Arnaud_Beltrame2
18.10.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Beltramovo náměstí? Ale to by byla jasná provokace!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

 LU LINA

Pamatujete se ještě na tohohle chlápka? Jmenuje se Arnaud Beltrame. V březnu letošního roku ho byly všude plné noviny. Dobrovolně se tehdy ve francouzském Trébes nabídl islámskému teroristovi jako rukojmí výměnou za jednu ženu. Stálo ho to život. Teď po něm chtěli pojmenovat náměstíčko někde na předměstí Marseille. Neprošlo to, zbožní muslimové by se mohli urazit.

Arnaud_BeltrameTerorista, jehož jméno není důležité, ve jménu učení proroka Mohameda tehdy už předtím zabil tři lidi a v místním supermarketu držel rukojmí. Za poslední z nich, pokladní, se mu nabídl výměnou četník a věřící křesťan Beltrame, ačkoliv mu bylo jasné, že to nejspíše nepřežije. Nepřežil. Muslimský terorista ho postřelil a podřízl.

Macron pak ronil slzy u rakve pokryté státní vlajkou, udělil mu vysoký metál a nazval ho mimořádně obětavým hrdinou, kterým nade vší pochybnost také byl. Francouzská, evropská i světová média se společně s tragicky se tvářícími politiky rozplývala nad jeho statečností, která nebude nikdy, nikdy, nikdy zapomenuta.

Nyní, po půl roce, se jeho jméno opět objevilo v novinách. V týdeníku jménem Valeurs actuelles. V souvislosti, ve kterou se nechce ani věřit, ale která je holým faktem. Od tohoto týdeníku informaci převzalo ještě několik dalších francouzských médií, zbytek Evropy a světa zachovává, zřejmě stále z piety, hrobové ticho. České ticho je ještě o jeden level pod hrobovým.

Beltrame totiž nebyl pravicový extremista, fašista, levicový aktivista, uprchlík, homosexuál ani squatter, neřku-li chudák utiskovaný muslim. Byl jenom bílý četník, heterosexuál a katolík, který prostě jen dobrovolně obětoval svůj život, aby jiný zachránil. Buzní manželství, zlý Putin, muslimská práva, saúdská ropa a bohatá úroda řepky jsou pochopitelně mnohem důležitější témata.

V Marseille chtěli po statečném Arnaudu Beltramovi pojmenovat nějaké veřejné místo v 15. obvodu. Aby jeho jméno a čin neupadly v zapomnění, jak se před půl rokem všichni bušili v prsa.

Tamní levicoví zástupci lidu to při jednání na radnici zablokovali. Nejdříve sice mlžili, že místo není dost důstojné pro takového hrdinu, ale nakonec uvedli pravý důvod svého kategorického veta.

Místní velice silná muslimská komunita by to prý považovala za provokaci.

Sic transit gloria mundi.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.