euro_black_hole
1.6.2020
Kategorie: Ekonomika

Berlín: Boj o koronavirové miliardy

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Německá vláda začíná s rozdělováním miliard v rámci státní podpory, a to v absolutně rekordní výši. Lobbisté ze všech branží soupeří mezi sebou o získání co nejvyššího finančního příspěvku. Je to čas lobbistů v Berlíně a lze říci, že nyní bude nejeden z nich “spoluurčovat” politiku německé vlády.

Dosud vložila vláda do stovek pomocných finančních programů obrovskou částku 1,2 bilion eur. V průběhu příštích týdnů rozhodne speciální komise Bundestagu o mnohamiliardovém balíku peněz výhradním jen pro podporu konjunktury (experti odhadují, že bude mít více než 100 miliard korun). Německu totiž hrozí největší hospodářská recese od roku 1945.

V žádné jiné zemi na světě nevydá vláda tolik financí na to, aby se ekonomika po pandemii zotavila, jako v Německu. Berlín tak vydá až 35 procent ze svého HDP, USA jen 14,5 procent.

Jelikož to budou lobbisté, kteří pro své šéfy urvou největší kus ze sladkého berlínského koláče, který připravila vláda, tak je důležité podotknout, že jim při jejich “práci” vůbec nejde o obecné blaho společnosti a už vůbec ne o blaho nejchudších, kterých jsou v Německu už miliony, ale že jim jde jen o naplnění zájmů jejich maximálně ziskuchtivých chlebodárců. A čím lépe to dokáží, tím více budou naplněny i jejich vlastní kapsy.

Již před několika desetiletími ukázal známý americký ekonom Mančurie Olson, jak malá skupinka lstivých, rétoricky a odborně fundovaných lobbistů (av té době byl lobbování teprve ve svých začátcích) velmi snadno dostane politiky přesně tam, kde to potřebuje.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 370 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.