wethepeeople
4.7.2016
Kategorie: Společnost

Až se čas naplní….

Sdílejte článek:

LUDĚK NETUŠIL 04|07|2016

„Ti, kdož se vzdají důležitých svobod, aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí.“ (Benjamin Franklin 1759)

Žijeme ve zvláštní době, ze všech stran jsme zahlcováni zprávami o vlnách uprchlíků ženoucí se z celého světa do Evropy jako jediného bezpečného útočiště. Od rána do večera je nám vtloukáno do hlavy, že naší základní povinností je pomáhat těmto zbědovaným uprchlíkům.

Když projíždíte přes Německo nebo Itálii, tak vidíte posedávat na lavičkách v parcích desítky mladých mužů už podle vzhledu ze Středního Východu a z Afriky. Všichni jsou dobře oblečení a skoro každý má u ucha mobil a s někým telefonuje. Zarazilo mě, že jsem viděl minimum žen a dětí, jako by to byla pouze mužská imigrantská vlna.

Po silvestrovských násilnostech v Německu se najednou začali jako houby po dešti objevovat zprávy o násilnostech imigrantů hlavně proti místním ženám – pokusy o znásilnění, drobné kapesní krádeže apod. S překvapením jsme začali zjišťovat, že podobné zprávy začali přicházet i z jiných zemí – ze Švédska, z Holandska apod. Společným jmenovatelem těchto zpráv byly informační úniky z policejních kruhů.

K těmto kriminálním případům docházelo již dříve, ale bylo na ně uloženo informační embargo. V případě Švédska je doloženo, že zprávy o kriminalitě imigrantů byly cenzurovány cca dva roky. Prostě to tak vypadá, že obyčejní příslušníci policie v různých zemí už těchto rozkazů, co zakrývají pravý stav věcí, mají dost a začínají mluvit.

Jediný dohledatelný výsledek takové informační cenzury a překrucování fakt bylo odvolání vedoucího policie v Kolíně nad Rýnem. Toto znásilňování informační svobody bylo zdůvodňováno tzv. politickou korektností a tím, že informace o kriminalitě cizinců by byly zneužity v různých rasistických kampaních.

S těmito událostmi jde ruku v ruce rozhodnutí odzbrojit občany evropské unie i od legálně držených zbraní. Skoro to tak vypadá, že Evropská komise ignoruje hrozící bezpečnostní krizi na evropském kontinentě a soustředila se na to, aby z občanů Evropy udělala bezbranné stádo.

Když se podíváme do historie, není to poprvé, co se vládnoucí třída o něco podobného snaží. Německý sociolog Norbert Elias ve své knize pojednávající o procesu civilizace ukázal, jak se státní moc snaží na jedné straně pacifikovat své vlastní občany a činit je bezbrannými, na straně druhé soustřeďuje impozantní vojenskou sílu jako jediný legitimní nástroj na prosazování vlastních politických a vojenských cílů.

Toto je krásně vidět na evropských dějinách 17. a 18. století. Zatímco osvícenci snili o příchodu vlády rozumu, pracovaly monarchie na jedné straně na odzbrojování vesnického i městského obyvatelstva a zároveň stavěly na strategických místech kasárna, pevnosti a citadely, aby každý viděl, co by se mohlo stát, kdyby se nechoval jako poslušný poddaný.

Další případ je názorně vidět, když začalo vrcholit hnutí amerického lidu za nezávislost, tak Wiliam Knox, státní podsekretář v britském Koloniálním úřadu v roce 1777 vydal toto nařízení:

„Je třeba zrušit zákony o domobraně a neobnovovat jejich platnost. Je třeba lidu vzít jeho zbraně. Všechna děla musí být odevzdána do královských skladů. V Americe nebude připuštěno zakládání sléváren, zbrojovek, továren na výrobu prachu nebo válečného materiálu. Bez platné licence bude do Ameriky zakázáno vyvážet střelný prach, olovo, ruční zbraně nebo děla. Tyto věci budou v budoucnu zapotřebí jen v malém množství, neboť britské vojenské jednotky, válečné lodě a pevnosti postačí k obraně Ameriky před jakýmkoliv nebezpečím.“  

Nutno podotknout, že tento plán Williama Knoxe, aby lid v Americe byl zbaven zbraní, přišel pozdě. Hnutí za osamostatnění bylo již příliš silné a toto nařízení zcela ignorovalo. Američané si však z britských odzbrojovacích snah – stejně jako ze skutečnosti, že jejich svobodu a samostatnost z větší části vybojovaly soukromé zbraně – vzali poučení. Právo na držení a nošení zbraní občany pro jistotu vtělili do ústavy.

Když se vrátíme do současnosti, tak je zřejmé to, že když stát sebere občanům jejich legálně držené zbraně a ponechá zbraně v rukách zločinců, tak o to víc bude ozbrojených přepadení bezbranných občanů.

Občané se stanou pro tyto zločince bezbrannou lovnou zvěří. Kdo ochránil občany při masakrech v Paříži, Orlandu, Newtonu apod.? Je zajímavé, že po každém z těchto masakrů se u určitých politiků a sdělovacích prostředků stalo oblíbené démonizovat držitele legálních zbraní. Nikoho nenapadlo, že kdyby na těchto místech byl nějaký majitel legálně držené zbraně, který by byl ochoten zasáhnout, tak by počet případných obětí mohl být menší.

Například ve Švýcarsku prosazovala levice a pacifistické organizace zákaz toho, aby vojáci a záložníci mohli doma držet střelnou zbraň. Na toto téma se konalo ve Švýcarsku veřejné referendum.  V něm zvítězili zastánci práv držitelů zbraní.

Zdá se, že na základě vývoje na evropském kontinentu se začíná naplňovat doba, kdy lidé budou ochotní naslouchat radám, jak se postavit různým nesmyslným nařízením, které produkuje Evropská komise.

Český novinář žijící ve Velké Británii Benjamin Kuras dává tuto radu:

„Naprosto ignorovat Evropskou komisi jako nelegální, nevolený, neodvolatelný spolek loupežníků platících si z daní chudnoucích Evropanů obscénních dvacet tisíc eur měsíčně. Chovat se k ní, jako by neexistovala, o odepřít jí možnost vnucovat Česku jakékoli zákony. Nejlepší by bylo udělat to společně ve Visegrádské čtyřce, aby to mělo větší váhu. Je to dohromady přes šedesát milionů obyvatel, stejná síla jako Británie.“

Možná se jednou naplní čas a my se začneme takovými radami řídit. Osobně si přeji, aby tato doba nastala co nejdříve.

ZDROJ: Luděk Netušil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 74 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.