schillerovababis
19.7.2021
Kategorie: Ekonomika

Babišova vláda znesnadnila pomoc podnikatelům postižených covidem

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieKoaliční vláda hnutí ANO a ČSSD donedávna podporovaná KSČM pod vedením Andreje Babiše v boji s koronavirem velmi vážně selhala, když kladla nesmyslné překážky v rámci proticovidových programů.

Místopředseda největšího profesního Svazu dopravy a průmyslu Radek Špicar v perfektním rozhovoru pro Lidové noviny v sobotu 10. července předvedl několik skvělých postřehů. Upozornil na fakt, že většina českých firem nezneužila covidové pandemie k masivnímu propouštění zaměstnanců, což je samozřejmě dobře. Česká nezaměstnanost patří dlouhodobě k nejnižším v Evropě a nezměnil na tom nic ani covid.

Pan Špicar také ocenil, že vláda přišla s programem Antivirus, který zaměstnavatelům pomohl zvládnout obtížnou situaci a udržet pracovní místa. To je jistě správné, jenomže je tu jedno velké ale. A tou je obrovská byrokracie, která společnostem ztěžovala přístup k vládní pomoci. „Zatímco německé, rakouské či švýcarské firmy už měly peníze dávno na účtech, my jsme na podpůrných programech teprve pracovali,“ upozornil viceprezident Špicar.

To je přesně ono, což mně potvrdili mnozí další podnikatelé, především hoteliéři a restauratéři z jižních Čech, kteří patřili nejpostiženějším covidovou pandemií. Shodli se na tom, že vládní pomoc byl neúčinná, a přicházela buď pozdě nebo kvůli byrokratickým překážkám vůbec. Jednoduše, tyto žádosti o pomoc z jednotlivých programů byly proti rakouským, německým nebo švýcarským administrativně složité, jejich vyplnění se rovnalo oné pověstné beznadějné sisyfovské práci, a stačila drobná chybička k tomu, aby žadatel peníze nedostal. To švýcarský, rakouský nebo německý uchazeč na tom byl o moc lépe, vyplnění tamní proticovidových lejster bylo jednodušší. Ono to skutečně vypadalo tak, jako by česká vláda ve skutečnosti žádnou pomoc lidem vyplatit nechtěla.

Nikdo nepopírá, že mezi živnostníky a podnikateli jsou také všelijací darebáci a podvodníci. Ostatně stejně jako mezi dělníky, zemědělci, úředníky, prodavači atd. To je přirozené. Avšak kvůli hrstce lidí nepoctivých přece nebudu ničit život těm slušným, kterých je výrazná většina. Bohužel, to si Babiš s proslulým sloganem „všetcí kradú“ a jeho ministři jaksi neuvědomili.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 508 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,07 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)