prague-743665_960_720
23.12.2015
Kategorie: Ekonomika

Babiš účelově ničí konkurenty. ČR mění zřízení na monogarchii

Sdílejte článek:

TOMÁŠ PORTLÍK 23|12|2015

Česká republika či Československo bylo sice na světové poměry značně malou zemí, malost však byla vynahrazena obrovskou inovační a také kulturní schopností českého národa. Češi měli významné skladatelé (Smetana, Dvořák), vynálezce (Purkyně, Wichterle), ale také dali světu jedno nové slovo – robot.

Nyní se zdá, že Česká republika dá znovu světu jedno nové slovo – „monogarchii“, což je označení vlády jednoho člověka, který si prostřednictvím státu zajišťuje budoucnost pro svojí firmu. Nejedná se tedy o vládu více podnikatelů (oligarchii), která je typická například pro některé východní země, ale o specifický způsob vlády, který překonává vše, co dosud bylo viděno. Dokonce se nedá mluvit ani o „berlusconizaci české politiky“, neboť Berlusconi nebyl takovým příjemcem státních peněz jako samotný Babiš –  narozdíl od něj si většinu peněz vydělal v sektoru soukromém.

Nyní Andrej Babiš dosáhl takové ekonomické úrovně, že prostřednictvím státu čerpá každým rokem 2 miliardy korun. Své politické moci využíval pravidelně, například při privatizaci Unipetrolu nebo později v roce 2010, kdy se schvalovalo přimíchání biopaliv do pohonných hmot, které Babiš plánoval vyrábět. Z pohledu Babiše bylo ale tohle angažmá značně nevýhodné, založil proto politickou stranu a začal odkupovat média.

S politickou stranou se dočkal naplnění cíle pro Agrofert – prostřednictvím jednoduché kampaně „všicky kradu, já som iný“ byl úspěšný – stal se nejsilnějším polistopadovým ministrem financí s téměř neomezenou mocí. A svou jízdu pro Agrofert začal velkolepě. Odhlasoval si prodloužení zelené nafty, respektive situace, kdy zemědělci nemusí platit značnou část spotřební daně z pohonných hmot, což vede ke značným daňovým únikům. Stát ostrouhal, Agrofert si ale polepšil. A to je hlavní.

Bojoval také proti nepřátelským médiím – proti Echo24.cz zahájil finanční kontrolu, společnost Agrofert nyní hrozí také České televizi. Své tažení zahájil také proti drobným a středním podnikatelům – živnostníkům, kteří se můžou jednoho dne stát jeho konkurenty, chystá jim proto zavedení registračních pokladen. Prostřednictvím ministra spravedlnosti Pelikána chce také ovládnout státní zastupitelství, aby na něj stát v žádném případě nemohl, bude také mít možnost nahlížet k případům svým konkurentům a v případě nutnosti je „ovlivňovat“.

Jak se říká, moc korumpuje a zdá se, že ministr Babiš skutečně nemá žádné zábrany. Jeho strana mu tak umožní odhlasování prodloužení nesmyslných biopaliv a podle poslední zprávy také finanční kontrola ministerstva financí mu také odstranila hlavního konkurenta ve výrobě biopaliv, ústeckou společnost Kratolia.

Poslední zmiňovaná skutečnost je jasným důkazem, že Česká republika přestává být zemí s určitou demokratickou a právní stabilitou, ale vládu zde přebírá jeden monogarcha. Státní zřízení tedy můžeme nazvat monogarchie.

ZDROJ: Tomáš Portlík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...