babiszemanloket
24.10.2020
Kategorie: Politika

Babišův největší omyl: Zemanův Prymula ve vládě

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAndrej Babiš požádal Romana Prymulu, aby rezignoval na svou funkci. Prymula opáčil, že se „ničeho nedopustil“ a Babiš ho musí „vyhodit“.

Před několik týdny jsem napsal, že Roman Prymula stáhne celé hnutí ANO do bažin průměrnosti a že Andrej Babiš udělal velkou, hrubou chybu, tím, že si nechal od prezidenta Miloše Zemana „poradit“ a donutil Adama Vojtěcha k rezignaci. Od počátku bylo zřejmé, že Zeman volbou Prymuly způsobil Babišově vládě nejedno bolení hlavy. Bez toho, aby se členy vlády cokoliv projednal, se Prymula pustil do práce a do měsíce jsme se dopracovali k uzavření ekonomiky v tom samém duchu co na jaře. Vláda se stala jenom loutkou v rukách Prymuly. Nicméně, první průzkumy preferencí politických stran naznačily, že hnutí ANO ztrácí rapidně na podpoře. Během měsíce spadlo absolutně o 5 %, což je propad v počtu voličů o neuvěřitelných 17 %!

Předseda poslanců klubu ANO Jaroslav Faltýnek tak zřejmě jednal s Prymulou o tom, co by měl zlepšit v komunikaci s veřejností, aby procentíčka dále nepadala. Jenže byl špehován fotografem Blesku, který přinesl snímky o tom, že Prymula s Faltýnkem jednali v uzavřené restauraci a nachytal oba na ulici bez roušek a v autě s řidičem bez roušek. Babiš toho využil, a protože už dávno ví, že Prymula ve vládě byla jeho obrovská chyba, vyzval Prymulu k rezignaci. Ten to odmítl s tím, že ho musí Babiš odvolat. To je jen potvrzením situace – Prymula je Zemanův člověk a na Babiše od počátku z vysoka kašle. Všichni členové vlády za ČSSD Prymulu vyzvali k odchodu z vlády. Jan Hamáček nevyloučil ani to, že by všichni ministři za ČSSD mohli vládu opustit. Ministr školství Robert Plaga se za Prymulu omluvil s tím, že jeho jednání je špatným příkladem pro děti.

Babiš odjel za Zemanem do Lán jednat o odvolání Prymuly. Zeman k odvolání Prymuly údajně neviděl důvod. Babiš po jednání oznámil, že Zeman akceptoval jeho návrh na odvolání Prymuly s tím, že kandidát na ministra zdravotnictví bude prezidentem přijat v úterý a příští čtvrtek bude nový ministr uveden do funkce. Babišovi se tak podařilo se Zemanem dohodnout vykopnutí Prymuly z vlády. Jediná věc je tak jistá – vyznamenání Prymuly Řádem bílého lva bylo odloženo o rok a je nyní téměř stoprocentní, že žádný řád nedostane.

Jmenování Prymuly do pozice ministra zdravotnictví jen potvrdilo, že jeho „nekomunikativnost“ – přeloženo do češtiny – na všechny kašlu, důležité je jen to, co si myslím já – je jen autoritářský egocentrismus. Tento autoritářský způsob mě dokonce vedl k tomu, že jsem vládu označil adjektivem „Prymulova“. Babiš nad ní zcela ztratil kontrolu.

Na tiskové konferenci po jednání u prezidenta Babiš apeloval na to, abychom dodržovali pravidla tak, aby Vánoce mohly proběhnout „normálně“. Osobně doufám, že nový ministr zdravotnictví bude jiný a rozumný. A snad ta Prymulova opatření budou postupně zrušena. Tím prvním by měl být návrat dětí do škol tak, jak ještě Prymula avizoval tj. 3. listopadu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 576 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.