babispenize
20.1.2018
Kategorie: Ekonomika

Báchorka, jak poctivý Andrej k bohatství přišel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ZDENĚK TRINKEWITZ

Na stránkách anobudelip.cz vylíčil Andrej Babiš osobně svůj podrobný životopis Můj příběh. Líčí, jak pracoval pro PZO PETRIMEX v Maroku za 600 USD/měsíc a jak si šetřil na dům doma na Slovensku a jak poctivě vybudoval AGROFERT.

Je to báchorka, hodná pera Boženy Němcové, o „chudém“, pracovitém a poctivém Ondřejovi, jak ke štěstí přišel. Čtenář si ji může celou přečíst na níže uvedené webové adrese.

http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/blogy/12512/muj-podrobny-zivotopis

Ještě dnes se líčí jako „skromný“ milionář, který vlastně nemá v bance žádné velké miliony, ale že jeho majetek představuje „jenom“ vlastnění: „28 akcií, reprezentujících 100% základního jmění Agrofertu“. Jaksi „cudně“ zamlčuje, jakou mají tržní hodnotu, jelikož nejsou obchodovány na burze. V mediálních informacích o českých miliardářích uvádí se jeho majetek – kapitál v roce 2015 na 60 mld. Kč.

S jeho tvrzením je v rozporu to, že ze svých soukromých peněz koupil v roce 2013 od svého Agrofertu tzv. „korunové“ dluhopisy za 1,526 mld. Kč s abnormálně vysokým úrokovým výnosem p.a. 6% (zatímco státní dluhopisy mají úrok 3%), které nebyly obchodovány na burze, ale byly vydány jen pro něho. Tímto „chytrým“, leč zákonným způsobem, obírá státní rozpočet a nás všechny „optimalizováním“ svých osobních daní ročně o 90 mil. Kč!!! Tato čísla mu spočítal 1. února 2017 bývalý ministr financí Kalousek, nikoli já.

Ve své báchorce se snaží Andrej Babiš balamutit občany naší republiky, kteří nevidí do jeho podnikatelských triků a pletich a představovat se jako politik a státník, jiný, než ti dosavadní. Který vstoupil do politiky, aby sloužil celému českému národu.

To, že jeho hnutí volilo v roce 2017 skoro 30% voličů ukazuje, že voliči nejsou dostatečně ekonomicky erudovaní a dají na mediální marketingové kampaně, které si pan Babiš může koupit. Bohužel netýká se to jen voličů s nižším vzděláním, ale jeho ANO volí i „vzdělanci“. Ti starší, kteří museli sice skládat zápočty z marxismu-leninismu, včetně politické ekonomie, ale nějak je „odflákali“ a dnes do ekonomiky nevidí. Nebo ti mladší, kteří na vyšších a vysokých odborných školách nemají dnes (záměrně) společenské vědy povinné.

Potom dnes výsledky voleb, tak jak dopadly, přejí hlavně lžím populistický partají a přivedly nás k dnešním „bezvládí“, jehož přijatelný konec není možno dohlédnout.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.