guns
9.2.2018
Kategorie: Politika

Babiš se opět ukázal: Salámová metoda ořezávání svobod pro držení zbraně

Sdílejte článek:

IN

Andrej Babiš je jako předseda vlády v demisi velmi aktivním. Nejde jen o výměnu mnoha lidí na předních postech českých státních společností, vymetení koutů, ve kterých sedí starší stoupenci ODS, ČSSD a TOP 09, ale i o to, jakým způsobem a jak rychle se snaží zalíbit činovníkům v Evropské unii. Novela zákonu o zbraních, která má být v souladu se směrnicí EU a platit od září, je na světě. Salámová metoda ořezávání svobod je opět na pořadu dne.

Vlastníci zbraní jsou ve střehu. Pokud novela projde schvalovacím kolečkem, a to určitě projde, protože Senát už se dříve odmítl zabývat návrhy podporující zájmy vlastníků zbraní a Parlament zase balancuje díky nedůvěryhodné vládě nad rozpuštěním, takže se hoši určitě dohodnou a obětují zbraně vlastnímu prospěchu, dojde k prvním změnám našeho jinak kvalitního zákona. Je třeba si připomenout, že i poměrně zbabělý Sobotka ve funkci předsedy vlády bojoval proti směrnici podstatně statečněji, než Babiš. Povinnost nově registrovat atrapy, znehodnocené, historické a plynové zbraně je úsměvná, na řadě příště budou dětské špuntovky a pistolky na ,,antiperle”.  Jejich nebezpečnost je skutečně vysoká, v rukách šíleného dítěte mohou totiž způsobit mezinárodní katastrofu. To už nehovoříme ani o skutečně střílejících airsoftkách a vzduchovkách. Jejich používáním je ohrožena bezpečnost celé Evropské unie.

Strach politiků z toho, že by prostý občan měl zbraň, se kterou by se mohl bránit zvůli právě vedoucích elit, je zastírán obavou z terorismu. To vše v době, kdy do Evropy proudí skupiny bývalých bojovníků Islámského státu. Vzhledem k několika málo nálezům tajných muničních skladů plných neregistrovaných zbraní různých značek, kvality a využití, je plánované odebírání některých legálních zbraní v budoucnosti pouze historickým přehmatem. Teroristé a militantně smýšlející skupiny budou nadále vlastnit zbraně, byť nelegálně. Oproti tomu majitelé registrovaných zbraní jsou pod pečlivou kontrolou, jejich majetek je vždy v případu podezření z použití k dispozici policii tak, aby mohla provést balistickou zkoušku, navíc prochází několikastupňovým testem a jsou zodpovědní. Vždyť k odebrání zbrojního průkazu stačí například hloupá potyčka s jiným řidičem někde na křižovatce, aniž by samozřejmě v této situaci zbraň hrála sebemenší roli. Majitelé jsou tak vychováváni ke zdrženlivosti a sebeovládání.

Snížení kapacity zásobníků je opravdu jen prvním odříznutým kolečkem salámu. Původní větší zásobníky jsou neregistrované, takže maximálně zmizí z pultů prodejen se střelivem a možná dojde ke kontrolám na střelnicích. Tam je úplně jedno, vyměníte li zásobník po deseti či třiceti výstřelech. O tom, že by se vysokokapacitní zásobníky vracely a byly by odevzdány všechny, lze s úspěchem pochybovat. Pouze budou schovány na horší časy. Navíc 20tinábojové do pistolí jsou ažaž, desetiranné do dlouhých zbraní, které stejně nesmí být upraveny na střelbu v dávkách, nejsou za cvičných podmínek až takovým zlem. Daleko horší bude, až nás vláda vyzve k odevzdání všech zbraní. Půjde tak totiž o krok opačným směrem, než jaký zastává například Švýcarsko, kde vlastnit zbraň je běžné v každé rodině, zvyšuje se tím obranyschopnost celého státu.

Je vcelku pochopitelné, že se touto novelou zabývají především majitelé zbrojních průkazů. Ostatním je vcelku jedno, co se děje kolem zbraní, myslí si, že se jich to netýká, dokonce je slyšet názory o větší osobní bezpečnosti. Jde o naprosté nepochopení problematiky. Má li zbraně pouze jedna část obyvatelstva, což je nedemokratické, automaticky získává převahu, kterou nemá problém zneužít. Je to podobné, jako rovnováha ve výzbroji velmocí. Dokud bude existovat, nezaútočí ani jedna strana na tu druhou. U obyvatelstva je to podobné. Ovšem ve chvíli, kdy se elity rozhodnou zneužít svého postavení k jakékoliv restrikci obyvatelstva, které nebude mít žádnou moc se bránit, dojde se zpožděním všem zainteresovaným, jakou chybou bylo se nepostavit diktátu. A to elitám jde. Jejich vlastní strach a touha po moci vedou k podobným krokům, jakým je odebírání zbraní. Nebojí se teroristů, s těmi se domluví. Mají obavy z vlastních voličů, které zklamali. No není to paradox?

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.