maturitastudent
29.3.2021
Kategorie: Společnost

Babiš dál trvá na rozdávání maturit

Sdílejte článek:

IVO F. CILICH

Předpokládám, že mu to Prchal poradil, protože mezi maturanty bude mnoho prvovoličů, kteří by jinak volili Piráty. O tom, že by zrovna Babišovi šlo o lidskost, jak tvrdí, opravdu nevěřím.

Ovšem umím si docela živě představit pracovní pohovor nějakého středoškoláka, který bude končit dotazem, kdy že to dotyčný vlastně maturoval. Po odpovědi, že v roce 2021 mu pravděpodobně zdvořile poděkují a řeknou, že se mu třeba někdy možná ozvou …

Být letošním maturantem, tak bych něco takového zásadně odmítl, už jenom proto, že bych si té maturity pak ani nedokázal vážit. Podle toho, co jsem viděl, když jsem léta pracoval ve školství, tak od té doby, co jsem odmaturoval já, laťka maturit opravdu hodně poklesla. Vysvětluji si to tím, že je politický tlak na větší vzdělanost národa a bohužel to bylo vrchností pojato čistě úředně dle čísel a procent. Jenže Gaussova křivka inteligence je pořád stejná, takže holt nutně musely jít dolů nároky škol.

Chápu, že to letos mají maturanti těžší, ale to rozhodnutí ministra školství Plagy, který ty maturity pouze zjednodušil, mi přijde jako velice rozumný kompromis. A cením si, že dokáže i před Babišovým nátlakem dál stát za svým. Snad mu to vydrží hlavně kvůli samotným maturantům.

A proč nechce Babiš takto rozdávat i vysokoškolské tituly? Vždyť mnoho vysokoškoláků má podobné problémy jako maturanti. Například moje partnerka v současné době píše bakalářskou práci o historii Židů, ke které nutně potřebuje mj. i přístup do archívů. Na něco sice lze dosáhnout i přes internet, ale většina potřebného prostě pořád on-line k dispozici není. Typicky třeba archív Židovského muzea v Praze, který je pro tuto práci velice zásadní a ten je nyní z rozhodnutí vlády zavřený. Proč, to ví asi jenom vláda, protože i předtím tam byla vždy prakticky sama. Asi by tím mohla zabít nějakou babičku na druhé straně republiky.

Ale vím, že by, i přes současné potíže, takovéto darování titulu prakticky za nic odmítla právě proto, že by si ho pak ani sama nemohla vážit, takže příliš nevěřím ani tomu, že by o něco takového stála většina letošních maturantů. Ale možná jsem idealista …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 723 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)