biden2020
22.2.2021
Kategorie: Politika

Biden: America first!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonUSA se zatím nepodělí o zásoby vakcín proti covidu. Chtějí nyní prioritně očkovat své vlastní obyvatelstvo. Biden tak pokračuje v politice svého předchůdce.

Americký prezident Joe Biden velkohubě prohlašoval při jednání s EU, že je Amerika zpátky. Spojenci se údajně mohou na USA opět spolehnout. Ani slůvko nepadlo o tom, že většina evropských států NATO neplní svůj závazek pro své obranné rozpočty uvolnit 2 % HDP. To se může Evropanům líbit jenom do té doby, než zjistí, že je USA stejně k ničemu důležitému nepustí. O účasti jednotek NATO v Afghánistánu se tak opět bude rozhodovat v Bílém domě. Ten už oznámil „přehodnocení“ postupu USA a nehodlá své vojáky stáhnout z Afghánistánu v termínu, který oznámil Donald Trump.

Zásadní chybou je podle Bidena i spolupráce s Ruskem na výstavbě plynovodu Nord Stream 2 a USA chtějí na firmy pokračující v tomto německo-ruském projektu uvalit sankce. Biden podobně jako Trump nabízí Evropě zkapalněný zemní plyn. America first?!

Spojené státy v dohledné době neplánují podělit se o své zásoby vakcín proti koronaviru, alespoň ne do té doby, než se podaří proočkovat většinu Američanů. Informoval o tom server Politico. Washington tak reagoval na výzvy především ze strany méně vyspělých států. Za africké státy agitoval i francouzský prezident Emanuel Macron nebo Světová zdravotnická organizace WHO.

…Do pomoci méně vyspělým státům se ovšem aktivně pustila Indie. Ta se rozhodla svou vlastní vakcínu zemím, které k jiným dávkám přístup nemají, dodávat. Jiné země, jako na příklad Turecko, Argentina nebo Egypt, se obracejí na Čínu nebo Rusko. O většinu přebytečných vakcín se přislíbila podělit i Británie.

Program očkování byl zahájen již za Trumpa a jediné, co Biden na politice svého předchůdce ocenil, byla právě a jenom příprava očkovacích látek. USA slíbily ještě za Trumpa částku 4 miliardy dolarů pro Světovou alianci pro vakcíny. O „americké“ vakcíny se ale USA nepodělí se světem do té doby, než proběhne očkování v USA. Jak americké, řekl bych. Kdyby to bylo za Trumpa, média by křičela o tom, že je Trump nelida, který vůbec nesoucítí se světem. Biden udělá to samé a média se předhánějí v tom, jak to „správně“ vysvětlit. Éterem létají miliardy dolarů sem a miliardy dolarů tam, jen ta vakcína zůstane “doma”.

Očekávám, že podobně se bude Biden chovat vůči světu stále. Bude stále a stále krásně řečnit (řekl bych, že se na to hodí trefně zejména sloveso „žvanit“), prakticky se ale na politice USA vůči světu nezmění z doby Trumpa vůbec nic. A jak vysvětlují „progresivní média“, může to být proto, že se Bidenova administrativa „bojí“ kritiky republikánů, že není dost americká.

Progresivní média pak mají zcela jiný „hit“. Zkouškou pro tandem Biden-Harrisová má být reparační zákon pro černochy. V něm se má údajně ukázat, jak moc Bidenův tým bude plnit své předvolební sliby. Skoro bych se vsadil, že žádný takový zákon nebude, možná nějaký „sociální“ program. Vypadá to tedy dle mého soudu tak, že cílem progresivních médií bylo zejména zbavit se Trumpa, nikoliv jeho zahraniční politiky a zřejmě nic podstatného se nezmění ani na vnitřní politice. To bude pro řadu voličů či „korespondenčních“ voličů demokratů docela velké zklamání. Svět však chce být klamán, že ano!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 619 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.