cenzor

Bachaři na outsourcing

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilČeští elfové vydali na svém Facebooku před pár dny  stanovisko k situaci okolo připravovaného tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Mezi tak nějak očekávatelným, protiruským balastem, obsahuje i jednu velice podivnou větu: “Americký a korejský uchazeč dali neformálně najevo, že do tendru, který je zmanipulovaný pro Rusko, se nepřihlásí…”

Proč podivnou? Inu proto, že se ještě nikde žádné stanovisko příslušných firem neobjevilo. Ani oficiální, ani neoficiální. Dokonce ani od „dobře informovaných zdrojů”, jak novináři nazývají své donašeče mezi personálem příslušných firem, ještě do médií nic neuniklo. A hle, Elfové už vědí.

O něco šířeji rozvinuly tuhle tezi  Britské listy. Což je pokrokářský plátek, jemuž dominují dvě osoby. Jan Čulík, který vešel ve známost díky aférce s udáním Čecha, krajana, ve Velké Británii za „rasýzmus” a pak jistý B. Kartouz. Velice kontroverzní osoba, která je, shodou okolností, oficiálním mluvčím Elfů. „Americký a korejský uchazeč dali neformálně najevo, že do tendru, který je zmanipulovaný pro Rusko, se reálně nepřihlásí; respektive jen dodají formální dokumentaci a nebudou za to nic utrácet, protože budou mít tendr za předem prohraný. Proto nevyloučení Rosatomu znamená fakticky jeho přijetí už v této rané, neformální části zahájení tendru.”

Jak to, ksakru, mohou vědět? I na to mají Britské listy připravenou odpověď: „Díky našim kontaktům v bezpečnostní a energetické branži jsme se dozvěděli následující věci, o které bychom se, se svolením našich zdrojů, rádi podělili se širokou veřejností.” No, tak určitě… jak říkávají myslitelé mezi sportovci.

Už vám to dochází? Tahle obskurní skupinka se zálibou v cenzuře, oficiálně se označující za  „občanské hnutí”, disponuje nejtajnějšími informacemi ze zákulisí firem typu Westinghouse, které si v jiných případech dovedou své tajemství velmi dobře pohlídat.

Leccos naznačí i rozsah činnost tohoto „občanského hnutí”, který na nějaké amatérské nadšence opravdu nevypadá. Tak například poslední dostupný Měsíční report, ten za únor 2021, jen tak mezi řečí sděluje, že: „V únoru 2021 bylo zpracováno v našem systému 160810 článků v češtině.” Stošedesát tisíc. A k tomu přidejte ještě monitoring tzv. řetězových mailů a soustavné sledování vybraných Facebookových skupin… Na to je třeba více, než počítač, nadšení a osobní nasazení členů skupiny. Něco jako specializovaný software. Takový, jaký používají „služby”…

Vrcholící boj o Dukovany (aby se dostaly do těch správných rukou) přiměl odhodit masku i další obskurní spolek – Evropské hodnoty. Oficiálně „nevládní odborná instituce.” Neziskovka. Ale aspoň neskrývají, že kromě liberální demokracie otevřeně chrání i  „transatlantické spojenectví Česka”. Tak tahle parta, vedená známým Jakubem Jandou, vydala jen za poslední týden dvě protirusky zaměřené zprávy o jaderné energetice. Že prý nám hrozí „maďarský scénář”. Podle Maďarska, kde už Rosatom staví. Zpráva obsahuje poměrně interní informace z maďarské smlouvy, stejně jako z požadavků ČEZu na dostavbu Dukovanského pátého bloku. Takové, jaké se v tisku rozhodně neobjevily.

Takže tu máme dvě občanská sdružení. Spolky. Takové normální, běžné lidi, které spojuje láska k Evropské únii, Západu a liberálním hodnotám. Amatéry, dobrovolníky… Kteří ale mají podivuhodně dobré informace z centrál nadnárodních firem, ví, co obsahují obchodní smlouvy cizích států a z času na čas nezištně sepíšou doporučení a otevřeně, naléhavě radí naší vládě. Nebo je to jinak?

Svého času byl na území Protektorátu Čechy a Morava zřízen další koncentrační tábor. Tak zvaná Malá pevnost v Terezíně. Ostrahu objektu, jakož i organizaci transportů a pracovních komand měly na starosti jednotky SS. Jejich strážní jednotka měla 110 mužů. Svou činnost si ale přesto usnadňovala zajímavým způsobem. Část svých pravomocí přenášeli dozorci na pečlivě vybrané vězně – kápa. Bylo to levné, účinné a efektivní.

Bývá obvyklé, že postupy, které se už jednou osvědčily, v příslušných manuálech přetrvávají. A využívají se v nesčetných dalších tvůrčích obměnách. V dobách klidu a prosperity lze jejich použití poměrně dlouho skrývat a maskovat. Jen když jde do tuhého, padají masky.

A proto soudím, že politické neziskovky musí být zrušeny. Jejich personál je pak nutné považovat za bezpečnostní riziko pro všechny subjekty, kam by se tito lidé chtěli po rozpuštění svého chlebodárce uchýlit a zařadit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 890 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)