BLATNYBABIS
21.1.2021
Kategorie: Politika

Bez opony

Sdílejte článek:

LU LINA

Pandemie šířená hlavně televizí většině lidí už silně leze krkem. Soudím tak z toho co vidím kolem sebe a z toho, jak premiér neustále truchlivě a v mnoha formách opakuje, že vláda si ve všem vede nadmíru výtečně, ale lidi jí to bohužel furt kazí. Ale věc má ještě jednu rovinu. Virus nám dal nahlédnout za oponu.

A to je taková síla, že trvalý nouzový stav, neočkovaný občan 2. kategorie, zavřené putyky či celoročně respirátory jsou proti tomu prkotiny. Mám na mysli tu oponu, co je za normálních okolností trvale zatažená a zakrývá tak výhled z občanského hlediště na vládní, respektive  mocenské jeviště. Protože vláda je až příliš často jen vykonavatelem něčí vůle.

Iluze o tom, jak to chodí při rozhodování, které má zásadní dopady na nás obyčejné lidi jsem neměl nikdy. O tom, že o nás na všech úrovních rozhodují téměř výhradně podivná individua, kterým bych já osobně nesvěřil ani péči o veřejné záchodky na periferii, nebylo pochyb. Ale že je to ještě mnohem horší mne přece jen kapku překvapilo.

K tomuto poznání jsem došel v momentě, kdy jsem si uvědomil (s malou nápovědou od kolegy Urzy, jemuž tímto děkuji), že to, co celé měsíce tak užasle a nevěřícně sledujeme v souvislosti s „pandemií,“ se děje vždycky. Takhle to přátelé totiž funguje, respektive nefunguje úplně pokaždé, když o nás rozhodují. Jen na to za normálních okolností není tolik vidět.

A tím se vysvětluje, proč jste pokaždé, když politici o něčem kdykoliv minulosti rozhodli, o čemkoliv co vás napadne a co vás svojí mírou kreténismu, mimóznosti a nekompetence rozžhavilo do běla, měli pocit, že nám vládnou dementi. Protože nám prostě fakt vládnou dementi. Tak prosté je to.

Někdo, tuším na fejsbůku, v souvislosti s vládním pandemickým počínáním napsal, že ho stále více nepřestává udivovat jak je možné, že Andrej Babiš i s celým Agrofertem dávno neživoří v rozpadlé drůbežárně u Klatov. Ano, to je opravdu záhada. A zároveň i odpověď.

To, co předvádějí teď, není nějaká anomálie způsobená mimořádností situace. Takhle to prostě funguje vždycky. Takhle chaoticky. Takhle nekompetentně. Takhle amatérsky. Takhle sovětsky. Metodou pokus-omyl. Metodou králíka z klobouku. Metodou musí to hlavně bejt hodně barevný, hodně čísel a hodně nesrozumitelnýAbysme, kdyby nám to náhodou začali otloukat o hlavu, mohli říct, že ty „data“ vůbec neznamenají to, co znamenají, ale něco úplně jinýho. A spočítali je odborníci, vy drni, takže držte hubu.

A už upalujte pro respirátory. Zrovna jsme na ně v Agrofertu náhodou založili s Faltýnkem firmu. Máme ty tajwanské linke. Takže jich, lidi, bude dosť pro všechne. 

Takhle se tady privatizovalo, takhle nás zatáhli do EU, takhle se zavedly biopaliva, takhle se zrušilo uhlí, takhle se likvidují spalovací motory, takhle se stavěli fotovoltaiky, takhle se odzbrojují občané, takhle se zavádějí nová pohlaví a tak dále, ten seznam demencí vytvářený dementy je nekonečný. Přesně takhle se rozhodovalo o všem za posledních 30 let. Takhle se přijímá všechno, co v Bruselu vyplodí ještě o řád až dva větší pitomci, než ti naši domácí. Jen není vidět za tu oponu, kterou čínská chřipka trochu roztáhla.

Vždycky jen pak někdo vyjde před ní a oznámí nám, co nového pro nás moudré hlavy zase přichystaly. A jak myšlenkově sofistikovaný a vysoce odborný proces to byl, než se dospělo k tomuto vysoce moudrému rozhodnutí. A když na to neuvěřitelné panoptikum blbů při jejich „práci“ není vidět tak dobře jako teď, člověk přirozeně znejistí.

Sice věc správně vnímá jako další hovadinu, ale říká si: „Třeba se pletu a není to hovadina, ale dobrá věc. Když jde o výsledek takového úžasného rozhodovacího procesu puncovaných odborníků.“  Hovno.

Věřte svým instinktům. Jestli něco vypadá jako hovadina a projevuje se jako hovadina, tak to s největší pravděpodobností bude hovadina. Zvláště v případě, kdy ji jako naprosto geniální nápad prezentuje puncovaný a reálnou praxí mnohokrát prověřený trotl.

A když už tady píšu o vysoké odbornosti  a kompetentnosti těch, co nám vládnou, nemůžu se nezmínit o tom, jak úspěšně si při další z mnoha krizí počínal Brusel. Bravo, ten nákup vakcín byl zvládnut skoro stejně excelentně jako migrační krize. Ještěže vás máme.

Vůbec nevím, co bychom dělali, kdybychom v EU nebyli. Asi bysme si museli vakcínu nakoupit sami, jako třeba Izrael, a mít už všechny staříky a stařenky naočkované.

Úplně nejednotně. Hrůza.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 394,- Kč
Vybráno 29.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 003 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)