21.6.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Babiš vs. Šincl na pozadí majetkových přiznání

Sdílejte článek:

WASILL/TEMPLATE 21|06|2015

Wasill tentokrát komentuje nejnovější politickou kauzu agenta Bureše, který trošku, ale jen trošku, naštval svého věrného psíka Bohouše Sobotku, když si shromažďoval kompro na jeho poslance.

Nebudu zde vypisovat, kolikrát již agent Bureš v minulosti nezapřel své estébácké praktiky, lépe to již za mě shrnuli jiní. Epizoda o spisu s kompromitujícími materiály, kterými Bureš mlátil o stůl před poslancem za ČSSD Šinclem, veřejnost (tedy alespoň tu část, kterou Bureš nezblbnul koblihama) asi šokovala. Nedělám si však iluze, že se nejedná o běžný způsob jednání našeho nejmocnějšího nepolitika. 

Aféra má hned několik zajímavých aspektů, na které se v mediálním křiku zapomnělo.

Předně je to naprosto zbabělé stažení ocasu a pravděpodobně i varlat premiéra Sobotky, který je snad ještě větším slabochem než podpantoflák Nečas: ten si totiž, doufejme, za všechno to ponížení poté doma alespoň pořádně vrznul. Být Šinclem, okamžitě začnu vyhrožovat složením mandátu nebo opuštěním poslaneckého klubu, pokud se za mě premiér a můj předseda nepostaví.

Civilizovaní lidé si nad Babišovým počínáním odplivnou, ale drtivá většina koblihožroutů zatleská, že někdo konečně začal rozkrývat tu obludnou korupci v řadách velkých stran. Pokud ale policejní divize Agrofertu skutečně disponuje důkazy o korupci a místo jejich předání skutečné policii je nosí svému šéfovi, měl by je všechny Ištván se Šlachtou okamžitě pozavírat za neoznámení trestného činu.

dcd

A s trochou ironie – co vlastně panu poslanci Šinclovi na nějaké složce vadí? Soudruzi z ČSSD neustále při obhajování státních kontrol opakují oblíbenou větu všech diktátorů, že slušný člověk se nemá čeho bát, tak čeho se bojí pan Šincl? Kdyby mu místo Babiše mával před obličejem složkou s jeho jménem nějaký úředník ke sbírání dat zákonem pověřený, bude to v pořádku? Neodpustím si lehce laciný vtípek v podobě neprůstřelného argumentu, který ministři za sociální demokracii rádi používají v jiných kauzách, a sice, že spis jsme přece neviděli, tak nemůžeme nikoho soudit.

Zajímavé jsou i souvislosti, které nejnovější politickou kauzu obestírají. Zatímco pohádka o ubohém Šinclovi a zlém Babišovi plní média, která ještě nespadají pod palec ministra financí, veřejnosti tak trochu uniká, že v té samé chvíli poslanci za podpory hradního opilce slavnostně bojují za schválení zákona o prokázání původu majetku, který, spolu s dalšími legislativními obludnostmi tohoto “bude-líp” kabinetu, posouvá socialistické Česko hlouběji a hlouběji do černé komunistické zadnice. 

Zákon je mimochodem úplně k ničemu, podle mě má jedinou funkci: splnit vlhké sny všem závistivým udavačům, kteří tvoří devadesát devět procent elektorátu ANO a ČSSD. Jako by snad každý, kdo krade, šidí, podvádí a podplácí, neuměl vyprat peníze. I člověku rozumu mdlého musí snad být jasné, že peníze v obálce (touto primitivní formou korumpují snad už jen hejtmani za ČSSD a hokejoví trenéři) neponesu do banky, ale obratem je pošlu dál jako úplatek pro někoho jiného, aby mi u nohou přistála jinak zcela transparentní a legální výhoda nebo zakázka. Jinými slovy, černé peníze zůstanou v černé sféře a zákon tak zůstane jen nástrojem aktivních úředníků čili podobných iniciativních blbců, jako byl šéf domažlické sociálky prověřující podnikatelku na základě jejího vystoupení v televizi, mimochodem kritického k Burešovi. Máme se na co těšit. (Wasill)

Dovolím si poznámku. V žádném případě se nechci zastávat soudruha poslance Šincla, který se v těchto dnech stal mediální hvězdou, ačkoliv jsem před tím o něm nikdy neslyšel. Snad jen v souvislosti s jeho dluhy a zneužíváním poslaneckých náhrad. Už jen to, že je členem zločinecké organizace zvané ČSSD, která slouží jen k tomu odsát co nejvíc peněz daňových poplatníků ve jménu “přerozdělování” “sociálního dialogu” a podobných vějiček na blby, a pak je po soudružsku přerozdělit do několika předem vybraných kapes, ho v mých očích zcela diskvalifikuje. Že ho ve skutečnosti (stejně jako jeho partajního šéfa Sobotku) řídí loutkovodiči socialistů Radek Pokorný a Miroslav Jansta, na tom zřejmě taky něco bude. Ale fakt je ten, že to, co si v poslední době Bureš dovoluje, je vážně přes čáru, a prochází mu to jen a jen proto, že jednu mediální skupinu vlastní a ty ostatní se před ním beztak třesou strachy. Můžeme jen doufat, že fašismus, který nám Burešova banda za přikyvování těch socanských čoklů a za potlesku ostatních bezmozků implementuje, se přece jen začne zajídat většímu a většímu počtu lidí a že se ho třeba v budoucnu zbavíme nějak normálně, třeba i prostřednictvím voleb, aniž bychom k tomu potřebovali nějakého českého Pinocheta. (Template)

ZDROJ: nekorektne.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...