babisrepublika
16.9.2018
Kategorie: Politika

Babiš a jeho firma ANO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR NOVÁK

Přistál mi dotaz, jestli je možné vidět pomocí KSB v jednání premiéra Babiše něco jiného než co si myslí běžní lidé – ti prý na jednu stranu buď Babišovi fandí, nebo jím zcela opovrhují a nebo mu nevěří ani slovo. Dotyčná se ptala, jestli je možné v jeho náhlé “proměně”, kdy najednou začal tvrdě bojovat proti migraci, vidět něco “v pozadí”.

Zkusme to spolu probrat.

Babiš je oligarcha a ten se z člověka nestane tím, že jste vrcholným představitelem ctnosti a mravnosti. Touží po moci jako feťák po dávce fetu. Vždycky byl takový. Když se to hodilo, tak práskal, podplácel, podváděl, lhal a další zločiny na něj určitě časem ještě vyplavou. Již roky dokáži odhadnout většinu jeho kroků. Jak to? Pan Babiš dlouho spolupracoval s jistým panem I. Tomanem. Ano, to je ten pán s tourettovým syndromem co školí lidi ve strategiích jak dosáhnout úspěch. Neučí lidi esoterické, líbivé New Age kravinky a ani pozitivní myšlení, ale naprosto tvrdé a racionální strategie, které jdou tvrdě za svým. Za úspěchem. Přes “mrtvoly”. Znám Tomana a jeho učení, znám tudíž i strategie Babiše, protože v jeho počínání neuvidíte nic jiného, než naplnění toho co Toman vyučuje. K šoku okolí jsem věděl měsíce dopředu, že Babiš začne skupovat média, aby tím mohl o sobě šířit pozitivní obraz mezi ovcemi. Věděl jsem, že poleze do rekta EU, ale jen způsobem, který příliš nepoškodí jeho médii vytvořený sebeobraz. Věděl jsem, že jeho firma (nikoliv hnutí) ANO je pouze spolkem nebožáků, kteří si z paktování s oligarchou slibují získání drobků z jeho stolu a “výtah” k tomu dostat se k funkcím, zdrojům a hlavně kontaktům. Vychcánkové pomáhají vychcánkovi.

Jenže se stal premiérem a protože každý pracuje v míře svého chápání, tak najednou zjistil, že Tomanovi poučky jsou dobré leda do toho byznysu, nebo do státní politiky, ale v té globální se s nimi stanete tak akorát žrádlem pro psy. Je to šok, když najednou zjistíte, že se chcete někam vydrápat a tam zjistíte, že jsou okolo vás jen loutky, které poslouchají lidi, kteří jsou kdesi v mlze, v pozadí a vy na ně nemáte a nikdy mít nebudete, protože i jako premiér jste pořád jenom nula. Pro ovce doma jste někdo, pro nadnárodní řízení jste zdroj, který buď jde na ruku a nebo bude odepsán. To byl šok, co Antone?

A tak ho jistý náš prezident “zasvětil” do tajů jak to chodí “nahoře”, protože v něm přeci jen uviděl potenciál, který duševní mrzák, který byl ve funkci před ním, rozhodně neměl. A když si ho tak hezky “vychoval”, tak mu pak šel prezident mnohokrát na ruku (až ad absurdum), a to hlavně když měl problémy se sestavením, nebo spíš se splácáním vlády.

Ale nejdřív se pan premiér (v té době ještě v demisi) rozhodl vyrazit jako novopečený představitel ČR do Davosu, aby tam řekl projev s názvem Vytváření společné vize pro Evropskou unii (!!!), kterým řekl jak by se “to” mělo dělat, aby “to” bylo funkční. Jeho projev byl globálního ražení, nikoliv státního!!!

A před nedávnem se rozhodl, že vyrazí na minisummit EU o migraci, ale předtím, že si zajede na zasedání V4. A následně vydal prohlášení, že bude držet basu s ostatními lídry V4 a na minisummit se vykašle. Babiš? Ten co jeho firmy dostávají z EU miliardy se k nim najednou obrací zády? Copak to?

O iniciativě Trojmoří, jsem již psal a také o tom, že se na jeho prvním zasedání objevil zástupce Číny (nový Hegemon) a zástupce USA (ten odcházející Hegemon). Co to znamená je asi jasné. Babiš, tak jako již tisíckrát předtím změnil barvy a jde s novým a silnějším “rafanem”. EU již pro něj není dost velká. Velmi rychle pochopil, že nejsilnější lídr V4 je Orbán a tak mu tradičně nalezl do rekta a hned vypracoval strategický plán, tak jak to udělal vždy. Chcete-li vyhrát v hádce, boji, byznysu nebo politice, tak vždy musíte dělat vše proto, aby soupeř, ale i konkurent, musel reagovat na vás a ne vy na něj!!!

Setkal se s Merkelovou a ještě před tím si připravil informační základnu, kdy při mnoha příležitostech řekl, že žádné migranty nebudeme přijímat. Merkel s ním zkoušela o této problematice jednat, ale on jí rovnou navrhl jak by se měla situace řešit (v místech odkud migrace přichází) i kde se na to vezmou v rámci EU peníze. Navíc za ní přišel se slovy: Přináším řešení, nikoliv se Sobotkovým: Co bych měl mladá paní dělat, abyste byli v Bruselu spokojení a stejně tak i vaši páníčci za mořem?

A jakou to mělo odezvu? Nemusel jsem na ni dlouho čekat. Pokud by totiž na Babišova slova nebyla z EU reakce žádná, znamenalo by to, že je to jen Babišova další předvolební hra a machrování, aby “celoevropsky” ukázal, že má “gule”. Jenže ta odezva přišla a velmi brzy. Evropskou komisi z výboru pro rozpočtovou kontrolu bude (NAJEDNOU) zajímat, jestli premiér Babiš není ve střetu zájmů v souvislosti s dotacemi pro holding Agrofert a to nejen v Česku, ale i v dalších evropských zemích. Babiš si začal příliš vyskakovat a tak se mu musí “srazit hřebínek”. Teď musí reagovat zase on na ně. Stejně jako Orbán, když musí čelit ataku z EU za neakceptování jakýchsi “evropských hodnot”. Což jsou “hodnoty” pomocí kterých se má Evropské obyvatelstvo do budoucna, zcela vyhladit.

Všichni se diví, jak je možné, že europoslanci ANO hlasovali zcela jinak než co tvrdí a prosazuje Babiš a vyvozují z toho, že je to zase jen další jeho trik. Není.

Co jsme si řekli? ANO je jen Babišova firma pro nebožáky, kteří ji berou a brali jen jako “výtah” k tomu, dostat se ke zdrojům. Nebyla určena k tomu, aby se s ní dělala skutečná politika, natož ta nadnárodní. Neměli nikdy pořádný program, kromě kontroly všech podnikatelských subjektů (chápej – Babišových konkurentů) s krytím, že se tím vybere více daní a zabrání únikům. Proto se setkáte se členem ANO, který je vlastenec, s dalším který je evidentní neomarxista, abyste zakopli o kovaného vlastizrádce, je tam levičák vedle pravičáka atd. Proč? Pokud založíte firmu a chcete po ní úspěch, tak musíte mít takovou kádrovou základnu, která bude odpovídat všem možnostem, které mohou nastat. Co teď frčí? Multikulti? Tak se do popředí “hnutí” šoupnu sluníčkáři. A připraví se pomalu vlastenci, protože ta sluníčka vlastně nikdo moc nechce. Na každou situaci máte v rukávu odpověď.

Je Babiš náš vlastenec? Jak by proboha být mohl, když je zo Slovenska? Myslí to s námi dobře? Ne, jen se sebou, vždy jen se sebou. Je to člověk s vysokou mravností? Ne, je to sebestředný egoista, který pro druhé udělá něco jen tehdy, když se mu to nějak vrátí. Máme mu důvěřovat? Ne, je to člověk kam vítr, tam plášť. Máme ho podporovat? Dáte si domů časovanou bombu u které nevíte, kdy přesně bouchne? Co tedy s ním? Momentálně pracuje v našem zájmu (proti migraci), tak co ho nechat ať v tom pokračuje?

CO VY NA TO?

Autor: Petr Novák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.