biden2020
10.5.2021
Kategorie: Společnost

Biden většinu času mlčí, policejní reforma kvůli Floydovi je šílená

Sdílejte článek:

PN/LADISLAV JAKL

ladislav-jakl20884750_0Nový americký prezident během svých prvních 100 dní v čele administrace strávil zhruba dvě třetiny času mlčením, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové bývalý ředitel politického odboru prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl. Ten také za „šílenou“ označil policejní reformu, kterou vyvolaly protesty po zabití Afroameričana George Floyda, jehož jméno také nese.

„Dvě třetiny těch 100 dní mlčel jako ryba. Neměl tiskovou konferenci a nemusel odpovídat na dotazy,“ řekl Jakl na začátek hodnocení prvních tří měsíců Joea Bidena v čele úřadu prezidenta USA. Velmi negativně pak pohlíží na „obrovský revoluční proces doleva“, kterým se podle něj v poslední době ubírá americká společnost. „Trenduje doleva, k progresivismu a pokrokářství,“ doplnil Jakl.

Jedním z Bidenových slibů bylo naočkovat co nejvíce lidí během jeho prvních 100 dní v úřadě. Aktuálně je v USA naočkovaných již přes 200 milionů lidí, tudíž by se dalo hovořit o úspěchu. Podle Jakla však za 100 dní nemohl Biden v podstatě vůbec nic udělat. „Pokud to někdo bere jako plus, tak by si měl uvědomit, že veškeré věci byly uvedeny do pohybu v loňském roce,“ řekl Jakl a zmínil, že za Bidenova předchůdce Donalda Trumpa vznikly vakcíny a začala jejich masová výroba, potažmo i aplikace u lidí.

Současný ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause také varuje před Bidenovou migrační politikou. Americký prezident totiž zvýšil kvóty pro migranty, kteří do země přicházejí, což se Jaklovi nepozdává. „Zpětně se i legalizuje pobyt nelegálních migrantů a vyrábí se tak noví voliči,“ řekl.

Svoboda: Floyd? Selhání jedince, ne systému

Velmi kriticky pak hodnotí policejní reformu, kterou v USA vyvolaly masivní protesty po zabití Afroameričana George Floyda policistou Derekem Chauvinem, který mu při zatýkání zaklekl na hruď. Reforma navíc nese právě Floydovo jméno. „Je to úplně šílená cesta,“ řekl Jakl s tím, že za loňský rok se kriminalita v amerických městech zvedla mnohdy až násobně. „Momentálně jsou USA mnohem méně bezpečné než před rokem. Tento trend se bude nepochybně prohlubovat,“ dodal.

Exministr zahraničí Cyril Svoboda označil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové zmíněnou policejní reformu za „podbízení se a politické gesto“. „Není možné, cokoliv se sehrálo, ji pojmenovat po jedné oběti. To bylo selhání jedince, ne systému. A prezident USA má za svým státem stát,“ řekl Svoboda ve vysílání CNN Prima NEWS. Policisté se pak podle něj můžou začít ptát, zda se vůbec mají namáhat, když mohou skončit jako nepopulární osoby před veřejností.

Biden nemá Trumpovu razanci

Svoboda Bidenovi vyčetl, že během prvních 100 dní nepředložil rozhodnutí, která by přispěla ke změně USA v dlouhodobém měřítku. „Co mu lze přičíst k dobru, je fakt, že postcovidová ekonomika roste. Ovšem za cenu masivních investic, které možná budou chybět do budoucna,“ dodal Svoboda a zmínil, že Biden nově zavedl například vyšší korporátní daň a odvody u bohatých lidí.

Biden ve svém plánu obnovy pro USA na období po pandemii koronaviru slibuje téměř dva biliony dolarů na vzdělání. Podle Jakla jde však jen o „líbivý krok a dávání peněz z cizího“, který navíc úroveň vzdělání v zemi nezlepší. „Nalití financí do programů nezmění úroveň, pokud se nezmění i typy těch programů,“ řekl Jakl.

Svoboda se na tyto plány tváří příznivěji, ale nesedí mu Bidenův styl. „Líbil by se mi Biden se svými nápady, ale s razancí Trumpa,“ řekl exministr zahraničí, kterému imponuje, že předchozí prezident dokázal prosadit svoji myšlenku i navzdory přání většiny. Biden je podle něj sice expertem na konsensus, který je schopen se dohodnout téměř s každým, ale to z něj podle Svobody nedělá lídra.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 060 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)