BABISBARTOS
13.4.2021
Kategorie: Politika

Babiš nebo Bartoš?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonVáclav Klaus poskytl rozhovor pro MF DNES. V něm kritizuje ČPS-piráty – jako stranu extrémně levicovou. A klade otázku – je lepší Babiš nebo Bartoš?

Václav Klaus, první premiér samostatné České republiky, je na rozdíl od svého stejnojmenného syna plný energie. Politika ho evidentně zajímá a vyjadřuje se k vývoji české politiky stále. Pod titulkem „Fiala to opravdu neumí“ komentuje v MF DNES situaci české pravice jednoznačně tvrdou kritikou. S tím dle mého soudu lze jen souhlasit – bohužel, dodávám.

Petr Kolář na iDnes.cz ale vypichuje i další problém, který Klaus v rozhovoru komentuje. ČPS – piráty- považuje totiž Klaus za extrémní levici, které „razítka nevadí“- tedy pokud jsou elektronická. Situace je podle něj před letošními parlamentními volbami tak alarmující, že i někteří odpůrci současného premiéra Andreje Babiše vidí hnutí ANO jako menší zlo než Piráty. „Jestli dneska vzniká varianta Babiš versus Bartoš, tak mě víc a víc lidí píše dopisy ve smyslu: No, tak v tomto kontextu je lepší Babiš než Bartoš. Uvědomuji si to tak, že to řada lidí prokoukla a začíná si hrůzu toho rozhodnutí uvědomovat,“ řekl bývalý český prezident.

Pod článkem je anketa pro čtenáře, z níž uvádím stav 12.4.2021 večer.

Tento výsledek je ne tak překvapující, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednak je ovlivněn zcela jistě tím, že ti, kteří Klause tak zvaně „nemusí“ a nefandí ani Babišovi, si článek nepřečtou a nehlasují. Nicméně, zejména má generace, pro kterou byl pád komunismu v Česku vysvobozením z izolace, dala v roce 1992 ve volbách obrovský mandát Klausem založené ODS a v Česku se fakticky začaly realizovat kroky vedoucí k privatizaci. Právě Klausova vláda uvolnila cestu jak pro podvodníky typu Viktora Koženého, tak pro skutečné podnikatele, jakým byl Petr Kellner, který nedávno tragicky zahynul v Kanadě. Těch skutečných podnikatelů nakonec bylo naštěstí mnohem víc než podvodníků Koženého střihu. Právě moje generace dala mandát Klausovi, aby ho po pěti letech vystřídal v premiérském křesle dnešní prezident Miloš Zeman. Zeman se ve vysoké politice kupodivu udržel do současnosti, Klaus z ní po druhém funkčním období prezidentské funkce odešel.

Klausovi sice bude v červnu osmdesát let. Stále se však udržuje ve výborné kondici. Já na otázku, kterou „nadhodil“, tj. zda není náhodou Babiš lepší Bartoše, odpovím po svém. Není náhodou čas na to, aby alespoň moje generace nemusela takové dilema řešit? Domnívám se totiž, že by se řadě voličů ODS mého věku doslova a do písmene ulevilo, pokud by Klaus vstoupil do předvolebního zápasu jako představitel alternativy k Babišovi, Bartošovi, Fialovi, Okamurovi apod., tj. ke všem „hvězdám“ současné politiky. Osobně bych jeho stranu podpořil právě proto, abych mohl volit pro někoho, a ne proti někomu. Pane prezidente, zkuste to!

 

Kdo by podle vás byl lepším premiérem ČR?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 094 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)