Benjamin Kuras: Dostáváme se do smrtelné fáze naší civilizace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 09|10|2015

Velmi zajímavý rozhovor poskytl ČRo pan Benjamin Kuras. Jeho myšlenky jsou redakci PP velice blízké, a proto si pro naše čtenáře dovolujeme vybrat ty nejzajímavější a společně si odpovědět na otázky co bude dál, co nás čeká a kam směřujeme? Co nám tedy podle B. Kurase v budoucnu z našeho života tak, jak ho známe, zbude? 

Postupně nic, tak jako nezbylo nic z života byzantského, perského nebo berberského. Všechno to splyne, utopí se a vsákne do islámu. Je tak fatalistický, že není a nebude schopen vytvářet civilizační hodnoty, a postupně zanikne i materiální blahobyt, na který jsme si zvykli. 

Aby mohla věda a technika vůbec fungovat, tak musí být svobodné myšlení. Pro dnešního muslima, když zapálíte papír, tak to není ta sirka, která ten papír zapálí, nýbrž Alláh. Když shodíte dva homosexuály z pátého poschodí, tak to jste neshodili vy, nýbrž Alláh. S tím se nedá vytvářet nic hmotného ani duchovního. Jen dožije to, co tam bylo předtím. 

Tak jako v Byzancii nebo v Persii, Indii a Pákistánu. V části Indie nebo Afghánistánu to nějakou dobu dožívalo a dneska Islámský stát ničí, co tam ještě zbylo. Když se podíváte na poslední památky, které ničí po Iráku a Sýrii, tak to je posedlost prázdnotou a zrušením kontextu všech dějin. 

 Vidím to nebezpečí daleko blíž, než bylo před rokem. Vidím to ještě v kvantitativním kontextu, protože ta vlna, co se na nás žene, je mnohem silnější, než veškeré prostředky, které máme ke své obraně. 

Evropské špičky nám navíc vyrazily zbraně z ruky, oni nám svázali ruce za zády tím, že třeba nepomůžou Řecku, aby na ostrovech tříbili uprchlíky, kdo je kdo. Aby se vědělo, kdo opravdu prchá a jde mu o život, a kdo se sem chce vetřít. Vidím to, že to zajde až do nejzazšího bodu, kdy budeme stát zády ke zdi a bránit se nůž proti noži a meč proti meči. Zatím nevidím, jak se to dá zastavit. 

U politiků vůbec nevidím vůli si přiznat, že vedeme skutečnou válku. Další věc je, že máme v zádech obamovskou Ameriku. Obama při každé příležitosti nahrává vítězství islámu, takže se nemůžeme spolehnout ani na Ameriku. Vidím to jako Churchill na krev, pot a slzy. 

Na otázku, zda se mu nezdají některé zprávy o uprchlících zmanipulované, B. Kuras odpovídá: Na mnoha místech v Itálii byly vzpoury migrantů, kteří třeba nebyli spokojeni s jídlem nebo nedostali zavčas kapesné. Vytáhli do ulic a rozbili 20 aut. Tyto snímky manipulované nejsou. Pařížské řádění a pálení automobilů taky nejsou zmanipulované, to jsou fakta. Pronikání extrémního radikálního islámu do britských škol taky není zmanipulovaná zpráva, taky se to děje a je to prokázáno. Záběry z Islámského státu, které se k nám dostávají, které k nám oni posílají sami, to taky není zmanipulováno. Ty hlavy tam podřezány jsou, ty lidi tam ukřižováni jsou, ty památky se ničí, to není zmanipulováno, to jsou fakta. 

A tak v Česku proti sobě stojí dvě skupiny: Je tady určitá početná skupina lidí, kteří v Česku nechtějí islám. Pak je tady určitá, nevím, jak početná skupina, která jim nadává do xenofobů, fašistů a nacistů. Jestliže někdo napadá jako nacistu člověka, který islám nechce, tak tím dává najevo, že tady islám chce. Podle mě je povinností novinářů popovídat si s těmito lidmi, aby nám vysvětlili, proč ten islám tady chtějí. Co je na islámu přitahuje, čím nám islám může pomoci z krize, jaké nám vytvoří lepší podmínky, vědu, umění, demokracii, politiku a který islámský stát z těch 57 by nám dali jako vzor, od něhož bychom se mohli něco učit.

Já bych si myslel, že když se nad tím kritici těch takzvaných xenofobů zamyslí, tak možná polovina z nich si řekne, no, já ten islám tady taky nechci. A v tom případě jsou to pokrytci a měli by si přiznat, že ho nechtějí, anebo nám opravdu vysvětlit, proč ho chtějí.  A já bych si přál, aby se teď do nich novináři pustili, protože zatím se ti takzvaní xenofobové pořád musí bránit, že nejsou xenofobové, že nejsou nacisti, tak ať nám teď ta druhá strana vysvětlí, čím se život v této zemi a na této planetě zlepší, když přijmeme islám.  Já bych se jenom vyptával té druhé strany, proč ten islám tady chtějí, co z něho mají, co nám přinese a čím nás inspiruje. 

europahori

Islámská otázka v médiích: Já jsem docela potěšen, že v Česku média fungují mnohem lépe než na západě. V některých zemích je už skoro zakázáno o tom mluvit. Ve Švédsku nebo Dánsku by vás snad za to i zavřeli. V Británii se to začíná tak trochu probouzet, ani ne v televizi, ale v některých nezávislých denících jako je Daily Mail a Daily Telegraph. 

Ve Francii díky růstu preferencí Le Penové jsou média nucená se tím taky zabývat. Dostali jsme se do fáze, kdy je mnohem riskantnější se tím nezabývat a podcenit to, než se tím zabývat a to nebezpečí přehnat. 

Islámský stát: Podceňujeme Islámský stát, protože si myslíme, že to je skupinka nějakých pošuků, kteří se zbláznili a baví je vraždit. Ono to tak není. Je to dneska devítimilionový stát, který je řízen přesně podle nejpřísnějších principů koránu, včetně usekávání hlavy nepříteli, včetně porobování žen, včetně povolování otroctví. A ten jeho vojenský úspěch, je částečně způsoben tím, že mu velí asi stovka bývalých důstojníků Saddáma Husajna, které Bush zavřel do vězení a Obama je pustil na svobodu. Když sleduji Obamovu politiku, tak mám pocit, že veškerému vývoji k islámskému extremismu napomáhá nebo aspoň dosud napomáhal. Obama dával peníze Morsímu, al-Sisimu je nedává.

Další věc je svrhnutí Kaddáfího v Libyi zrovna ve chvíli, kdy už s ním bylo domluveno, že přestane blbnout, že zruší výzkum jaderné pumy a bude hlídat Libyjské břehy. Vyhrožoval nám, že když mu nedáme peníze, tak je sem všechny pustí. Tak jsme mu peníze dali a pak ho Francie, Anglie a Amerika svrhli a nastolili tam takový chaos, z něhož vzniká další krajina Islámského státu. 

Kusy Islámského státu jsou v Thajsku, Filipínách, v Indii, v Kašmíru, Africe, samozřejmě Boko Haram v Nigérii se k IS taky přihlásili, takže brát to jako nějakou anomálii několika bláznů už je smrtelně nebezpečné, je to rozlezlé po celém světě. 

Možná se to nedá zvládnout ani s Ruskem. Já nevím, jestli je Rusko dostatečně vyzbrojené. Nedá se zvládnout s Amerikou, protože Amerika na naší straně v této chvíli není. Buď je to záměr, anebo opomenutí, anebo pštrosí hlavy v písku.

 Prostě potřebujeme se probudit k tomu, že opravdu se proti nám vede válka, že tu válku vede a organizuje Islámský stát, který existuje a je reálným nebezpečím a je to skutečný stát, není to nějaká teroristická banda a má v úmyslu dobýt Evropu. 

Řešení: Vedle toho by měl jít ještě jeden a velice urgentní postup a to, vrátit se k absolutnímu dodržování evropských demokratických zákonů, které musí platit pro každého. V Británii už to není. Nebojovat proti islámu jako náboženství, nýbrž proti jeho prostředkům dobývání moci. 

Prostředek dobývání moci je džihád, ten se musí zakázat, a zákony šaría, které jsou protidemokratické. Existují na to výnosy Evropského soudu z roku 2001, 2003, že zákony šaría jsou v deseti nebo dvaceti bodech porušením demokratického systému. 

„Jestli se to nezastaví, tak do čtyř, pěti let skončí Evropa.“

Čím větší počty muslimů tady budou, tím víc se budou lidi bát a tím víc budou protestovat a snažit se hájit, uhájit nějaké svoje území. Pražáci si to pořád nedovedou představit, ale v Londýně je dneska z 60 % neevropské obyvatelstvo. Tam jsou čtvrti, kde nevidíte Brita.

Británie udělala chybu v tom, že pustila na území cizí imámy, kteří absolutně neměli žádný zájem na integraci. Do Británie přišli s tím nejextrémnějším výkladem koránu a začali mládež přitahovat takovou tou ideou, že islám je předurčen vládnout. Přidejte se k nám, budete vládnout světu. 

A jejich rodiče, kteří si z Pákistánu přišli vydělat peníze, tak ti z toho možná najednou byli trochu vyděšení. Ale ten zlom, ten opravdový zlom nastal v roce 89 vyhlášením trestu smrti nad Salmanem Rushdiem, islámským spisovatelem původem z Indie.  Za knihu, v níž si tak trochu vystřelil z Mohameda, na něho Ajatolláh Chomejní vyhlásil trest smrti a najednou bylo vidět plný ulice Pákistánců s nápisy „smrt Rushdiemu“ a „zavraždíme ho“. A co nás vyděsilo nejvíc a Rushdieho to vyděsilo úplně nejvíc ze všech, že se ho nikdo nezastal. Jediný, kdo se ho zastal, byla Thatcherová, která mu dala ochranku. 

Kterou on neměl rád, on byl levicový labouristický volič. Ale pak se změnil, protože uznal, že přece jenom lady je lady. A ona ho hájila, i když jí vyčítali, proč mu máme ze státních peněz platit ochranku. Říkala jim: Podívejte se, ten pán vydělává takové peníze a platí takové daně, že si tu ochranku zaplatil už dávno. Ale kousek po kousku všichni politici jeden za druhým a to nejenom v Británii, ale v celé Evropě, ho začali napadat. 

Místo, aby hájili jeho právo na svobodu slova, coby britského občana, tak začali říkat, že ty muslimy provokuje a to mu nesmíme dovolit. A jemu nezbývalo než se sebrat a utéct do Ameriky. A tam nastal nějaký zlom a i ti umírnění muslimové najednou dostali strach z vlny těch radikálních. 

A místo, aby taky hájili svoje právo a Rushdieho právo na svobodu slova, a bouřili se proti tomu, že nám cizí velmoc nemůže nařizovat, že někoho musíme zabít, tak začali postupně přijímat islám takový, jaký jim ho ti imámové začínali předkládat. Tedy, že jsou předurčení vládnout a dostali se do fáze, kdy začali tlačit politicky, a kousíček po kousíčku bylo vidět, jak ten britský politický a kulturní establishment ustupuje a ustupuje a ustupuje. 

„Teď byl v Británii souzen křesťanský pastor, vikář, který označil islám za kruté náboženství. Těch případů je čím dál víc.“

Jeden mladý politik malé strany na náměstí v rámci své volební kampaně předčítal úryvky z Churchillovy knihy o tom, jak je ten islám špatný a nějaká paní na něho zavolala policii. 6 policajtů na něho přijelo s antonem, naložili ho do auta, odvezli, nechali si ho, já nevím, půl dne ve vězení, pak ho propustili a nakonec ho neobžalovali, protože je to směšné. Alarmující je to, že někoho vůbec může napadnout zavolat policii na to, že někdo v Británii cituje Churchilla. A byla to nějaká obyčejná paní. 

Začal jsem si uvědomovat, že ten islám, který jsme znali a kamarádili se s ním a chutnalo nám to jejich jídlo, se najednou mění. A mění se v něco úplně jiného, než jsme si mysleli, že je. Nostalgicky vzpomínám na tu dobu, kdy se snilo, že by mohl vzniknout evropský islám. Říkalo se: Buď bude evropský islám, nebo islámská Evropa. Po tom Salman Rushdiem, když establishment začal ustupovat všem těm požadavkům, se to celé zvrtlo směrem ke středověkému iracionalismu.

ZDROJ: ČRo

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.