EUCESKO
23.5.2019
Kategorie: Společnost

Bez EU bychom ještě lezli po větvích. Nebo ne?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA

houskaJako všichni trvale potkávám výsledky eurounijní propagandy. (Unijní úředníci si na ni schválili neuvěřitelných 50 miliard EUR!) Co nejčastěji?

EU nám prý dává peníze formou grantů.

Nedává. Jsou to peníze daňových poplatníků a EU nás nutí utrácet je tak, jak chtějí úředníci v Bruselu, a ne tak, jak bychom potřebovali my sami. Samotné granty a dotace jsou navíc zlo ve své podstatě. Ne jenom kvůli korupci, která je zákonitě a nutně provází, jako provází každé rozdělování cizích peněz. A nejen tím, že je zoufale neefektivní – na potřebný účel podle různých zkušeností přichází jen asi 40% celkové částky, zbytek se spotřebuje při administraci a při zajišťování věcí, které kvůli grantu udělat musíme, ale nestojíme o ně, a kdybychom mohli hospodařili opravdu podle svého, nepořizovali bychom je. A nejen pro tu lež – nikdo nám nic nedává. Jde o čisté přerozdělení našich peněz, které kvůli přerozdělení nemůžeme utrácet jak potřebujem, ale jak chce „poskytovatel“ dotace. Dotace jsou zlo především pokřivením a zabíjením zdravých ekonomických vztahů. V dotačním prostředí neprosperuje ten, kdo něco dobře umí, ale ten, kdo umí čerpat granty. Jsou to dvě, pravidelně úplně odlišné skupiny lidí a firem. Samozřejmě můžeme udělat seznam toho co se udělalo „za peníze EU“. Je to na každé takové volovině povinně napsáno. Ale věřme, že kdybychom dělali seznam toho, co se by se pořídilo, kdyby žádná EU a žádné dotace nebyly, by byl mnohem veselejší a delší.

EU nám prý také dala mír.

Je to další lež. Mír ve většině Evropy byl důsledkem bipolárního poválečného uspořádání a vznik EU není jeho příčinou, ale důsledkem. EU nemá žádnou zásluhu na tom, že je v Evropě mír. Naopak intenzívně pracuje na tom, aby Evropu brzy uvrhla do rozsáhlé „hybridní“ občanské války, kdy se už současný rozpad společnosti na základě náboženském, etnickém a sociálním prohloubí, a situace, která nyní stále řešitelná je, se stane neřešitelnou.

EU nás prý zbavila komunismu.

I to je lež. Za pád komunismu vděčíme Ronaldu Raeganovi, který uzbrojil Sověty. Do EU jsme vstupovali až 15 let po pádu socialistického bloku. A EU není totéž co Evropa. Evropu a její unikátní civilizaci jsme začli spoluvytvářet od úsvitu naší historie, nejpozději od devátého století (Velká Morava). O tisíc sto let dříve, než vznikla EU. Evropa je civilizační okruh. EU je dočasný politický konstrukt. V Evropě budeme i poté, co nebude žádná EU.

Kritici EU jsou často nálepkováni jako „agenti Kremlu“.

Je to docela sprosté a opět lživé obviňování. Většina kritiků EU si uvědomuje, že Rusko není žádná spása a Putinův režim není nic v čem bychom chtěli žít. Snažit se vytvořit dojem, že jsou právě dvě možnosti – poslušně skákat podle opilce šéfujícího Evropské komisi nebo se stát „Putinovou děvkou“, je další sprostá propagandistická lež. Kritici EU chtějí svobodnou Evropu. A tu můžeme mít jedině bez úřadů současné EU i bez vlivu Ruska. Evropa je dost silná na to, aby odmítla jak bruselské komunisty, tak moskevské fašisty.

Jako realista vím, že členy EU (zatím) jsme, a v letošních eurovolbách je po mnoha letech první (a možná, že navždy poslední) možnost narušit hvězdnaté kruhy kreslené evropskými marxisty a komunisty, které své hlavní sídlo přenesli z Moskvy do Bruselu. Slibovat Czexit v eurovolbách považuju za nefér, protože ať bude výsledek eurovoleb jakýkoli, na Czexit nebude mít vliv. V současné době může ČR opustit EU jediným způsobem – přijetím ústavního zákona. Kdo slibuje něco jiného, slibuje nesplnitelné.

Zato se ukazuje, že je letos první (a možná i poslední) šance zabrzdit ten vlak jedoucí do propasti přímo v Bruselu. Dění v Itálii, Francii, Španělsku.. ukazuje, že nebudeme sami a šance tu je. Když budeme důslední.

Co reálně může udělat Evropský parlament, do kterého volíme teď? Není toho mnoho. Má pravomoci asi tak jako parlament v Severní Koreji, k čemuž se vrátím zítra, ale něco může. Nemůže navrhovat nové zákony. Dokonce nemůže ani vyměnit předsedu Evropské komisi, který je takovým císařem s neomezenými pravomocemi,  a už vůbec nemže ovlivnit složení Komise. Ale veškeré návrhy předložené Radou nebo Komisí že neschválit a tedy zablokovat. To je naprosto zásadní moment. Rada přijde s návrhem kandidáta na Předsedu komise. Předseda Komise má pravomoce srovnatelné s průměrným diktátorem. Pokud na jeho místo pustíme dalšího ožralého a hysterické marxistu, bude na řadu dalších let pokračovat směr do propasti. Ale EP může takové návrhy zablokovat. A vydusit Radu, dokud ta nepředloží kandidáta přijatelného. Přičemž mezi jmény, která reálně padají, je i jméno, které by stál za to podpořit. Takže europoslanci mohou svým hasováním dotlačit Radu k návrhu akceptovatelného předsedy.

EP také může blokovat nejrůznější šílenosti, které vyplodí a předloží komunisté z EK. A to také není málo.

Chce to tedy dostat do EP co nejvíc lidí, kteří se nebudu bát tu změnu spustit. Vnímám, že potřebujeme, aby nás v EP zastupoval bojovník, který nebude mlčet a ty rudé chiliastické bábovičky komunistickým fantastům zkusí – za pomoci podobně laděných pravicových sil – rozkopat. Takového bojovníka, resp. bojovnici vnímám v Kláře Samkové. Ať jsou tam za ČR samí takoví bojovníci a ne šediví podržtaškové a poskoci.

Autor: Tomáš Houška


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 313 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.