babiszemanloket
24.10.2020
Kategorie: Politika

Babišův největší omyl: Zemanův Prymula ve vládě

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAndrej Babiš požádal Romana Prymulu, aby rezignoval na svou funkci. Prymula opáčil, že se „ničeho nedopustil“ a Babiš ho musí „vyhodit“.

Před několik týdny jsem napsal, že Roman Prymula stáhne celé hnutí ANO do bažin průměrnosti a že Andrej Babiš udělal velkou, hrubou chybu, tím, že si nechal od prezidenta Miloše Zemana „poradit“ a donutil Adama Vojtěcha k rezignaci. Od počátku bylo zřejmé, že Zeman volbou Prymuly způsobil Babišově vládě nejedno bolení hlavy. Bez toho, aby se členy vlády cokoliv projednal, se Prymula pustil do práce a do měsíce jsme se dopracovali k uzavření ekonomiky v tom samém duchu co na jaře. Vláda se stala jenom loutkou v rukách Prymuly. Nicméně, první průzkumy preferencí politických stran naznačily, že hnutí ANO ztrácí rapidně na podpoře. Během měsíce spadlo absolutně o 5 %, což je propad v počtu voličů o neuvěřitelných 17 %!

Předseda poslanců klubu ANO Jaroslav Faltýnek tak zřejmě jednal s Prymulou o tom, co by měl zlepšit v komunikaci s veřejností, aby procentíčka dále nepadala. Jenže byl špehován fotografem Blesku, který přinesl snímky o tom, že Prymula s Faltýnkem jednali v uzavřené restauraci a nachytal oba na ulici bez roušek a v autě s řidičem bez roušek. Babiš toho využil, a protože už dávno ví, že Prymula ve vládě byla jeho obrovská chyba, vyzval Prymulu k rezignaci. Ten to odmítl s tím, že ho musí Babiš odvolat. To je jen potvrzením situace – Prymula je Zemanův člověk a na Babiše od počátku z vysoka kašle. Všichni členové vlády za ČSSD Prymulu vyzvali k odchodu z vlády. Jan Hamáček nevyloučil ani to, že by všichni ministři za ČSSD mohli vládu opustit. Ministr školství Robert Plaga se za Prymulu omluvil s tím, že jeho jednání je špatným příkladem pro děti.

Babiš odjel za Zemanem do Lán jednat o odvolání Prymuly. Zeman k odvolání Prymuly údajně neviděl důvod. Babiš po jednání oznámil, že Zeman akceptoval jeho návrh na odvolání Prymuly s tím, že kandidát na ministra zdravotnictví bude prezidentem přijat v úterý a příští čtvrtek bude nový ministr uveden do funkce. Babišovi se tak podařilo se Zemanem dohodnout vykopnutí Prymuly z vlády. Jediná věc je tak jistá – vyznamenání Prymuly Řádem bílého lva bylo odloženo o rok a je nyní téměř stoprocentní, že žádný řád nedostane.

Jmenování Prymuly do pozice ministra zdravotnictví jen potvrdilo, že jeho „nekomunikativnost“ – přeloženo do češtiny – na všechny kašlu, důležité je jen to, co si myslím já – je jen autoritářský egocentrismus. Tento autoritářský způsob mě dokonce vedl k tomu, že jsem vládu označil adjektivem „Prymulova“. Babiš nad ní zcela ztratil kontrolu.

Na tiskové konferenci po jednání u prezidenta Babiš apeloval na to, abychom dodržovali pravidla tak, aby Vánoce mohly proběhnout „normálně“. Osobně doufám, že nový ministr zdravotnictví bude jiný a rozumný. A snad ta Prymulova opatření budou postupně zrušena. Tím prvním by měl být návrat dětí do škol tak, jak ještě Prymula avizoval tj. 3. listopadu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 638 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)