EKOSVINE
30.12.2019
Kategorie: Společnost

Babička ekosvině aneb kam až zašla politická korektnost a touha být „levicový” tak, jak tomu rozumí dnešní mainstream

Sdílejte článek:

JANA KUNŠTEKOVÁ

Moje babička řídí motocykl v kurníku. To je tisíc litrů super každý měsíc. Moje babička je staré ekologické prase!

 

Moje babička říká: Motocykl je opravdu super. Používá ho v pečovatelském domě jako invalidní vozík. Moje babička je staré ekologické prase!

Moje babička jede k lékaři v SUV a předjíždí dvě babičky s chodcem. Moje babička je staré ekologické prase!

Moje babička smaží vepřové kotlety každý den, protože slevové maso je téměř zadarmo. Moje babička je staré ekologické prase!

Moje babička už nelétá, byla osvícena. Místo toho nyní desetkrát do roka podniká jízdu na výletní lodi. Moje babička není žádné ekologické prase!

We will not let you get away with this!“

 

Text této písně, kterou zpívají ve videu děti z dětského sboru v Dortmundu, napsali dospělí.

Ti to i nacvičili a dostali do éteru jako „satiru“ pro Silvestra. Ekologické prase možno překládat i jako “ekologická svině”. Pak je to k babičce ještě přiléhavější.

Poté, co video vzbudilo obrovský poprask – zaplaťpámbu, chtělo by se říct – se německá státní televize WDR, která to má na svědomí, musela omluvit.

Píseň sama vychází z jiné dětské písničky o babičce na motocyklu, ale bez urážek. Četla jsem k tomu mnoho příspěvků převážně na FB mých německých přátel – a nestačila žasnout. Opravdu se noví svazáci, dokonce všech věkových kategorií, snaží tuto píseň coby satiru obhajovat a každého kritika ocejchovat jako pravičáka. Protože přece jen pravičáci hájí něco tak zastaralého jako úctu k prarodičům. Něco tak zastaralého, jako je rodinná hierarchie a možná i rodina jako taková. Uvědomělá babička se tomu má smát! Prarodiče jsou přece zdroj všeho ekologického zla! Jedí maso, jezdí na dovolenou (v Německu), jezdí v SUV (v Německu). To by následovníci Grety nikdy neudělali! Tady je krásně vidět „autentičnost” hnutí, které nás žene směrem k moři větrných turbín, solárů a elektroaut. Děti jako nástroj. A stejné je to, obávám se, s celým hnutím Fridays for Future. Děti jako nástroj. Ale nástroj čeho? Pokud by šlo “jenom” o utracení, vlastně ukradení peněz na “zelenou energii”, bylo by to hanebné, ale obávám se, že nás čeká přímo „kulturní revoluce”. Tentokrát ne s Mao Ce-tungem, ale Angelou Merkel a všemi těmi věrozvěsty kolem New Green Deal.

Protože my, dospělí, obzvláště vyrostlí v tzv. totalitě, dokážeme rozeznat manipulaci, je třeba použít mládež. Namluvit jim, že jen oni jsou dost “čistí” na to, aby rozeznali Dobro a Zlo. Aby vedli zástupy. Dětská křížová výprava, ze které někdo dobře profituje. A pokud by se snad „starci” nevzdávali a pořád do něčeho kecali, je třeba je rázně usadit, i coby “ekologické svině”. Minulý týden vzbudil podobný rozruch tweet jednoho z příslušníků F4F, kde psal: “Proč nám prarodiče ještě do něčeho mluví, když už tu za chvíli nebudou?” Pisatel to poté také obhajoval jako “sarkasmus”.

Koneckonců i do diskuse o videu napsal mladý svazák: „Pojďme si říct něco o prarodičích, kteří se rozčilují kvůli „ekosvini” – vaše babička nebyla ekosvině, byla to nacisvině.”

Děti dokážou být milé, ale také velmi kruté. Dobře je to popsáno mimo jiné v knize „Pán much”. Ne nadarmo slouží v těch nejodpornějších žoldáckých armádách dětští vojáci. Ne nadarmo štvaly všechny totalitní režimy, co jich tu bylo, mladé lidi proti starým. Heslo studentů podporujících Hitlera bylo: „Hej, vy staří, udělejte místo!” Co dokázala zfanatizovaná mládež coby instrument v Číně za Kulturní revoluce, snad není třeba zdůrazňovat. Nemluvě o Kambodži.

Píseň o babičce coby ekosvini není satira. Je to hnus. Server Ruhrbarone píše, že „politická korektnost požírá své vlastní děti, protože satiru lze očekávat u umělce, ale ne u média, které „dělá politiku”. „Pravičáci” prý se naučili používat zbraně levice a volají po politické korektnosti v případě prý docela neškodného videa.

Tady je vidět, kam až zašla politická korektnost a touha být „levicový” tak, jak tomu rozumí dnešní mainstream. Naprosto nechutné video, kde děti, kterých je mi upřímně líto, zpívají o babičce coby ekosvini, prý není samo o sobě škodlivé. Pouze v kontextu diskurzu o tom, co je z hlediska politické korektnosti přípustné a co ne. Zkuste si nahradit slovo „babička” slovem cikán či migrant, a dostanete „ban“ na všech sociáních sítích včetně YouTube. A pravděpodobně s vámi policejní orgán zahájí trestní stíhání.

Ne, člověk nemusí být „pravičák” – v Německu je to těžká nadávka, protože se myslí přívrženec AfD – aby byl znechucen a cítil se uražen. Tohle není svět, kde panuje svoboda a demokracie. Tady přichází nová totalita s novým Dobrem. A cena bude vysoká. Zejména pro nás, kteří už teď víme, že v důchodu stěží budeme jezdit SUV, ale budeme rádi, pokud se vůbec najíme. My to celé totiž zaplatíme. Ne děti, které zákonitě zatím nepracovaly a všechno, co mají, jim obstarali prarodiče a rodiče. Ty, které se dobře „uchytily” ve F4F, ani pracovat nehodlají. Zato dobře vědí, kdo je škodná. Doufám – doufám, že jako obvykle je to jen uřvaná menšina a ne následováníhodný vzor. A že mnozí mladí, kteří to s ochranou životního prostředí myslí doopravdy, pochopí, že tady může jít o něco, pod co by se už nepodepsali.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 225 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)