babis rouska
2.11.2020
Kategorie: Politika

Babišova éra končí. Co bude za rok?

Sdílejte článek:

PETR MACH

Babišova éra končí. Co bude za rok? Česká politická scéna je zcela ideově vyprázdněná…
Babišova pozice na české politické scéně se zdála neotřesitelná. Jak už to ale na tomto světě bývá, přišla neočekávaná „černá labuť“: Nezvládání koronavirové krize láme Babišovi vaz. Antibabišovské koalice se srocují a premiér již přemýšlí, co bude dělat po volbách, protože další vládu nejspíš nesestaví. Česká politická scéna ale i po Babišovi zůstane zoufale ideově vyprázdněná.
.
Třetina lidí, kteří chodili k volbám, pravidelně volila Babiše. Jeho věrní voliči věřili, že on vše zařídí za ně, že je pro ně jistotou v nejistém světě a lepší alternativou než „ó-dé-es“ a „Kalousek“. Tato jistota ale vzala za své. Ještě na jaře se Babiš chlubil, jak jsme zvládli koronavirus nejlíp na světě. Ubezpečil občany, že už žádné zavření ekonomiky nebude. Jenže teď na podzim lidé vidí, že už nejsme nejlepší na světě, spíš naopak, a že sliby o nezavření ekonomiky neplatí. Jednou Babiš zasáhne jako hrdina antirouškařů, že ve školách roušky nebudou, že je to nesmysl, pak říká, že neměl dost informací a že všichni chtěli rozvolnění. Babiš už není ta jistota, za kterou ho měli, už nepůsobí jako kapitán, který na rozdíl od všemožných nemehel kolem ví, co se má udělat. Proto mu preference padají.
.
Ještě více padá podpora Babišovým koaličním partnerům — komunistům a sociálním demokratům, kteří budou rádi, pokud se do sněmovny vůbec dostanou. Pak i třicet procent bude Babišovi na nic, když se ostatní spojí proti němu.Kariéristům, kteří naskočili na Babišův vlak, brzy dojde, že s jejich pozicemi bude po volbách konec, a začnou loď opouštět a zaháčkovávat se u budoucích vládců. I Babišovi už musí hlavou běhat, co bude dělat za rok touto dobou.

Babiš zanechá naši zem budoucím vládám s rekordním nárůstem státního dluhu a s klesající ekonomikou.

Nelze si ovšem dělat velké iluze, že by současná opozice zvládala krizi lépe. Jednak vývoj krize, hospodářství a státních dluhů je v ostatních zemích světa podobný. Krom toho, opozice základní opatření nezpochybňuje, spíš na jaře říkala, že uvolnění mělo přijít dřív, a nyní, že uzavření mělo přijít dřív. Opozice ani nezpochybňuje různé kompenzace placené živnostníkům a zaměstnancům ze státního rozpočtu, takže pokles ekonomiky a rozpočtový deficit by byl nejspíš pod Kalouskovou, Bartošovou nebo Fialovou vládou podobný.

Až bude po volbách Babišovi jasné, že nesestaví vládu, rezignuje na pozici předsedy hnutí, stáhne se z politiky, vyndá Agrofert zpět ze svěřenského fondu a unaven bude přemýšlet, jak svoji megafirmu předá potomkům. ANO bez Babiše není nic a pro voliče nebude mít žádnou atraktivitu. Kariéristi se rozutečou a po hnutí zbude jen horda voličů, kteří nebudou vědět, kam patří.

Vládnout nám nejspíš budou levicoví Piráti a středopravý slepenec lidovců, ODS a TOP. Pro pravicového voliče žádná sláva. Slepenec se ve volbách i po nich omezí na to, co má společné, to je hlavně to, že nemá rád Babiše a že má rád EU. A jestli současná opozice vyhraje, nebude to tím, že by jí přibývali voliči nebo že by měla lepší program, bude to jen propadem Babiše a jeho spojenců.

Česká politická scéna tedy bude ideově vyprázdněná ze dvou stran. Voliči po Babišovi nejsou ani vpravo, ani vlevo. A slepenec antibabišovské opozice se bude programově z logiky svého vzniku a spojení jasnému pravicovému vymezení vyhýbat. Na skutečný souboj politických idejí si tedy budeme muset asi ještě další čtyři roky počkat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 676 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.