joe-biden-dan-kamala-harris-343435
11.12.2020
Kategorie: Společnost

Biden s Harrisovou jsou „osobnosti roku“ časopisu TIME

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonČasopis TIME uveřejnil na své obálce osobnosti roku 2020. Stali se jimi Joe Biden a Kamala Harrisová. Podívejme se na volbu časopisu TIME z poněkud delší časové perspektivy.

Podle zprávy ČTK se osobnostmi roku 2020, podle časopisu TIME, stali Joe Biden a Kamala Harrisová. Podle šéfredaktoru časopisu Time Edwarda Felsenthala Biden a Harrisová reprezentují „něco historického“. Příští čtyři roky podle něj pro oba politiky i pro všechny Američany „obrovským testem“ a to především s ohledem na slib Bidena a Harrisové, že rozdělené Spojené státy opět sjednotí.

ČTK připomíná v tom samém článku, že se loni stala osobností roku Greta Thunbergová, Donald Trump se stal osobností roku po vítězství ve volbách v roce 2016. V roce 1938 se osobností roku, podle časopisu TIME, stal Adolf Hitler a v roce 1939 a 1942 Josif Stalin.

Zcela jistě má šéfredaktor Time svatou pravdu, když tvrdí, že Biden s Harrisovou reprezentují „něco historického“. Historické to opravdu je, jen nevíme, jestli je to dobře nebo špatně. Máme-li totiž historickou zkušenost a znalosti o tom, co Hitler a Stalin napáchali za zločiny, vidíme, že ne vše, co se v danou chvíli jeví jako „historická možnost“, bylo ku prospěchu lidstva.

V roce 1938 obsadil Hitler na základě Mnichovské dohody za účasti Itálie, Francie a Velké Británie československé pohraničí- tak zvané Sudety, obývané z větší části německy mluvícími občany. Tito lidé vesměs s jásotem přivítali připojení k Říši až na pár čestných výjimek lidí, kteří upřednostňovali demokratické Československo před nacistickým Německem. S těmi si to ostatně Říše „vyřídila“ po svém. Britský premiér se vracel do Británie s tvrzením, že „zachránil světový mír“ a byl nadšeně vítán jako mírotvorce. Poté Hitler obsadil zbytek Čech a Moravy, dal Slovákům Slovenský štát, přepadl Polsko, které si rozdělil se Stalinem v roce 1939. A za toto „mírové rozdělení“ Polska byl jmenován osobností roku 1939 Stalin???

Propaganda kolem osobností roku 2020 jede na plné obrátky. Biden má dokázat, že sjednotí rozdělené USA. Právě ale bylo oznámeno, že v USA začalo vyšetřování jeho syna kvůli možným daňovým podvodům, kterých se měl dopustit i při podnikání v Číně. Již dříve využíval Trump při kritice Bidena pomoc, kterou někdejší viceprezident v éře Baracka Obamy , poslal Ukrajině. Údajně jako “držhubné“ za hospodářské aktivity jeho syna na Ukrajině. A propos, i volba Obamy měla být „historickým okamžikem“. Inu byla, jen to nedopadlo moc dobře, zejména pro zahraniční politiku Západu a USA zvláště. Připomeňme si Islámský stát a libyjskou anabázi, po které čelí EU migrační krizi. A to Obama obdržel Nobelovu cenu míru, aniž by cokoliv v politice předvedl. Nominační výbor se možná obával, že po roce či dvou už Obama provede něco, co by ho diskvalifikovalo.

Texas spolu s dalšími 17 státy Unie podal k Nejvyššímu soudu USA žalobu na výsledek prezidentských voleb. Ta má údajně podle médií pracujících proti stávajícímu prezidentovi „malou šanci na úspěch“. Tak se nechme překvapit, jak to celé dopadne.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 154 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)