kamion
29.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Belgie: Na řidiče kamionu zaútočil gang afrických migrantů mačetami

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Gang nejméně dvanácti migrantů zaútočil na řidiče kamionu mačetami, kopími a kovovými tyčemi, když spal na parkovišti dálnice E40 v belgickém Walshoutemu.

Rumunský řidič kamionu řekl policii, že spal uvnitř svého vozidla zaparkovaného na zastávce podél dálnice E40, když byl probuzen „šustícími“ zvuky vycházejícími z přívěsu. Poté, co vyšel ven, aby zjistil, co se děje, tucet afrických migrantů ho donutilo uprchnout zpět do svého vozu poté, co ho napadli zbraněmi, píší belgické noviny SCEPTR.

“Zaútočili na něj kopími, tyčemi a mačetami,” řekla policie.

Přes násilnou povahu situace mohla policie poslat pouze jednu hlídkovou jednotku kvůli nedostatku dostupného personálu. V době, kdy dorazili na místo činu, nebylo nikde vidět gang migrantů.

K dispozici byla pouze jedna hlídka. Důsledek rozpočtových škrtů,“ uvedl mluvčí policejní unie. 

“Naši kolegové – podle brožury – vlastně museli čekat na posily, které musely přijít z Anderlechtu, asi 65 kilometrů odtud.”Ale protože jsme nemohli nechat řidiče nadále obtěžovat gangstery, jedna hlídka šla na místo. “

„Nedostatek personálu pro silniční policii dosáhl hodnoty 50 procent. Skutečně se obáváme, že musí nejprve dojít k úmrtí, než budou agenti posíleni při řešení tohoto nebezpečného jevu. Počet incidentů již nelze spočítat. Rovněž se stávají stále násilnějšími,“ uvedl v reakci na situaci zástupce policejní unie VSOA.

Evropští řidiči kamionů se stále více stávají oběťmi agresivních migrantů. Minulý týden žadatelé o azyl  ve Francii stříleli na belgického řidiče kamionů  poté, co strávil noc na dálniční zastávce. Naštěstí nebyl řidič kamionu při střelbě zraněn.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 271 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.