babisreklama
11.6.2016
Kategorie: Ekonomika

Babišova reklama na komunismus

Sdílejte článek:

COM 11|06|2016

Jistě jste již v televizi zaregistrovali Babišovu reklamu na elektronickou evidenci tržeb. Velmi silně připomíná propagační komunistické plakáty a určena je zřejmě pro slabomyslné: Díky EET budou hasičské stříkačky, budou větší důchody, učitelé dostanou víc, všecko bude, soudruh Nebureš prostě zařídí šťastné zítřky! Hurá, práci čest!

Při sledování tohoto oslavného veledíla Andreje Babiše nemusíte vůbec myslet. Hlavu de facto nepotřebujete. Smyslem viditelně není “něco se dozvědět”, přijít na to, jak to s EET bude. Smyslem je, že se můžete těšit, co všecko pánko minister z nově vydojených peněz od živnostníků a firem nakoupí svým voličům. Andrej koupí 2700 špičkových hasičských aut, dětská hřiště, nemocnice, školy, školky, přidá učitelům, důchodcům, všem. Férově … Jen zamlčuje, že k tomu potřebuje některé trochu více okrást.

Reklama sugeruje užaslému divákovi, že vlastně ministr financí Babiš konečně vyřešil prakticky všecky české současné potíže. Stačí jen zavést EET. 

Také jsem ji právě viděl. Znáte ji? Zachytil jsem ji jen letmo, okrajově. Nevěřil jsem – myslel jsem, že jsem se přeslechl. Tak jsem si ji pustil znova.

“Díky EET se vybere až 18 miliard, za které můžeme zvednout důchody nebo přidat učitelům nebo nakoupit hasičská auta nebo vybudovat školky nebo bla bla bla”. 

Manipulativní, populistická, lživá, s nulovou informační hodnotou – předpokládá, že co divák, to blbec. Nostalgicky jsem si vzpomněl na sedmdesátá léta a boj za mír, tisíce sklizených tun obilí, na dvě stě procent splněné plány. Reklamy z dob pana Vajíčka mi připomnělo i zpracování – vidíme šťastné lidičky, usměvavé dětičky, rozesmáté tvářičky, veselé barvičky – ale hlavně světlé zítřky pro všechny: vy nemusíte dělat nic, pro ty prachy jen stačí natáhnout ruku. A zařídil jsem vám to já, Andrej.

“Víte, co znamená osmnáct miliard? To jsou třeba platy zdravotníků a vybavení osmnácti nemocnic. Nebo za to může být sto čtyřicet škol a školek. Nebo 280 kilometrů modernizovaných železnic. Nebo pětistovka měsíčně navíc důchodcům. Nebo 900 dětských hřišť. Nebo 2700 špičkových hasičských aut. Nebo 4500 korun měsíčně navíc pro učitele. Až 18 miliard ročně navíc pro nás všechny se vybere díky elektronické evidenci tržeb. Etržby férově pro všechny.”

Reklama nepochybně zabere na komunisty, je to přesně styl 50. let, kdy se budoval komunismus a na plakátech se všichni křenili a jásali a strašně moc těšili na každý nový den, který nám koukne do oken.

Pro nás ostatní je však důležité, že reklama “kupodivu” nepojednává zatím o samotné elektronické evidenci, o jejich technických problémech, o potížích, které způsobí živnostníkům a firmám. Třeba o tom, jak to bude dělat stánkař, který prodává pivo a buřty na fotbale nebo zeleninu na farmářském trhu. Na komplikace prostě není čas.

Spot také automaticky počítá s 18 miliardami navíc do státního rozpočtu. Kdo to vypočítal? Jak? Z jakých podkladů vycházel? Skutečně to bude tolik? Ale tyto imaginární peníze, které nikdo ještě neviděl a možná ani neuvidí, už hodný strýček Babiš slibuje na ty lepší zítřky. Dobrá komunistická výuka. Reklama je prostě pro průměrně inteligentního diváka urážející. Počítá s tím, že je to blb, který šedé závity nezapne ani omylem. 

Podle aktualne.cz Finanční správa oznámila, že vytvoření této socialisticko-estébácké sračky přišlo na 2,9 milionu korun. Za nákup reklamního prostoru v médiích stát vydal 26,4 milionu korun.

“V této fázi kampaně jsem chtěl oslovit lidi, veřejnost. Aby si uvědomila, že elektronická evidence tržeb je něco, co přinese významné množství peněz do rozpočtu, které potom bude možné dát na spoustu užitečných věcí, třeba na nová hasičská auta, zvýšení důchodů i platů a mnoho dalších věcí,” hodnotí reklamní spot sám Andrej Babiš a důrazně odmítl, že by měl spot cokoliv společného s předvolební kampaní. 

Aha … tak určitě. Bude líp, kupředu, levá!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.