zakony
7.11.2018
Kategorie: Společnost

Bajka o porušování zákonů

Sdílejte článek:

HYNEK NEDĚLKA

Za způsob boje proti státu lze považovat i porušování zákonů a neplacení daní. Nyní si prosím přečtěte §364 a §365 trestního zákoníku. Zajisté chápete, že tato metoda boje proti státu je něco zcela odporného. Povíme si proto raději pohádku.

Žila si takhle zvířátka v lese. Žila v míru a navzájem se nezabíjela, neboť jim moudře vládli velcí medvědi. Ti tvořili pravidla, která ostatní zvířátka dodržovala. Jedním z těchto pravidel bylo, že zvířátka musí medvědům dávat med a borůvky. A aby tato pravidla někdo dodržoval, byla ustanovena speciální skupina sršní, která na to dohlížela. Protože byly tyto vosy velmi hloupé, říkalo se jim Police.

Čas plynul, medvědi tvořili stále více pravidel a na oplátku požadovali více medu a borůvek. Některým zvířátkům to začalo vadit a medvědi se, aby se vyhnuli vzpouře, rozhodli požadovat raději více medu a méně borůvek. “Včely mají medu dost, těm to nemá co vadit,” říkali. Včely však začaly podvádět a platily méně medu, než měly. Medvědi si toho všimli a velmi jim to vadilo. Pokud nějaké včely platily velmi málo medu, byly na ně poštvány Police. Zvířátka to schvalovala a nechápala, proč jsou včely takové podvodnice. Jednoho dne do lesa přilétl z dalekých krajin krásný barevný pták – kanár Chysta. Začal zvířátkům říkat, že medvědi jsou nepřáteli ostatních zvířat, že povinné placení medu a borůvek je prý loupež a dokonce, že medvědí zákazy konzumace lysohlávek jsou násilím na ubohých zvířatech. Většina zvířat si myslela, že se Chysta zbláznil, jelikož jim tato pravidla většinou zas až tak moc nevadila a navíc chápala, že bez medvědů by se les zhroutil.

Některá zvířátka mu však naslouchala, ale ani ta nevěřila, že by se medvědi sami vzdali moci. Jedno stádo beranů a ovcí se pokoušelo chodit na schůze medvědů a něco změnit, ale většinou je tam ani nepustili.  Pěnkavy kanárské (pěkní modří ptáci) se sice na schůze dostaly, ale začaly pak vymýšlet příšerná pravidla spolu s medvědy. Zkrátka žádná změna neprošla. A tehdy někoho napadlo, že prostě budou medvědy ignorovat. Neplatili borůvky ani med, ignorovali pravidla. Místo borůvek, kterými se v lese tehdy platilo, začali používat žaludy, které na rozdíl od borůvek nešlo krájet na stále menší kousky. Zpočátku bylo takových jen několik a nikdo si jich nevšímal. Jejich počet však stálo rostl a v jednom momentě jich bylo tolik, že si toho všimli i medvědi. A začali proti nim bojovat. Police se snažily, seč mohly, a ostatní zvířátka je podporovala, protože považovala rebely za nebezpečné šílence.

Ale tím, že se k těmto rebelům stočila všeobecná pozornost se začala i další zvířátka zajímat o Chystovy myšlenky. Počet rebelů rostl, a tím se ostatní zvířátka přestala navzájem udávat, takže Police nevěděly, koho bodat. Navíc jim medvědi museli dávat stále méně medu. Spousta vos nakonec odešla od Polic a začala chránit samotná zvířátka, pokud jim tato zaplatila. Medvědi tedy neměli jak vymáhat svá pravidla. Jejich vláda skončila. Kupodivu ani poté se zvířátka nezačala zabíjet a les fungoval dále.

Upozornění: Nehledejte paralelu mezi fungováním tohoto lesa a naší společnosti. Tento text není schvalováním trestného činu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.