babismigranti
5.7.2018
Kategorie: Politika

Babiš ve Francii, Štěch v Izraeli: Nestydatost střídá nestydatost

Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

Krásné dny na počátku letních prázdnin přinesly i několik zahraničně politických “drobností”, které nejsou  důležité ani tak pro svůj dopad (žádný mít nebudou), jako spíš coby ukázka nestydaté ohebnosti tuzemských politických špiček…

 

Případ první: Babiš ve Francii

Po navýsost zpackaném “migračním summitu EU” – tom, na němž se nic nedohodlo, všichni evropští premiéři mluvili o velikém vítězství a následně si všichni navzájem dementovali, co o výsledcích povídalo doma – se sešel “odpůrce migrace” (ehm…) Andrej Babiš s velikým vítačem Macronem – aby spolu podepsali Akční plán česko-francouzského strategického partnerství pro období 2019 až 2022.

Člověk chápe, že když už se spolu ti dva hochštapleři viděli, tak něco podepsat chtěli. Udělali by ale lépe, kdyby si vyměnili malůvky do památníčků (nevím, zda má Babiš památníček, ale u Macrona bych si na to klidně vsadil). Podle plánu totiž máme s Francií(!) spolupracovat “v oblasti bezpečnosti, koordinace boje proti terorismu, mobility studentů a společné zahraniční politiky”. Tedy přesně v tom, co Francie notoricky neumí – Bataclan, Nice a sklem obezděná Eiffelovka to snad dokázaly dostatečně jasně. Macron měl ještě tu drzost, že na setkání mluvil o velké roli Francie při vzniku Československa, což je možná OK, ale už zapomněl na neslavnou roli téže Francie při zániku Československa v letech 1938-39. Všimněme si, že v prvém případě (1918) jsme s Francií žádnou smlouvu neměli, ve druhém (1938) jsme takovou smlouvu měli. Je prostě fajn spolupracovat s Francií v oblastech, které umí – třeba v gastronomii, módě nebo kosmetice – ale spolupracovat s ní v oblasti bezpečnosti může jen šílenec. 

Protože podobný cár papíru podepsal Macron i se slovenským polo-vítačem Pellegrinim, je zjevné, že vůbec nejde o nějaké partnerství, ale o vrážení klínu mezi země V4. S Maďarskem a Polskem Macron nic nepodepsal, naopak na ně neustále nadává. Nás i Slováky ovšem může uklidnit, že oba naši vykutálení premiéři slíbí (tj. podepíší) komukoli cokoli … a že jejich podpis nemá cenu spotřebovaného inkoustu. 

(podrobnosti například zde)

Případ druhý: Štěch v Izraeli

Předseda Senátu mezitím navštívil Izrael, kde otevíral výstavu “Masaryk a Svatá země”. To je samozřejmě naprosto v pořádku, pro-sionistické postoje Tomáše G. Masaryka udělaly z naší země přítele Izraele ještě dříve, než židovský stát vznikl, Izraelci nám nikdy nezapomenou poválečnou podporu jejich boji za nezávislost i důsledně přátelskou politiku polistopadovou. 

Zábavné však je, co všechno Štěch během návštěvy povídal. V oficiálním senátním komuniké se mimo jiné píše, že při schůzce předsedou izraelského parlamentu Edelsteinem kritizoval nový nárůst antisemitismu ve “staré” EU – a nezdráhal se dát jej do souvislosti s migrací z muslimských zemí. “Velmi zdrženlivá pozice České republiky vůči imigraci z muslimských zemí pramení i z toho, že na Západě vidíme obrovské problémy, které to přináší a které zejména západoevropští Židé někdy dost bolestivě pociťují” – řekl tam doslova. 

Od politika, který ještě před pár lety vítal, jak to jen šlo, nerozborně stál za předsedou své partaje Sobotkou i Sobotkovou loutkovodičkou Merkelovou a hájil i takové záležitosti, jako jsou islámské šátky na školách (například zde) je to celé takové … inu, oportunisticky štěchovské. Ale třeba jen umí říkat to, co chce momentální partner či hostitel slyšet. Je to taková vlastnost, pomáhající politikům přežít. 

Kdyby se naši politici brali trochu vážně … kdyby jejich slova měla aspoň nějakou váhu, chovali by se trochu jako politici vídeňští. Zatímco totiž píšu tento text (3. července, 18 hodin), oznamují Kurz se Strachem zavření rakouských hranic. V reakci na zvýšený ruch na “bosenské cestě” a taky v reakci na zavření hranic bavorsko-rakouských. Štěch před pár lety říkal, že něco takového je nemožné … Babiš před týdnem vykládal, že pokud začnou hranice hlídat Rakušané, začneme i my. 

Inu – uvidíme. Nejspíš ale zase jen tak kecal. 

 
 
konvička-portrét-titulka
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 153 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...