PAPEZNOHY
1.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Bergoglio vyzval k přijímání “klimatických uprchlíků”

Sdílejte článek:

SLOVANKA

A máme zde další díl tzv. Agendy 2030, či chcete-li Velkého resetu. Takzvaní klimatičtí uprchlíci jsou přesně tím, co je součástí těchto plánů a jedná se přesně o tu miliardu lidí, která má být v rámci planety porůznu přemístěna. Papež tak jen oficiálně ohlásil to, o čem se hovořilo na summitu WEF už před rokem.

 

Připomínám, že právě tehdy se skloňoval pojem “klimatický uprchlík” ve velkém. Na tomto summitu vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filipp Grandi prohlásil:

„Musíme být připraveni na prudký nárůst počtu lidí, kteří se vydávají na cestu proti své vůli. Nepouštěl bych se do spekulací o konkrétních počtech, ale určitě mluvíme o milionech,”

Zhruba rok před tímto summitem odsouhlasila drtivá většina zemí EU (všechny vyjma Maďarska) tzv. Globální kompakt o uprchlících. Druhý kompakt, o migrantech, byl naopak většinou zemí zamítnut. To ovšem nevadí, neboť pojem “klimatický uprchlík” operuje s pojmem uprchlík. Tedy pokud to shrnu, tak jsme podepsali, že sice nepřijímáme migranty, ale uprchlíky ano…

A copak nyní vyslovil Bergoglio? K čemu jeden z hlavních islamizátorů Evropy vyzval?

Vítání, ochrana a integrace těch, kteří prchají ze své země kvůli stále častějším a závažnějším klimatickým krizím v různých částech světa je hlavním poselstvím jeho výzvy. Papež František žádá svou církev a mezinárodní společenství, aby byl z klimatické otázky učiněn jeden ze základních kamenů jeho pontifikátu a věnoval jí encykliku.

Rostoucí počet lidí, kteří jsou nuceni uprchnout ze své země v důsledku klimatických a ekologických katastrof, je zvláštní kategorií migrantů ztotožněných s neologismem “klimaticky vysídlených osob” v návodu, který editovala Vatikánská sekce migrantů a uprchlíků.

Brožura s názvem “Pastorační směrnice o vysídlených osobách v oblasti klimatu” vyžadovala pečlivou přípravnou studii. Předmluva byla podepsána papežem Františkem, který věnuje svou nejlepší energii hraničním výzvám řešení chudoby a klimatu. Jako současný Hamlet dává každému alternativu nové naléhavosti: “Pro začátek navrhuji přijmout slavnou Hamletovu frázi “být nebo nebýt” a proměnit ji ve “vidět nebo nevidět, to je problém!”. Všechno ve skutečnosti, začíná naším viděním, ano, mým a tvým.”

Zdá se, že toho moc nežádá. Ve skutečnosti žádá, abychom se dostali ze sobectví a lenosti, která nám brání v tom, abychom si všimli těch, kteří trpí. Výzva migrantů existuje  a nelze ji vyřešit ignorováním. Počínaje touhou porozumět tomuto jevu způsobenému již nejen chudobou a válkami, ale také změnou klimatu, která vysílá stále častější a znepokojivější signály. Pokud Covid  lidstvo překvapil, a tudíž je zastihl nepřipravené, nemůže se stejná chyba opakovat tváří v tvář rostoucí degradaci přírody.

První věc, kterou je podle Bergoglia potřeba udělat, je “vidět” klima vysídlených lidí, rozdělených špatnými podmínkami života v zemích původu, způsobenými přírodními destruktivními jevy. Papež tak vyzývá k přijímání klimatických uprchlíků, žijících v nevyhovujících klimatických podmínkách..

Tolik tedy k výzvě papeže, který je jedním z hlavních realizátorů likvidace Evropy, výměny jejích obyvatel a souběžné islamizace. Je samozřejmé, že se jako vždy jeho výzvy chytnou některé církve či farnosti a začnou ještě víc přispívat na invazní neziskovky. Už nyní je německá církev hlavním sponzorem německých pašeráckých neziskovek, nemalé částky přispívá i sám Vatikán. A náhoda jistě ani není to, že jeho výzva přišla právě v době, kdy vrcholí schvalování nového migračního paktu EU, který počítá výhledově s přijetím nejméně 60 milionů muslimů do zemí EU…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 007 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)