BABIS1219
2.12.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Babišovo předvolební PR se slibně rozjíždí

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilMinisterstvo pro místní rozvoj obdrželo v pátek tak zvanou „auditní zprávu Evropské komise k možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše”. Zatím prý jen v anglické mutaci. A navíc v režimu „důvěrné”. Prvním pracovním dnem, kdy se mohlo kompetentní úřednictvo začít tímhle dokumentem oficiálně probírat, je pondělí.

O to zajímavější je, co všechno se, během víkendu, o Babišově auditu stihlo objevit v mediích a ve výrocích politiků.  Tak třeba takový Respekt, vlajková loď a hlásné trouba TOP 09, sloužící obvykle jako ideologický předvoj a kompas opozice. Ten už netápe. Otevřeně a natvrdo vyhlásil do světa, že podle „jeho zdrojů” dokument Babišův střet zájmů prokazuje. A to v době, kdy obálka s razítkem „důvěrné” ještě ležela na podatelně ministerstva.

Ještě než ji stihli rozlepit, praštil do stolu  europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. Že se zasadí, aby byla zpráva zveřejněna. Cestou „nadřízené autority”. Řekl: „Příští týden navrhneme projednání auditu Evropské komise o výsledku prošetřování střetu zájmů Andreje Babiše s tím, že budeme požadovat jeho plné zveřejnění v souladu s doporučením ombudsmanky EU”. Jako když se notorický žalobníček odvolává na paní učitelku…

Je tristní sledovat, s jakým nadšením začíná naše „demokratická opozice” roztáčet další kolo Babišiády. Znovu a nedobrovolně tak budeme muset přihlížet dalšímu pokusu, už tolikrát popáleného, dementního děcka, sáhnout si na ta samá rozžhavená kamna. Chudáka přesvědčeného, že  tentokrát už to určitě vyjde! Že zlosyna Babiše už konečně z politiky vyštípou. Že tohle zabere. Že na peníze, na vracení dotací, na ztráty v milionech už snad konečně voliči uslyší… No a kdyby ne, tak jim to aspoň pár dalších hlasů přinese….

Nic není vzdálenějšího pravdě, nevážení demokratičtí politici. Zkuste vystoupit z té své kavárenské bubliny a podívat se na věc z pohledu vašeho průměrného nevoliče. Už jen to zahájení – oficiálně se sice nic neví, ale kluci co spolu mluví už spiklenecky pomrkávají, že je jasno. Pro posílení a utvrzení lidového pocitu, že jde o předem domluvený komplot, k nezaplacení!

Stejně jako celý ten „kus”. Začínající udáním od zahraniční neziskovky (Transparency International ČR). Která dokonce své udání do Bruselu urgovala, když se jí zdálo, že se s tím Eurokomise příliš páře. Zkuste si jen tohle sdělení rozebrat. Udání je věc, která se v Česku, dík dlouhým historickým zkušenostem cizí nadvlády, považuje za věc nečestnou a podlou. A udání „našince” u „cizáka” je všeobecně pokládáno za zradu. Ano, stokrát můžete namítat, že i my jsme Evropská unie. Ale kdo to takhle cítí (mimo metropoli), že?

Druhá důležitá věc je, že udavatelem je „neziskovka”. Dokonce zahraniční neziskovka. Což má mimo pražskou bublinu zhruba stejný zvuk, jako belzebub, mor a exekutor dohromady. Prostě entita z principu svrchovaně podezřelá a určitě všemu možnému, jen ne našim zájmům sloužící.

Velice také „pomohlo”, jak se po celou dobu projednávání do věci vlamovali Piráti. Partaj, která je pro konzervativněji naladěné občany (tedy většinu, mimo velkoměstské, levicové intelektuály, huliče, úchyly a profi-neziskovkáře) zosobněním toho nejhoršího, co se na nás ze Západu valí. A přesně tenhle jurodivý spolek ono „transparentní” udání nejen podporoval, ale i také sám urgoval a hrozil, že když výsledky nevypadnou z Eurokomise dost rychle, podají na ni žalobu pro nečinnost k Evropskému soudnímu dvoru…

Co z toho vyplývá? S Babišovými voliči to nehne ani o píď. I kdyby se Demoblok s Piráty na hlavu postavil. S Agrofertem ho volili a představa, že by se někdo zbavil majetku jen proto, aby byl (pro cizí neziskovky a různé mudrlanty) tzv. „čistý” je zcela mimo jejich chápání. Můžete si o tom myslet co chcete, ale je to tak.

Babišovi teď stačí trvat na tom, co už stačil vypustit: „Je zcela absurdní, že Brusel vykládá český zákon, navíc úplně nesmyslně, když zákon ‚lex Babiš’ byl namířen pouze proti mně s cílem vyštvat mě z politiky.” A neustále to opakovat. Což mu jde skvěle. Výsledkem bude všeobecně sdílený pocit ublíženého slušňáka, který se přece snažil. Splnil. A oni ho, sviňáci stejně udali. U cizích…. Bude z toho nerovný, ale statečný boj českého Honzy s cizím drakem. Ta jemná připomínka o cizím vykládání našich vlastních zákonů určitě nezapadne.

Jestli tohle vymysleli zahraniční přátelé, mentoři a úkolovatelé Demokratického bloku s Piráty, tak jsou totální idioti. Jestli to naopak šikovně spustil Babišův PR tým, pak jsou to géniové!

Výsledkem, bohužel, bude další Babišovo funkční období ve funkci premiéra. Další pokračování, alespoň na venek tak nějak trochu maskovaného, plnění Bruselských požadavků. Protože Demoblok s Piráty a Babišovo ANO jsou jen dvěma křídly pro-unijní politiky, mezi kterými si smíme vybírat.

Soft-Bruselisté z ANO proti hard-Bruselistům z Demobloku s Piráty…..

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 737,- Kč
Vybráno 50.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 350 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,32 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)