TransVoják
26.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Biden ruší Trumpův zákaz transgenderových vojáků

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Prezident Biden v pondělí zrušil bývalý zákaz prezidenta Trumpa, aby transgenderoví lidé sloužili v amerických ozbrojených silách, když podepsal vládní vyhlášku, která „stanovuje politiku, že všichni Američané jsou kvalifikováni sloužit v ozbrojených silách Spojených států, pokud jsou schopni služby,“ uvádí po schůzce s Bidenem novým ministrem obrany Lloydem Austinem vydaný oběžník.

„Prezident Biden si myslí, že genderová identita by neměla být překážkou k vojenské službě a že síla Ameriky je založena na její diverzitě,“ uvádí se v oběžníku. „Dovolit, aby se všichni Američané kvalifikovali pro službu v uniformě pro svou zemi, je lepší pro vojska a lepší pro zemi, protože inkluzivní vojenské síly jsou daleko efektivnějšími silami.“

Transgenderoví vojáci a jejich daňovými poplatníky placené lékařské a psychologické ošetřování se stalo kontroverzním tématem poté, co Trump v červenci 2017 tweetnul, že jim chce v ozbrojených službách službu zakázat. V lednu 2019 rozhodl americký nejvyšší soud, že upravený zákon může nabýt účinnosti, přičemž však útoky na Trumpův zákaz od nižších soudů pokračovaly.

Transgenderismus taktéž známý jako genderová dysforie uznává lékařská a psychiatrická komunita. Článek USA Today z února 2019 uváděl, že „náklady na ošetření vojáků s diagnostikovanou genderovou dysforií dosáhly 7 943 906,75 $. To zahrnovalo 22 992 návštěv psychoterapeuta, 9 321 předpisů hormonů a 161 chirurgických zákroků,“ s dodatkem, že „k provedeným operacím patřilo 103 zmenšení prsou čili mastektomií, 37 hysteroktomií (uříznutí dělohy), 17 „zákroků na mužských reprodukčních orgánech“ a čtyři vytvoření ňader. Psychiatrická sezení podle těchto dat stála skoro 5,8 milionu $ a chirurgické zákroky stály přes 2 miliony $.“

Bidenova vyhláška ruší Trumpovy vyhlášky z let 2017 a 2018 zakazující transgenderům vojenskou službu a nařizuje Pentagonu a ministerstvu domácí bezpečnosti, aby zajistily, že všechny politiky budou v souladu s jeho vyhláškou.

„Prostě řečeno transgenderoví vojáci už nebudou moci být kvůli své genderové identitě propuštěni nebo oddělováni; transgenderoví vojáci mohou sloužit ve svém genderu, jakmile je přetvoření dokončeno a označení pohlaví v Systému hlášení o způsobilosti k nasazení k obraně (DEERS) se změní a transgenderoví vojáci by měli vědět, že jsou do všech amerických ozbrojených sil akceptováni,“ píše se v oběžníku.

Biden během prezidentské kampaně sliboval, že Trumpův zákaz zruší, kdy o tom mluvil jako o prioritě, co se musí udělat „do jednoho dne.“ Nebylo to ale v dávce vyhlášek, které Biden podepsal hned hodiny po své středeční inauguraci, když došlo ke zdržením s potvrzením Austina. Jakmile byl v pátek Austin potvrzen, tak Biden, jak se očekávalo, jednal hned v pondělí.

Obamova administrativa, ve které byl Biden viceprezidentem, zrušila předchozí zákaz služby transgenderů ve vojsku roku 2016.

Sudie RAND Corporation schválená za Obamovy administrativy Pentagonem zjistila, že dovolit jim otevřenou službu bude mít „na bojovou připravenost minimální dopad.“ Navíc roku 2018 náčelníci štábů Armády, Námořnictva, Námořní pěchoty a letectva v kongresovém slyšení vypověděli, že s disciplínou, morálkou nebo soudržnosti jednotek kvůli transgenderovým vojákům otevřeně sloužícím ve vojsku problémy nevidí. –The Hill

Roku 2019 Pentagon zavedl a realizoval politiku plnění Trumpovy vyhlášky zakazující transgenderům, aby v ozbrojených silách sloužili, pokud neplní povinnosti podle svého biologického pohlaví. Byly v tom ale díry, jako zřeknutí se otevřené služby s takovým pohlavím. Podle zpráv bylo však uděleno jen jedno zřeknutí. Politika také dovolovala těm, kdo nastoupili za Obamovy administrativy, aby otevřeně sloužili dál.

Podle The Hill má odhadem 14 700 vojáků v aktivní službě nebo v zálohách transgenderovou identitu, přičemž data od Pentagonu mluví o asi 1 500 vojácích, u kterých byla od roku 2016 diagnostikována genderová dysforie.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 315 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)