statzivnost
22.2.2018
Kategorie: Politika

Babišův problém

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN A. NOVÁK

Ta snaha odstranit od moci Babiše pomocí estébáctví a eurodotací je taková hezky tradičně česká, podobnými metodami pracovala už politika první republiky. Byl dotyčný fašista? Nojo, to nám ale vadit nesmí, protože je demokracie a jeho voličům to nevadí – tak na něj něco najdeme. Na každého se najde…

Teď to navíc Babiše v očích jeho voličů ještě posiluje, protože není tak těžké si vzpomenout, že mnozí ministři “demokratických” stran kradli ještě bezostyšněji (jen tak namátkou Řebíček…) a nic se nedělo, a mnozí politici politikovali tak, že zjevně byli nejen bývalými estébáky, ale i kágébáky a nikoliv jen bývalými..

Takže chudák Babiš: starý podpis a podfuk na zdejší poměry spíš podměrečný…myslí si jeho klasický volič a není zas tak daleko od pravdy.

Jenže Babišův skutečný problém je někde úplně jinde: on ani neskrývá, že jeho cílem je likvidace malých a středních podniků, tj, střední třídy, na které stojí každý demokratický a svobodný systém.

Ovšem zrovna to mu politici z “demokratických” stran vyčítat ani nemůžou, protože nejméně dvacet let dělali prakticky to samé: podpora korporací, házení klacků pod nohy malým a středním.. Jasně – nadnárodní společnost budující montovny umí podmáznout lépe a radostněji než truhlář z Dolní Lhoty.

Výsledkem je systém, kde budou na jedné straně bohatí oligarchové a jim sloužící politici, na druhé straně nesvéprávní zaměstnanci vydaní na milost státu zkorumpovanému jejich zaměstnavateli. A vděční za drobky ze stolu pánů, volící za pastelkovné, deset korun na recept, koblihu… V podstatě ruský model.

Babiš je jen logickým vyvrcholením tohohle vývoje – a právě to by na něm mělo doopravdy vadit.

Jenže nevadí, protože jsme v Česku. Nepřítel není gosudar, který ve své nekonečné štědrosti dokonce občas rozdává koblihy. Nepřítel je soused, který se zmohl na vlastní truhlářství, nebo hospodu zatímco my jsme makali u pásu nebo brali podporu. Dokonce nám nebude ani vadit, když díky Babišovi tu už hospodu ani truhlářství mít nebudeme: nebezpečně pilný a úspěšný soused byl zase srovnán s námi do řady a o to jde přece nejvíc

Problém není Babiš sám o sobě. Problém je systém, který ho vytvořil. A mentalita, která ten systém umožnila.

Autor: Jan A. Novák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.