babiszlo
5.12.2019
Kategorie: Politika

Babiš táhne Česko ke dnu

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK LAUDÁT

Babiš táhne Česko ke dnu: unavený, nervózní, vyhasínající populista, který začíná být trapný. Tak by se dalo charakterizovat nedělní Babišovo účinkování v Moravcových Otázkách. Každý den už dnes vyskakují informace, jak se premiérovo “Moderní Česko” mění v konfrontaci s realitou v kupu naivních nadějí těch, kdo neumějí počítat a převádět si jeho sliby do reality ekonomiky čísel. Jistě, část jeho slibů by se dala realizovat, například ty o dobudování dálniční sítě. Jenže to by nesměl místo efektivního státu vyhazovat peníze na hlouposti, rozšiřovat armádu byrokratů a posílat dotace nejen sobě, ale i svým kámošům.

To by nesměl až posedle honit živnostníky a drobné OSVĆ, ale tyto aktivity zaměřit na velké ryby, které odírají lidi o sumy, o kterých se našincům ani nezdá a kteří následně takto vytřískané peníze daní tu v chudém Nizozemsku, Lichtenštejnsku, na Kypru či na Maltě, pokud už ne rovnou v tropických daňových rájích.

Tak jen z poslední doby: famózně vyhlašovaný, potom utajovaný, záměr investičního projektu se změnil v “investiční potenciál” (rozuměj blamáž). Kremlíkova doprava přiznává, že o tak potřebné stovce kilometrů nových dálnic ročně si můžeme nechat zdát. Ta realita bude kromě letoška lízat tak zhruba pětinu. Ještě hůř asi dopadne i vysokorychlostní železnice. Ekologická stabilita české krajiny se rozpadá, ale pořád budeme pole prolévat chemií, jíst odpadky nejen z dovozu, ale i z tuzemské produkce některých firem, necháme ničit půdu velkými stroji na obrovských lánech, které nemají v Evropě srovnání. Babiš dopustil, že Zeman řádí v české zahraniční politice způsobem pro naši kredibilitu naprosto katastrofálním. Jsme v pozici fňukajících šašků v padesáté předsíni rudých diktátorů a vrahů.

A teď ještě ke všemu gradují Babišovy osobní maléry s jeho podnikáním, střetem zájmů, do kterých zatahuje celou zemi. On a jeho kumpáni chtějí po společnosti klid na práci. Spíš by se měla probudit alespoň část jeho a Zemanových podporovatelů a přidat se k těm, kteří na Letné či Václaváku, ve stovkách dalších měst a vesnic požadují, aby naopak oni nám nechali klid na práci, aby nesahali na náš život ve svobodě a demokracii. Za našimi dveřmi ve frontě stojí možná až fatálně osudové výzvy pro náš národ. Zatím si v osobách současného vládního establišmentu koledujeme o prohru se vším všudy.

Jen pár hodin poté, co Babíš, Hamáček a další řekli “ani jeden sirotek do Česka” přišel Babiš s tím, že půjde do Bruselu, ať nám EU zaplatí bezemisní Česko s tím, že my na to nemáme. Jak to souzní s jeho bláboly, že jsme špičkový národ, nejlepší na světě, jak nejvíc v Evropě jeho vláda investuje? Tak jsme nejlepší, nebo na to nemáme? B je správně. Může mně někdo říci jediný důvod, proč by například Němci měli platit sanaci důsledků vlády nemehel, pomatených starců, šašků cizích neliberálních velmocí? Je to stejné, jako kdyby se řeklo našincům, ať platí ekologické projekty Putinova Ruska, protože oni na to nemají děngi.

Pojďte to změnit, dokud je ještě čas a naděje. Jen před několika dny jsem na sněmu TOP 09 mluvil o krizi budoucnosti a o potřebě hledat sjednocující témata. Řada lidí si od šéfa KANu coby hosta ten projev poslechla a některým se dokonce i líbil. Jenže hlavní vzkaz si k srdci nevzali. To ukázali bohužel už krátce po sněmu. Naplnili částečně šťouchnutí do svých řad – “nevolte ty, kteří dokázali, že nedokázali”. Jenže to bylo myšleno jen jako odrazový můstek, nástroj k hledání konceptů řešení krize budoucnosti. I když, ta budoucnost už k nám v osobách nemehel a pomatenců dorazila.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 953 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.