BABISCT
15.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Babiš skončil, jeho politika bude pokračovat

Sdílejte článek:

WASILL

V roce 2018 se Jiří Drahoš probojoval do druhého kola prezidentské volby, ve kterém získal 48,63 % hlasů, z jediného prostého důvodu: není to Miloš Zeman. Od té doby si říká to svoje jasné a rozhodné „nevím“ jako nestraník v Senátu, a nikdo už dnes neví, za jakou stranu tam byl vlastně zvolen. Koalice Spolu a PirSTAN získala v letošních volbách do sněmovny pohodlnou většinu z jediného prostého důvodu: v čele těchto koalic nestojí Andrej Babiš.

Andrej Babiš se už několik let veze tygrovi na zádech. To znamená, že nemůže zastavit a slézt, protože ho tygr sežere. Očekávala se proto brutální, až bratrovražedná, předvolební kampaň podobná válce mezi stoupenci Trumpa a Bidena v USA. Předpovídalo se házení špíny, otevírání tajných složek a masivní nechutná marketingová masírka, aby se Babiš udržel u moci za každou cenu (nebo aby byl za každou cenu sesazen). Možná jsem už jen otrlý, ale dle mého soudu byla letošní kampaň oproti poslední nepřímé volbě prezidenta vysloveně gentlemanská záležitost. V kampani totiž chyběl jakýkoliv skutečný politický střet. Kecy o migrantech a pohlavích už nikoho ani na jedné straně nezajímají. Migranty už nikdo nechce ani střílet, ani vítat. Dost možná už to nezajímá ani voliče SPD. Ano, drahé bydlení je problém, něco málo se o něm v kampani namluvilo, ale o stěžejní téma voleb se nejednalo.
 .
(Mimochodem, strašné rád bych přenesl všechny bojovníky proti drahému bydlení do roku 2014 kdy se v Praze volilo do zastupitelstva. Tehdy byl hlavním a jediným tématem voleb boj proti developerům a výstavbě bytů jako takové. Všechny strany doslova vyháněly developery z města).
 .
Jednu věc je třeba si vyjasnit. Andrej Babiš je gauner, zloděj, lhář, podvodník, psychopat, diletant, který po sobě, pokud bude odstaven, zanechá doslova spálenou zemi. Zbavit se jej byla naprostá nutnost, i kdyby se kvůli tomu spojily obě předvolební koalice rovnou do jedné. Babišovy lidské vlastnosti nejsou jen pouhou vadou na kráse, ale promítají se do způsobu vedení státu, tedy kupř. do extrémního bezkoncepčního zadlužování země. I kdybychom cynicky přijali argument, že Andreje Babiše klidně necháme rozkrádat dotace a veřejné zakázky, pokud bude vládnout dobře, pak tento argument neobstojí. Babiš a jeho nejméně 40 loupežníků totiž do rozkrádání investují veškerý čas a energii, a na řízení státu jim tak toho už moc nezbývá, proto jednání vlády působilo na venek tak chaoticky.
 .
Jsem ovšem přesvědčen, že kdyby se Babiš nebál vězení, a mohl teoreticky v roce 2017 dosadit na pozici premiéra kupříkladu Martina Stropnického, (místo aby ho poslal vyslancovat do pouště), měli bychom (minimálně do covidu) nejpopulárnější vládu od revoluce. Všechny kroky, které Babišova (nebo předtím Sobotkova) vláda vykonala, jako kupř. EET, slevy na jízdném, zadlužování za účelem státních investic, odsouhlasení Green Dealu, lockdowny – to vše pouze naplňovalo poptávku veřejnosti (a novinářů) přesahující daleko hranice voličů ANO a ČSSD.
 .
Co se ale stane, pokud bude Babiš odstaven? Pokud nějakým zázrakem vláda složená ze zástupců Spolu a STAN a Pirátů, jakou politiku bude dělat? Ano, nebude už třeba bojovat za Agrofert a boj s covidem bude možná přehlednější, a opatření budou aspoň vydávána v souladu se zákonem (a ona vydávána budou, to si pište). Jinak se toho ale moc nezmění. KDU-ČSL už se nechala slyšet, že kupř. výše zmíněné slevy na jízdném, proti kterým v době jejich zavedení protestovali sami studenti, musí zůstat zachovány. Protože to je přece lidské právo a bylo to tu odjakživa.
 .
V ekonomii se tomu říká efekt západky. Když západka zapadne dovnitř, už se nedá znovu vyndat. Co vláda schvátí, to už nenavrátí, a každá další generace to bude považovat za samozřejmost. V kombinaci s tím, že pro většinu společnosti, včetně novinářů, je ODS vetší zlo než Babiš, a pozice ODS jako pravicové strany bude výrazně oslabena, se můžeme připravit na pokračování EET, slev na jízdném, zadlužování za účelem státních investic, odsouhlasení Green Dealu, lockdowny…ale tentokrát se u toho vláda bude tvářit důstojně, dokud si tedy všichni její členové navzájem nevrazí kudly do zad. Jen ten Agrofert možná trochu zchudne. I když je to přeci jen velký zaměstnavatel, tzv. „too big to fail“. A která ze stran by si chtěla vzít na triko zvýšení nezaměstnanosti? ODS tak čeká stejný osud, jak potkal ČSSD v Babišově vládě. Jediné, co může ODS uklidňovat, je fakt, že vláda Spolu a PirSTAN nebude trvat moc dlouho. Pokud vůbec vznikne.
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 496 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)