PETIKOAL
28.10.2021
Kategorie: Politika

Až se rozdělí první kořist, nebude to tak jednoduché

Sdílejte článek:

ROZHOVOR/ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

Povede se více vlasteneckým hnutím spojit? Dle Zuzany Majerové Zahradníkové seskupení Trikolora již dokázalo spojit čtyři subjekty a je otevřeno dalším jednáním. K povolebním krokům vlády se v rozhovoru postavila skepticky. Varovala především před následky Zeleného údělu, které se již projevují, a dvojím metrem EU vůči Polsku a Německu.

majerova2Vaše formace jedna z mála prosazovala myšlenky o vlastenectví a suverénnějším postavení České republiky vůči nadnárodním politickým seskupením. Zvažovali byste spojení sil s dalšími politickými subjekty v příštích volbách? Je podle Vás možné dosáhnout konsenzu mezi výraznými lídry podobně smýšlejících stran?Zuzana Majerová Zahradníková:

My jsme ho nejen zvažovali, ale na rozdíl prakticky od všech ostatních jsme také pro sjednocení podobně smýšlejících politických stran něco skutečně udělali. My se dohodnout dokázali. Pod jedním praporem jsme sjednotili čtyři subjekty, Trikoloru, Svobodné, Soukromníky a Manifest, a pokud k tomu ještě připočteme předsedu Strany nezávislosti České republiky, který za nás rovněž kandidoval, pak dokonce pět subjektů. My jsme jednání otevřeni.

Máte nyní rámcové plány pro budoucí komunální či prezidentské volby?

Takhle daleko ještě nejsme. Minulý týden se poprvé po volbách sešlo předsednictvo Trikolory. Hlavním tématem byly nadcházející krajské sněmy a následný republikový sněm. Samozřejmě jsme se také bavili o proběhlých volbách.

Milion hlasů voličů, kteří podpořili mimoparlamentní strany, propadl. Současně se jeví, že nová vláda nehodlá zohledňovat jejich názory. Může to být pro novou vládu problém?

Nemám potřebu si hrát na prognostika, ale velkou důvěru v dlouhodobou soudržnost těch dvou slepenců nemám. Koneckonců, jak to myslí se zakopáváním příkopů mezi rozdělenou společností, předvedli hned po volbách vůči prezidentu republiky Miloši Zemanovi.

Nová vláda se bude skládat z pěti poměrně různorodých stran. Dle Vašich zkušeností jako poslankyně PS budou koaliční partneři schopní se v brzké době dohodnout?

Teď, když se rozdělují křesla a další prebendy, tak nepochybně ano. Myslím, že to dostatečně předvedli, když ze dvou kandidujících subjektů, dvou koalic, vzniklo hnedle pět poslaneckých klubů. Dokonce v rozporu se zákonem o jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Až půjde o složitější věci, nebude to tak jednoduché, jako když se dělí první kořist.

Jaké zásadní otázky podle Vás bude muset řešit nová vláda, co zdědí po odchodu koaličních ANO a ČSSD? Co je za současné situace největším vnitropolitickým rizikem?

Absolutně největší nebezpečí, které hrozí vyvětrat peněženky našich občanů, jak si ani v těch nejdivočejších snech nedovedou představit, je samozřejmě Green Deal, neboli Zelená dohoda pro Evropu. Místo toho, abychom tuhle šílenost rezolutně odmítly, předseda ODS Petr Fiala říká, že je to realita, se kterou se musíme smířit, a další strany „bruselské pětky“ tenhle zelený vyděračský paskvil dokonce vítají. Uvidíme, co si o tom budou za pár měsíců myslet naši občané.

Současná vláda schválila zrušení DPH na energie z 21 na 0 %. Nařízení má vstoupit v platnost už od listopadu. Co si myslíte o tomto kroku? Jak ovlivní obce a menší města?

Než abychom řešili příčinu, to znamená všechny ty nesmyslné předražené emisní povolenky, uhlíkové neutrality a jiné zelené šílenosti, záplatují se následky. Lidem to může finančně trochu pomoct, ale žádné dlouhodobé systémové řešení to není.

Polský ústavní soud nedávno rozhodl o nadřazenosti polských zákonů nad unijním právem. Podle šéfky EK von der Leynové se jedná o vyvrcholení útoků na nezávislost justice v Polsku. Co si myslíte o tomto kroku Poláků? Lze podle Vás být součástí EU a zároveň se řídit národními normami?

Polský ústavní soud rozhodl úplně stejně jako před časem ten německý. Ale Polsko asi není Německo, takže realitou je klasický unijní dvojí metr. Trikolora stojí jednoznačně na straně Polska. Perspektivou pro náš kontinent je Evropa jako společenství spolupracujících suverénních národních států. Seshora nadekretovaný unifikovaný nadnárodní slepenec, tedy byrokratický moloch, ve který se Evropská unie sebevražedně mění, je slepá cesta.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 744 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)