BIDENPUTIN
26.5.2021
Kategorie: Politika

Biden se na summitu 15. června v Ženevě sejde se „zabijákem“ Putinem

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Hned poté, co Bidenova administrativa popudila proti-ruské jestřáby zrušením sankcí na ruské firmy zapojené do stavby kontroverzního plynovodu Severní proud 2 z Ruska do Německa, to vypadá, že prezident Biden už konečně stanovil datum, pro setkání tváří v tvář se svým „zabijáckým“ kolegou, ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Biden původně navrhoval osobní setkání mezi těmito dvěma vůdci při telefonním hovoru (jeho druhém s Putinem od svého dubnového nástupu do prezidentování). Tato schůzka bude řešit „celou řadu záležitostí“ týkajících se obou zemí, údajně včetně vojenské situace na Ukrajině a hackerského útoku na SolarWinds, abychom jich jmenovali jen pár.

Poté, co Biden v dubnu uvalil sankce na ruské státní dluhopisy spolu s vypovídáním diplomatů, tak také říkal, že doufá, že ona rozhodnutí o vystupňování sankcí nepokazí ducha tohoto summitu. Obě strany k tomu zjevně přistupují v pohodě. Rusko nedávno signalizovalo, že summit se nejspíš odehraje v polovině června.

V úterý ráno Bloomberg referoval, že Biden s Putinem se sejdou v Ženevě, což začne 15. června, čímž potvrzuje, že hovory mezi těmito dvěma bývalými spojenci se pohnou dopředu.

Je toho hodně, o čem budou tyto dvě strany mluvit: Počínaje hacknutím SolarWinds, přes ruské zachází s disidentem Alexejem Navalnym, až po povídačky o vměšování do voleb, které Demokraté nikdy nenechají uvadnout.

CNN dodala, že Bílý dům s Kremlem finalizují podrobnosti summitu tento týden. Je to tak, že schůzka proběhne na konci Bidenovy první zahraniční cesty v prezidentském úřadu.

Bílý dům tento týden vyslal do Ženevy národně bezpečnostního poradce Jake Sullivana, aby se tam sešel se svým ruským protějškem, uvedli činitelé, přičemž podrobnosti pro schůzku Bidena s Putinem se dohadují.

Ač znamená tento summit první schůzku Bidena s Putinem od počátku jeho prezidentování, tak se Biden s Putinem v minulosti už setkával v době svého viceprezidentsví, včetně schůzky roku 2011, o níž Biden říká, že se zadíval Putinovi do očí a prohlásil: „Nemyslím, že máte duši.“ Během interview v březnu, označil Biden Putina jako „zabijáka,“ kdy říkal, že „Putin zaplatí svou cenu“ za své snahy podvracet volby 2020.

Bílý dům především udělá vše, co je v jeho moci, aby Bidenovu schůzku s Putinem postavil do kontrastu s neblaze proslulým summitem Putina s Trumpem roku 2018 v Helsinkách, během nějž se oba vůdci objevili bok po boku, přičemž na Trumpa se vzpomíná, jak se vysmíval povídačce o ruském vměšování do voleb, čímž naštval experty mainstreamových médií a jejich demokratické spojence.

Během stejné cesty se zúčastní shromáždění G-7 v Anglii. Samozřejmě, že G-7 se dříve jmenovalo G-8, ale vrátila se ke G-7, když roku 2014 vyloučila Ruska po anexi Krymu. Mezitím se minulý týden americký ministr zahraničí Antony Blinken setkal s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, což bylo první setkání mezi USA a Ruskem na vysoké úrovni od Bidenova nástupu do úřadu.

  • TYLER DURDEN
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 791 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)