babisdemisi
23.10.2019
Kategorie: Politika

Babiš už má dávno nástupce

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Vykořeněný, vyděšený  a ztracený člověk je podmínkou každé revoluce i každého kacířství. Na začátku musejí být těžké a nepřehledné časy, revoluce pak přijde sama.

Nepřijde vám, že posledních minimálně patnáct let se u nás dokonale naplňuje Trockého vize o permanentní revoluci?  Všímáte si, jak se u každých voleb objeví nějaká nová nečekaná naděje… prvek očekávání který je pak následován prvkem zklamání. Jen tak namátkou… Unie Svobody, TOP09, Strana Zelených, Věci veřejné, ANO 2011, Úsvit (SPD), Piráti… a Trikolóra.

Přijde mi zcela symptomatické, když můj oblíbený, dobře informovaný, ironický a kousavý bloger Petr Kubáč na svém blogu věří v novou naději ztělesněnou mladým Klausem. Jsem si celkem jistý, že pokud Klaus mladší tuto naději zklame, bude Kubáč jeden z prvních od koho se to dozvíme.  Ale stejně mě to překvapilo.

Českému voliči v průměru vlastně málo záleží na tom, co které hnutí říká, ale nechává se ovlivnit nadějí, kterou skýtá. A ta je posledních třicet let pořád stejná. Nějaká ta jistota práce, šance na malé zbohatnutí, bezpečné ulice, žádné experimenty a nepohrdat voličem. Zbytek je jen čistá filtrovaná naděje.

Kdo to pochopí, ten ve volbách slušně uspěje a kdo se tomu zpronevěří, je promtně odsunut na smetiště dějin. Jen tu a tam se najde výjimka potvrzující pravidlo v podobě Bendy nebo Kalouska. Vlastně by se dalo říci, že každé parlamentní volby jsou pohřebiště velké hromady politiků.  KDU vypadla z parlamentu už jednou a dost možná si to zopakuje ODS kdysi měla 35% hlasů a ČSSD na tom byla podobně. Babiš se k vrcholu těchto stran ještě zdaleka nedostal. A byly to masové strany s desetitisíci členů, které měly buňky v každé vesnici… A kde jsou ted?

Fiala je rád, že má kolem deseti procent a zřejmě se o ně má důvod bát, když musí dávat na fejsbůk fotky, jak doma maluje byt s knihou a v obleku. Hamáček se už určit připravuje na dobu mimoparlamentní a v podstatě nemůže udělat nic, aby to zvrátil. Starého Klause už nikdo neposlouchá a Paroubek se také nechytá. Kde je Topolánek a kde Nečas?

Radek John… kde vlastně je? Živí ho ještě Adamovská a nebo se rozvedl? Vít Bárta, kdy jste o něm naposled slyšeli? Bursík se tu a tam ještě objeví v nějaké obskurní komisi, ale musejí ho tam protlačit kamarádi, u voleb by se nechytal. Pamatuje si někdo ještě Karolínu Píku?  Všechno je to pryč a přitom to není vůbec dávno.

Stíháte ještě sledovat, kdo je u nás teď ministr čeho? Střídá se to tak rychle, že už to jde stále více mimo mě.

Co myslíte, že se stane, až Babiš zavede svůj institut strpění žadatele o azyl i když na něj nemá nárok? To je jednoduché… už je tu mladý Klaus, který zvládl vyvolat naději i u skeptického a chytrého Kubáče. Když to zvládl u něj, zvládl to jistě i u mnoha dalších lidí. Teď už jen stačí, aby Babiš nějaké ty naděje zklamal a Klaus mu bude šlapat na paty. Aby příští volební období nevypadalo podobně jako to po roce 2013. Babiš sice ještě bude premiér, ale Klaus ml. mu už bude brát všechny zásluhy a nechá mu jen průšvihy.

Ještě zkusím jeden potulát: ČSSD vládla od roku 1998 do roku 2006. Osm let. Pak vládl čtyři roky Topolánek a tři roky Nečas. Sedm let. Pak vládl Sobotka a za čtyři roky bylo jasné, že ČSSD už žádnou naději neskýtá. Od roku 2017 vládne Babiš a začíná to vypadat, že v příštích volbách už mu bude docházet dech. Nebudu asi daleko od pravdy, když řeknu, že naděje vkládané ve vládu se vypaří + – za šest let. Někteří to stihnou i rychleji.

Zkrátka a dobře, demokracie nám funguje přesně podle příruček. Volič pošle do háje každého, kdo zklame jeho naděje.

Autor: Vidlák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 227 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.