dotace319
3.5.2021
Kategorie: Ekonomika

Báje o spravedlivých dotacích

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Přátelé. Děje se nám tu takový nešvar. Jmenuje se dvojí metr. Pozoruji již delší dobu, že jistým lidem strašně vadí, že náš premiér dostává dotace. Hodně dotací, protože má velkou firmu.

To by nebylo zas tak divné. Já kupříkladu dotace bytostně nesnáším. Jistý problém ovšem spatřuji v tom, že existuje větší než malý průnik lidí, kterým vadí, že premiérova firma dostává dotace, ale zároveň jsou zuřiví obhájci EU a dotací, protože bez dotací by se podle nich zhroutila ekonomika a některé věci by vůbec neexistovaly.

Tak především. Ekonomika by se nezhroutila. Ta se nám jednou zhroutí právě kvůli dotacím. Ovšem ta schíza z toho, že je někdo fanda dotací, ale pak se může posrat, když je někdo dostává, je vskutku humorná. Obzvlášť, pokud stejní idioti ještě vymysleli nejrůznější nesmyslné zhovadilosti typu povinné přimíchávání biosložek do paliva a teď mají psotník, když tu řepku někdo pěstuje a ty dotace na to dostává. Vždyť takhle jste to chtěli, vy lojzové! Běžte tancovat s Bursíkem v kruhu a plácat se po ramenou.

Tito soudruzi proto vymysleli zákon, šitý na míru na premiéra, kterým ho donutili se jeho firem vzdát, aby mohl být premiér, protože jinak by jeho firmy fungující ve vysoce dotovaných sektorech nemohly fungovat. Jen tím upevňují svojí již tak pevnou pozici neschopných dementů, kteří ve snaze něco opravit, to neustále ještě více a více rozbíjejí.

Přijde mi to totiž poněkud bizarní a tak trochu i protiústavní. A především vidíme, že naprosto nefunkční. Proč by se měla premiérská funkce nějak vylučovat s vlastnictvím nějakého majetku, což firma jistě je? Kdyby měl premiér kupříkladu místo Agrofertu příliš mnoho bytů, donutili bysme ho je prodat? A co příliš velká sbírka automobilů? Nebo obrazů? Co když by premiér potom dostával dotace na podporu umění? A co kdyby premiér vlastnil A2 Alarm a udílel by si sám sobě na ministerstvu kultury dotace na kulturu? Jo, to se vlastně děje, ale to se nepočítá, když si to udílejí lidé se SPRÁVNÝMI NÁZORY tm. Zakážeme premiérům přepisovat majetek na rodinné příslušníky? Jak k tomu přijdou jeho děti? A jak budeme kontrolovat, že se premiér potají nedomlouvá se svým synem, co má dělat se svou firmou? Budeme premiéra permanentně odposlouchávat?

Ano, je to zapeklitá situace. A přiznám se, že je mi vcelku u prdele, jestli si Babiš dotace udílí, nebo neudílí. Protože když je nedostane Babiš, dostane je někdo jiný. A podle mého přesvědčení je nemá dostávat NIKDO.

A proto bych měl takové jednoduché řešení.

ZRUŠTE DOTACE!

A bude. Jenže obávám se, že odpůrci dotací pro Babiše tohle nikdy nepřijmou. Život bez dotací si totiž nedovedou představit. Jak by to na světě vypadalo, kdyby každý vydělával jen na tom, co je někdo jiný ochoten mu zaplatit?! To je přece škandální něco takového chtít! To by A2 Alarm zkrachoval! A Benzina by nevyráběla bionaftu! A Tesla a celá elektromobilní lobby by byla úplně v prdeli, protože by ty auta stála ještě 2x tolik a ani teď to nikdo nekupuje! A co teprve všichni ti umělci, co by museli jít o chlebu a vodě a žebrat na Onlyfans o peníze jako pornomodelky!

No a proto bych vám chtěl, přátelé, vzkázat – pokud to máte takhle, tak už laskavě držte kušny a neotravujte s tím. Poslouchat to 10 let je fakt opruz a můžete si za to sami. Když můžete dostávat dotace vy, tak je může dostávat i Čaulidi.

PS: Vyskytují se mi tu jistí soudruzi upozorňující mě na to, že bez dotací z EU bysme neměli třeba silnice (a asi ani bazény, rozhledny a cyklostezky). No přátelé. Nechci vám bořit vaše představy o světě, ale silnice tu byly už za císaře pána starýho Procházky (a teda i pár tisíc let před tím). To byla svýho druhu taky taková EU, ale pak byla nějaká válka a celý se to prej rozpadlo nebo co.

  • Daniel Vávra
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 156 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)