babiszeman2
4.3.2021
Kategorie: Politika

Až bude ta revoluce …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera jsem zjistil, že máme vedle sebe dosud neprohlédnutý tmavý kout a když jsem ho začal ohledávat, měl jsem pocit, že se v něm cosi zalesklo. Proto bych to chtěl dneska prokydat a nechtěl bych, aby mě někdo předběhl. 

 

Pojďme si dneska představit, že všichni Babišovi odpůrci mají pravdu. Já se tomu pořád zdráhám uvěřit, ale je fakt, že v posledních týdnech jsem už zcela ztratil jakoukoliv představu o tom, čeho chce Andrej dosáhnout. Musel jsem vytvářet stále složitější konstrukce, aby jeho počínání dávalo smysl. Pojďme to dneska udělat obráceně. Připusťme, že se s Andrejem nedá jednat. Že na všechny ječí a nadává, že nepředvádí žádné velení, jen chaos. Že ani jeho nejbližší a věrní spolupracovníci už nevědí o co vlastně jde a tak jen se svým šéfem čekají na hořký konec. 

Připusťme, že mají pravdu opoziční hejtmani, kteří tweetují, že jednání s Babišem se nedá. Připusťme, že Středula musel skutečně na vzduch. Připusťme, že tam na vládě je hlavním hrdinou chaos, bordel, nejistota a nemožnost šéfa usměrnit. Připusťme, že kromě osobní kamarily už Babišovi nikdo nevěří, že už všichni  v koalici i opozici vědí, že tento člověk opravdu nemůže být dál premiérem.  

Ve skutečnosti to samozřejmě není tak žhavé, jak to líčí opozice a bakalomédia, ale pro dnešní úvahu budeme předpokládat, že Babiš je součástí problému a ne součástí řešení. 

Když si tuto myšlenku připustíte, nemáte pocit, že Zeman má už připravenou úřednickou vládu? Prymula je na Hradě a pro prezidenta dělá jakési rozbory o tom, že v této chvíli stačí jedna dávka vakcíny. Jako fakt? K tomu si ho Zeman najal? Nebo mu tam dává školení, jak správně vládnout, jak se mediálně vyjadřovat, vysvětluje mu, že nemusí být oblíbený, ale nesmí být směšný? 

Do toho se Zeman nechal slyšet, že by Blatného vyměnil za Běhounka z ČSSD a Petříček že by se pakoval a místo něj by zamini dostalo ANO. Zeman může být mstivý stařec sužovaný spoustou chorob, ale pořád mu to ještě myslí. Starý Ještěr z Hradu nikdy nemluvil do větru. Pokud něco řekl, mělo to své důvody. Zpravidla tím dost naznačoval pro ty, co chtěli chápat. 

Stejně tam nám Ještěr oznámil, že se s Putinem domluvil na Sputniku… jen tak mimochodem.  

Nerýsuje se nám tu už nějakou dobu tichá dohoda ve které Babiš nemá své místo? Nebo tam možná místo měl, ale CIA má svého agenta u nás příliš v drápech a Andrejko se cuká? Nepřipravuje Zeman dohodu, která by vlastně mohla vyhovovat i našim bukanýrům , ba dokonce i Okamurovi? Opozice pomůže shodit premiéra a nebude se muset chopit moci v té nejblbější chvíli. Chopí se toho Zemanem jmenovaná úřednická vláda, která bude mít jediný úkol – zkrotit pandemii. Prymula jako premiér, Běhounek jako ministr zdravotnictví, Schillerová na financích, Středula místo Havlíčka… atd, atd. Zeman bude mít ještě jednu hvězdnou chvilku, opozice bude mít hlavu premiéra na tácku, ale nebude mít odpovědnost. Do voleb stejně není daleko a otřesený oligarcha miliardář, to by se hodilo do krámu vlastně všem. 

Svým způsobem by to prošlo i u veřejnosti, protože chřipečkářů neustále ubývá a rázné vojenské velení velekněze svědků covidových, to by znamenalo přestat přešlapovat ve sračkách a vykročit vpřed.  Prymula navíc rozhodně není proti ruské vakcíně, zřejmě po vojensku nebude mít problém s Ivermektinem, vlastně  by naše vláda mohla dělat něco podobného co už dělají všechny vlády okolo – kašlou na EU a shánějí si vakcíny sami. Najednou by to nebylo přešlapování, ale rázná akce. Nová vláda by mohla ukázat, že to jde… Navíc by se nemusela ohlížet na sněmovnu ani na soudy, protože za pár měsíců stejně skončí. 

Pokud mám pravdu, odehraje se to v brzké době. Dokud jsou nemocnice plné, dokud kolabuje péče, dokud jsou nemocnice přetížené. Pokud čísla klesnou, už to nebude ono – naléhavost pomine a s ní i odvaha opozice něco podobného uskutečnit. Já bych si jako poslední kapku dovedl představit to povinné testování ve firmách – ukáží se tak hrozivá čísla, že už to nepůjde ignorovat. 

Navíc pořádná dodávka Sputniku – pokud Putin řekne, pojede Sputnik sem. Deset milionů dávek je několikadenní výroba a Putin si může dovolit nechat umřít pár ruských důchodců, když za to dostane…. třeba Dukovany. Rosatom vyhraje tendr na Dukovany = Rusko dodá vakcínu pro všechny. A ti co nebudou chtít Sputnik, ať si dají Fajzr… Trochu ho dostaneme od Uršulky – pro hujery. 

Opět – muselo by se to odehrát rychle, protože teď mají všichni všude plné ruce práce s covidem a ani americké oko není příliš bdělé, co jeho středoevropský vazal dělá. Navíc úřednická vláda, která po volbách skončí, ta by se nemusela bát podepsat i dostavbu Dukovan. Bylo by to takové starořímské řešení – dočasná diktatura v těžké situaci. 

A pak budou volby, v nich se ledacos stane, voliči si vzpomenou na spoustu hříchů, znovu se vytáhnou obrázky, jak se hodovalo na Karlově mostě, připomenou se všechny výroky jednotlivých politiků, má se upravit volební zákon, který do sněmovny pustí i trpaslíky. Vláda nebude právě stabilní a bude mít jiné starosti než se zabývat revizí dostavby dalšího bloku. Do toho přijde hospodářská krize a všichni budou rádi, že jsou rádi. 

Zároveň i bukanýři a jim podobní musejí vidět, že z EU toho už moc nezbylo. Že je v podstatě mrtvá, jen jí to ještě nedošlo. I ten největší ojrohujer vidí, že není nutné Brusel poslouchat, že je možné Leyenovou poslat do Brusele a nic se nestane. I Bartoš se tomu přizpůsobí. Možná neumí vládnout, ale  jednu schopnost má – pozná, kdo je lůzr. 

Abych to nějak shrnul… já nevím, jestli se to takhle stane. Ale dovedu si představit situaci, kdy je Babiš už úplně opuštěn a nikdo mu to neřekne dopředu.  Kdy je chaos jdoucí z vlády už vlastně záměrný, kdy už nám Andrejka zdobí jako obětního kozla, aby mohl být vyhnán do pouště. Kdy už si porcují neuloveného medvěda a opozice ráda přidá k honu na oligarchu… koneckonců by se hodilo mu hodit na krk nějaké to obviněníčko a podělit se o jeho majeteček.  

A v hlavní roli je ještě jednou naposledy Zeman. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 238 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)