteří dlouhá desetiletí věřili demokratickému snu a Americe jako světlonoši svobody a často už ani nežijí, se pletli, jejich vize byla zfalšovaná, hrozná představa, pravdu nejspíš neměl Kennedy, ale učitelka občanské nauky v sedmé třídě a Chruščov s Brežněvem. Americká vize o svobodě a pravdě, jak ji chápali ti, co už nežijí, se přece nemůže zhmotnit v prolhaném demagogickém nenávistníkovi a válečném štváči Bidenovi. Alfou a omegou americké politiky je očerňování až zničení velkého státu, aby nic nebránilo jejich světové dominanci, navíc stupňované osobní Bidenovou nenávistí.

Někteří ruští komentátoři z pochopitelných důvodů právě tomuto aspektu dávají velkou váhu, Trump vyhlašoval sankci za sankcí, ale žádnou nenávist k ruským lídrům nechoval. Velkou osobní averzi k Putinovi choval i Obama a zhmotňoval ji do sankcí, které vedly k nadstranickému konsensu a byly pro Rusko závažnější než Trumpovy. Evropský liberální západ předem jeho antiruské podlosti honoroval Nobelovou cenou. Biden prohlásil, že USA na prvním místě po jeho vítězství potrestají Rusko za vměšování do voleb 2016, nehledě na to, že dlouhá šetření všech možných amerických orgánů nic neodkryla, větší malost od pretendenta na trůn si není možné představit. Biden při návštěvě Moskvy v březnu 2011 přesvědčoval ruské Putinovy oponenty, že dalšímu jeho zvolení se musí zabránit, viceprezidentův pokyn tohoto druhu je obvykle spojen se štědrou finanční dotací amerických agentur, za (vulgární) vměšování do ruských záležitostí to Biden nepovažuje.

Velmi nebezpečné pro Rusko, z náznaků v Bidenových projevech se dá vyčíst nějaká míry kompromisu k Číně, Kubě i Íránu, ale v jeho očích satanem je právě Rusko. V nejhorším protiruském scénáři sformuje Biden protiruský blok nejen z evropských zemí, ale i asijských. Pokud k Číně, jak se očekává, zvolí smířlivější tón, Rusko od ní nemůže očekávat výraznější podporu. Biden rychle obnoví neoliberální globalismus v nejagresívnějších totalitních polohách, představa kolektivního liberálního západu je dnes nejperverznější jakou si lze představit, větší nebezpečí svobodě a přirozeným lidským instinktům než středověká náboženství.

Jaký „marche manoeuvre“, jak říkají Francouzi, má Vladimír Putin? V materiálnějším pojmovém uchopení je v těžké poziční nevýhodě, ale to byl i César u Farsalu, doufejme, že mu přejí dějiny, je evidentně na jejich straně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 305 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.