BABIS1219
8.2.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Babiš se Evropské komisi nelíbil a stále nelíbí

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRČeský premiér Babiš rozhodně není u Evropské komise (EK) dobře zapsán. Původně schválené kvóty pro migranty pokládá za mrtvý projekt a nechce o nich ani náhodou diskutovat, jadernou energii prosadil do souboru ekologických energií (pro zelené fanatiky se připomíná, že stejného názoru je i „Božská“ Gréta), rozpočet Evropské (m)unie mu připadá špatný, protože na něj doplácejí státy V4 a jím původně řízení Agrofert je příjemcem řady dotací.


Takže EK posílá jeden audit za druhým, vše skoro tajné, evropská ombudsmanka vyzývá EK, aby byl zveřejněn jakýsi, opět tajný, dopis, který Babiš kdysi na téma střetu zájmů dostal a celá ta podivná hra dostala nádech osobního tažení proti Babišovi. Tak kdo vlastně má tu pravdu? EK, která tvrdí, že Babiš postupuje nesprávně, nebo Babiš, který tvrdí, že veškerý majetek vložil do svěřenského fondu a dál jej prokazatelně neřídí?

Český občan z toho všeho musí už být zmatený, někteří jsou i znechucení. O rozlousknutí se proto pokouší česká vláda a to žalobou u Soudního dvoru Evropské unie na postup Evropské komise. V zásadě je to nejsprávnější řešení, pokud spor rozhodne nezávislý soud. Problém, který ale v poslední době u tohoto soudu (SD EU) zjišťujeme, je to, že některá rozhodnutí jsou doslova politická a žádné právo neodrážejí. Týká se to především problematiky migrantů, ale i jiných podivných rozsudků. Česká vláda se proto vystavila riziku, že výsledek bude motivován obdobnými zájmy, protože Evropská unie už dávno není prostorem platného práva. To se používá, jen když se to hodí, a když ne, tak se výklad klidně přizpůsobí politickým potřebám. Všichni, kdo žili v socialismu si tyto triky dobře pamatují.

Česká vláda se sice rozhodla správně nechat soud rozhodnout spor, který českou veřejnost už dlouho otravuje. Jenomže skutečný problém je úplně někde jinde. Dotace v EU by měly jít pouze a výhradně do veřejných staveb a na podporu lékařských výzkumů a jen dílem malým a středním podnikatelům. Pokud příjemcem dotací mohou být v celé EU i koncerny a velké podniky, pak je systém nesmyslný a pokřivený. EK vytýká Babišovi střet zájmů, ale tato instituce má především střet se zdravým rozumem a tento rozum naprosto prohrává. Bez ohledu na výsledek soudu v kauze Babiš se ukazuje že Evropská unie a její dotace jen křiví trh, škodí lidem a jsou začasté zdrojem nemalé korupce. Není divu, že Britové jí zacinkali klíči a škoda, že nikdo jiný nikde nemá ani sílu ani chuť tenhle skřípající dotační kolotoč zastavit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 346 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
138 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.