PRIDE
3.8.2021
Kategorie: Společnost

Berlín zakazuje protesty proti lockdownu, ač Bidenem podporovaný Pochod hrdosti LGBT povoluje

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

V Berlíně soudci zakázali shromáždění na protest proti lockdownu s odůvodněním, že demonstrace by mohly ten čínský koronavirus rozšířit.

Správní soud německé metropole zakázal přes víkend 13 protestů včetně těch svolaných Querdenker (Laterální – tj. tvořiví – myslitelé).

Zákaz následně potvrdil Berlínsko-brandenburský vrchní správní soud, oznámil v sobotu německý vysílač Deutsche Welle.

Vrchní správní soud Berlína-Brandenburska tvrdil, že pro protestní hnutí proti lockdownu v Německu je příznačný „fakt, že jich účastníci využívají k porušování právních norem vytvořených k omezení rizik infekce způsobem, který láká pozornost veřejnosti, zvláště přezíráním požadavků na sociální odstup a požadavků nošení masek.“

Policejní mluvčí Thilo Cablitz řekl, že zákaz se bude vztahovat na všechny protesty, „jejichž účastníci pravidelně nedodržují právní předpisy, konkrétně na ochranu proti infekcím,“ kdy tvrdí, že protestující proti lockdownům často odmítají venku nosit masky.

Tento verdikt narazil na obvinění z pokrytectví, jelikož Berlín zrovna ten týden hostil Pochod hrdosti LGBT o 35 000 lidech podporovaný americkou ambasádou, aniž by narazil na takové soudní restrikce.

Pro porovnání u největšího z těch pochodů Querdenker se tento týden očekávala účast asi 22 500 lidí.

Protesty v Berlíně ale přes ty zákazy stejně začaly, kdy policie se s protestujícími střetla:

Během uplynulého roku bylo hnutí proti lockdownům v Německu státními úřady hrubě dušeno, kdy místními soudy byly zakazovány a i organizátoři byli podrobeni státnímu dohledu kvůli obavám z údajných vazeb na extremisty.

V neděli se v Německu zavedla přísnější pohraniční kontrola, aby se zabránilo šíření indické varianty čínského viru Delta, kdy se všichni cestující vstupující do země musí prokázat negativním testem na koronavirus, včetně cesty autem, vlakem či lodí.

Předchozí restrikce se týkaly jen těch, kdo přilétali letadlem.
Na pohraniční silnice do země se postaví kontrolní stanoviště a budou se dělat náhodné kontroly, kdy ti, co se neprokáží negativním testem, dostanou těžkou pokutu.

Lidé, kteří byli buď očkováni, nebo mohou prokázat, že se z viru vyléčili, budou mít z požadavků na testování výjimku, nicméně bude třeba, aby to doložili dokumenty.

Minulý týden řekla vedoucí štábu kancléřky Angely Merkelové, Helge Braun, že „očkovaní lidé budou mít určitě více svobod než ti neočkovaní.“

Braun argumentovala, že taková dvouvrstvá společnost bude v souladu se zákonem, jelikož „stát má odpovědnost za ochranu zdraví svých občanů.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 961 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)