BARTOS
13.1.2020
Kategorie: Politika

Bartoš: Chceme brát ANO

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonStaronový předseda Pirátské strany Ivan Bartoš po svém opětovném zvolení do čela Pirátské strany vysvětloval, jak se chce jeho strana dostat do vlády.

Ivan Bartoš obhájil pozici předsedy České pirátské strany a na ČT24 dostal v Událostech příležitost propagovat svou stranu. Mimo jiné prohlásil, že se po příštích sněmovních volbách bude jeho strana ucházet o místo ve vládě. Dostal otázku, proč se bude jeho strana snažit přetáhnout voliče ANO.

Objektivně řečeno, přetáhnout voliče ANO by se měly snažit všechny strany, protože je těchto voličů početně nejvíce. Nicméně, záměr „přetažení“ a jeho realizace jsou dvě velmi odlišné kategorie.

Podle sociologických průzkumů jsou voliči hnutí ANO spíše staršího věku, bydlí v menších městech a na venkově a hnutí ANO 2011 volí i (nebo dokonce jenom) kvůli Andreji Babišovi. Existuje tedy otázka, proč by tento typ voliče měl místo své volby volit právě Piráty. Voliči Pirátů jsou naopak většinou velmi mladí lidé, bydlící ve městech. Jeden z uchazečů o předsedu pirátů Mikuláš Ferjenčík například ve svém kandidátském projevu připomněl jeden z „důležitých“ bodů programu pirátů, a to legalizaci marihuany. Výnos z legalizace marihuany by měl podle něj jít na podporu důchodového systému.

Pokud bychom měli brát tento pirátský návrh jako „záchranu“ českého důchodového systému, legalizace konopí by musela do státní kasy přinést desítky miliard korun. Nějaká ta miliarda nebo dvě by totiž tento systém nezachránila. Nicméně, považuji Ferjenčíkovo tvrzení za jeden ze zásadních důvodů, proč piráti nemohou počítat se získáním hlasů od stávajících voličů ANO. Legalizace konopí není pro voliče ANO žádný tahák.

Mnohem více by se voličům ANO mohla líbit politika digitalizace státní správy, tj. komunikace s úřady prostřednictvím internetu. Digitalizací se však dnes zaklíná kde kdo a výsledky jsou spíše chabé. Po zkušenostech s hackerským útokem na nemocnici v Benešově bychom se navíc měli této koncepce trochu i obávat, pokud je vyřazení sítě zařízení tohoto typu tak snadné.

Obávám se proto, že plán Ivana Bartoše na „braní bohatým a rozdávání chudým“ u voličů ANO nezabere. V rozdávání je totiž hnutí ANO spolu s ČSSD a s podporou KSČM naprosto nepřekonatelné. A kromě toho by si Bartoš měl položit i další otázku. S kým by chtěl ve vládě být když ne s hnutím ANO. V tom vidím zásadní problém pirátů, a totiž jejich koaliční potenciál. I ten je dle mého soudu velmi nízký.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 749 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.