MFBABIS
16.3.2018
Kategorie: Společnost

Babišův průmysl lži

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Mladá fronta a Rudé právo byly největší hlásné trouby komunistického režimu, základem jejich obsahu byla propaganda komunistického systému a vyzdvihování úspěchů Sovětského svazu. Dodnes si pamatuji na rubriku Mladé fronty nazvanou „malé zprávy z velké země“. Zde jste mohli dozvědět o novinkách a zajímavostech ze Sovětského svazu. Mimo jiné se zde čtenáři dozvěděli že v SSSR byl kohout co měl 7 srdcí, had s dvěma hlavama nebo jak v Leninskych Gorkách ( výzkumný ústav zemědělství) rozdojili i kozla.

Mladá fronta byl list Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže a zaměřoval se  na mládež, tak rudé právo byl list Ústředního výboru komunistické strany a zaměřoval se na širší veřejnost. Obsahově na tom byl stejně, ale výhodou Rudého práva byl větší formát, takže pokud jste si chtěli zapálit v kamnech nebo v době nedostatku toaletního papíru použít noviny i k jinému účelu, bylo výhodnější si koupit Rudé právo.

Po listopadu jsme měli všichni radost, že skončila cenzura tisku a my si budeme moci v novinách přečíst i jiné informace než pouze ty, které pro nás byly očima soudruhů vhodné. O to smutnější je sledovat jak se 29 let po listopadu média mění a opět se začínají stávat hlásnou troubou některé strany, místo aby přinášely objektivní informace.

Nevím jestli je to pouze náhoda nebo navázání na komunistickou tradici, ale jedním takový mediem je i MF Dnes, následovník komunistické Mladé fronty. Zářný příklad objektivity tohoto Babišova média je i titulní stránka ze dne 6.3. Zatímco světové agentury se věnovaly protestním akcím, které proběhly po celé České republice tak Babišův plátek čtenářům na titulní stránce přináší zásadní o tom jak jsou autolékárny při nehodě k ničemu.

Opět mi to připomíná situaci z roku 1989, kdy se nás v lednu na Václavském náměstí scházely tisíce a média informovala o tom, že malá skupina   imperialisty placených antisocialistických živlů se sešla na Václavském náměstí, aby podkopávala socialistické zřízení a jednotu pracujícího lidu. A aby, těch shod s rokem 1989 nebylo málo, tak 89 jsem křičeli „Jakeše do koše“, tak na Václaváku lidé skandovali „Babiše do koše“, takže se ani nedivím, že se to trestně stíhanému stbákovi nelíbí a nechce, aby o tom jeho noviny psaly.

Autor: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.