babis rouska
17.10.2021
Kategorie: Politika

Babiš neplní sliby, radujme se

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Andrej Babiš, jak se zdá, nesplní další ze svých slibů. Oznámil, že nepřijme od prezidenta Miloše Zemana případné pověření pokusu o sestavení vlády a že odchází se svým hnutím do opozice. Tím odpískal hned dva sliby najednou.

První slib – nikdy neodstoupím. Jistě si všichni pamatujeme, jak oznámil v listopadu 2018 na letišti před odletem do Bruselu v reakci na demonstraci na Václavském náměstí, kde demonstranti požadovali jeho odstoupení, na kameru novinářů „nikdy neodstoupím, nikdy. Nech si to všichni zapamatují. Nikdy.“ Inu, zapamatovali jsme si, a ejhle. Babiš je připraven odstoupit a předat vládu vítězné opozici.

Slib druhý – nikdy nebudu v opozici, moje místo je jinde. Pokud by se hnutí nedostalo do vlády, prohlašoval před volbami Babiš, politiku by opustil. „Neumím si představit, že budu v opozičních lavicích,“ prohlašoval. V nové vládě nejspíš ANO nebude a ejhle, slibotechna Babiš míří do opozice. “Nabídku pana prezidenta na pověření sestavit vládu nepřijmu. Půjdeme do opozice bez jediného pokusu. Nelpíme na žádných funkcích, nebudeme nic blokovat. Záleží mi na tom, aby naše země prosperovala jako za naší vlády,” napsal později Babiš na twitteru. Ani svého mandátu se nevzdá, dobře totiž ví, že se mu poslanecká imunita může hodit.

Nejzávažnějším slibem, který ale Babiš také nesplnil, je Smlouva Andreje Babiše s občany České republiky, kterou obdržela většina domácností do schránek před minulými parlamentními volbami v roce 2017. Zavázal se v ní, kromě jiných nesplněných slibů, že “v žádném případě nezneužije politickou funkci ve svůj prospěch.” Haha.

Přiznejme, že nesplnění prvních dvou slibů nás mrzí nejméně. Spíš by se dalo říci, že naopak nás svým způsobem těší. Jen více takových nesplněných slibů.

Babiš ale není sám. Funkcionáři jeho hnutí ANO se zaplétají do nekonečné sítě lží a dezinformací, kterými se snaží maskovat své činy, jak o tom naposled svědčí případ předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.

V parlamentních volbách v roce 2017, které ANO vyhrálo, křepčil vítězný taneček na předsednickém pultu jednacího sálu. Hamtal svými bagančaty po posvátném předsednickém stolku, o který jindy svedl srdnatý boj poslanec Volny, přezdívaný„flákanec.“ Tehdy se za své chování omluvil.

Nyní se Vondráček vydal za prezidentem Zemanem. Prý ho pozval (!!!). Prezidenta na JIPce, kam nemá volný přístup nikdo kromě nutného ošetřujícího personálu, prý navštívil v doprovodu kancléře Mynáře. Pak si to rozmyslel a tvrdil, že ho tam dovedla policie. Jenomže …“Policie České republiky pana předsedu Poslanecké sněmovny k prezidentu republiky nedoprovázela. Pan předseda navštívil pana prezidenta v doprovodu hradního kancléře, který byl v té době již na místě,” uvedla Policie ČR na svých stránkách. Lže tedy Vondráček nebo policajti?

Zeman údajně v přítomnosti Vondráčka měl také podepsat rozhodnutí o svolání nově zvolené Poslanecké sněmovny. I kolem této věci však panuje řada nejasností. Podpis totiž neodpovídá jiným Zemanovým podpisům.

Za svoje chování se tehdy Vondráček omluvil, že prý jeho chování nebylo příliš vhodné. Omluvil se nakonec i dnes. Možná by se měl také omluvit svým voličům a ze Sněmovny vypadnout. Čert aby se v tom vyznal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 040 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)