MFBABIS
16.3.2018
Kategorie: Společnost

Babišův průmysl lži

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Mladá fronta a Rudé právo byly největší hlásné trouby komunistického režimu, základem jejich obsahu byla propaganda komunistického systému a vyzdvihování úspěchů Sovětského svazu. Dodnes si pamatuji na rubriku Mladé fronty nazvanou „malé zprávy z velké země“. Zde jste mohli dozvědět o novinkách a zajímavostech ze Sovětského svazu. Mimo jiné se zde čtenáři dozvěděli že v SSSR byl kohout co měl 7 srdcí, had s dvěma hlavama nebo jak v Leninskych Gorkách ( výzkumný ústav zemědělství) rozdojili i kozla.

Mladá fronta byl list Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže a zaměřoval se  na mládež, tak rudé právo byl list Ústředního výboru komunistické strany a zaměřoval se na širší veřejnost. Obsahově na tom byl stejně, ale výhodou Rudého práva byl větší formát, takže pokud jste si chtěli zapálit v kamnech nebo v době nedostatku toaletního papíru použít noviny i k jinému účelu, bylo výhodnější si koupit Rudé právo.

Po listopadu jsme měli všichni radost, že skončila cenzura tisku a my si budeme moci v novinách přečíst i jiné informace než pouze ty, které pro nás byly očima soudruhů vhodné. O to smutnější je sledovat jak se 29 let po listopadu média mění a opět se začínají stávat hlásnou troubou některé strany, místo aby přinášely objektivní informace.

Nevím jestli je to pouze náhoda nebo navázání na komunistickou tradici, ale jedním takový mediem je i MF Dnes, následovník komunistické Mladé fronty. Zářný příklad objektivity tohoto Babišova média je i titulní stránka ze dne 6.3. Zatímco světové agentury se věnovaly protestním akcím, které proběhly po celé České republice tak Babišův plátek čtenářům na titulní stránce přináší zásadní o tom jak jsou autolékárny při nehodě k ničemu.

Opět mi to připomíná situaci z roku 1989, kdy se nás v lednu na Václavském náměstí scházely tisíce a média informovala o tom, že malá skupina   imperialisty placených antisocialistických živlů se sešla na Václavském náměstí, aby podkopávala socialistické zřízení a jednotu pracujícího lidu. A aby, těch shod s rokem 1989 nebylo málo, tak 89 jsem křičeli „Jakeše do koše“, tak na Václaváku lidé skandovali „Babiše do koše“, takže se ani nedivím, že se to trestně stíhanému stbákovi nelíbí a nechce, aby o tom jeho noviny psaly.

Autor: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.