BABISHAVLICEK
22.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Babiš by se měl poradit s právníky

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRHavlíček povede průmysl i dopravu do konce volebního období této vlády? Obě ministerstva má totiž do konce vlády premiéra Andreje Babiše řídit současný ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. To oznámil premiér před odletem do Izraele. A vyvolal řadu spekulací.
Mnozí si kladou otázku, zda to ministr Havlíček zvládne, mnozí konstatují, že nápady na slučování ministerstev už tu byly a byly zapomenuty, jiní se pozastavují nad tím, kde jsou personální rezervy ANO, když nemá ani pořádného ministra pro dopravu. Všichni mají kousek pravdy, ale to, co píáristé (pracovníci pro práci s médii) pracující pro premiéra Babiše mu zapomněli říci je to, že i v České republice platí nějaké právo a je ošidné jej ignorovat.

Nepochybně je možné pověřit ministra správou druhého ministerstva, často premiéři některá ministerstva řídili přímo. Veřejnost i úřadující prezident to ale vždy chápali jako dočasné období, ve kterém se hledá nový kandidát/kandidátka a jeho projednávání a schválení také nějaký čas vyžaduje. Prohlásit předem, že nikoho nehledám, a že stav řízení dvou ministerstev jedním ministrem bude trvat do konce vlády je minimálně riskantní.

Andrej Babiš čelí útokům opozice a neměl by jí zbytečně nahrávat k dalším. Kompetenční zákon o počtu ministerstev platí a udělat jednoho ministra dvojitým a to nikoliv dočasně je obcházením zákona. Přesně tuto žalobu opozice podá a přiznejme si jak příp. Nejvyšší správní soud, tak nebo Ústavní soud by mohl politické kroky premiéra za obcházení zákona prohlásit. Jakkoliv se zdá pozice hnutí ANO volebně neotřesitelná, tohle by její popularitě vůbec neprospělo. Píáristé , kteří Andreji Babišovi radí zde udělali chybu.

Premiér Babiš ji může snadno napravit a bylo by pro něj dobré učinit tak dříve, než opozice procitne z náporu zbytečných slov a přikročí k činům. Jakkoliv může být ministr Havlíček více než schopným manažerem, ministra /ministryni dopravy by premiér Babiš měl najít a jmenování této osoby prezidentu republiky navrhnout. Podstatný problém totiž nespočívá v ministrech, ale v obsazení jimi řízených úřadů. Tam je stav více než žalostný.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 787 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.