hrib
17.2.2020
Kategorie: Společnost

Banda Hřibových socialistů zabrala soukromému majiteli byt

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Banda socialistů zabrala soukromému majiteli byt. Což o to – socialisté takové věci rádi dělají. Co je však ještě o něco hanebnější, je přístup médií: např iDnes napsalo, že “aktivisté upozornili na problém Airbnb.”

Jenomže v první řadě je to jednoznačně kriminální čin. Způsob, jakým se k němu média postavila, dává jakési potvrzení legimity jakékoliv další bandě socialistů, která se rozhodne pošlapat něčí právo na majetek za účelem politické kampaně. Samozřejmě všichni víme, že socialisté chtějí vyvlastňovat a znárodňovat, koneckonců v Berlíně se to už začalo dít. Jenomže nám se zde pořád tvrdí, že jsme právním státem a ne diktaturou proletariátu, a tedy kdykoliv se něco takového stane, má policie chránit majitele se vší důrazností. To se neděje. Je jedno, jestli socialisté někomu obsadí dům nebo vylezou na rypadlo důlní společnosti. Princip je stejný. A obdobná je i nečinnost policie.

Nízkost médií však ještě překonali někteří politici. Primátor Hřib se osobně zúčastnil začátku celé akce. Dle svých slov se přišel podívat, jak to celé bude probíhat. Postěžoval si, že město nemá dostatečné nástroje, jak “problém řešit”. V podstatě dal najevo, jaký nástroj si přeje: mít k ruce bandu násilníků, kteří budou určené byty obsazovat. Koneckonců, Piráti nejsou v zásadě nic jiného než komunisté, kteří k tomu umí trochu lépe zacházet s počítačem…

Byty pronajímané přes Airbnb mohou za určitých okolností znamenat problém. Mohou. Uvalit na ně jakousi plošnou regulaci však znamená zase jen o něco pevněji svázat majitele a ukrátit jej na jeho právech. Pokud jde o případný hluk nebo nepořádek pocházející od neukázněných krátkodobých hostů, potřebné nástroje, které uchrání práva okolních majitelů, už přece existují. Vyhlášky upravující noční klid. Je naprosto zřejmé, že pro socialisty všech možných barev jsou určité specifické aspekty Airbnb jen záminkou. O to více ironické je, že to mnohdy právě Piráti a podobní další progresivní socialisté, kdo vyzdvihoval tzv. sdílenou ekonomiku jako jakousi “morální alternativu běžným tržním mechanismům”. A nejde jen o Airbnb, ale např. i o Uber a další. Jakmile lidé zcela přirozeně přišli na to, že tyto služby mohou být ne jakousi neziskovou aktivitou, ale naopak aktivitou za prvé vysoce ziskovou, ale vedle toho daleko pružnější, protože méně regulovanou, začali na ně socialisté pohlížet jako na běžné tržní vztahy: se šílenou, smrtelnou nenávistí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 572,00 Kč
Vybráno 35.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 480 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.