white-african-farmers
11.7.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Až 15 tisíc bílých Jihoafričanů dostane šanci emigrovat do Ruska

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Rusko umí rozlišit, jaký migrant je matičce prospěšný, a jaký ne. Ty bílé z Jižní Afriky vítá s otevřenou náručí. Ruská státní televize informovala o velkolepém plánu jich přivítat až 15 tisíc.

 

Podle hlasatelky by do Ruska mohlo přijít až 15 tisíc potomků bílých jihoafrických kolonistů, kteří by se mohli podílet na rozvoji zemědělství v jižním Rusku, ti bohatší na investicích do ruské ekonomiky, a ti chudší třeba výukou angličtiny (či holandštiny).

V první fázi by mělo dorazit asi 30 rodin. Jejich delegace navštívila jihoruský Stavropol s nabídkou vytvořit migrační kanál. Záběry ukazují přivítání Jihoafričanů na letišti, kde jim byl symbolicky předán svazek obilí a také pecen chleba.

Jihoafričané se pro jižní Rusko rozhodli poté, co sem již emigrovala jedna německá rodina. Televize ironicky poznamenává, že utekla před evropskými hodnotami a našla zde nový domov.

Jihoafričané si pochvalují příznivé klima a “zem stvořenou bohem pro farmaření”. Na jihu Ruska chtějí farmařit a vytvořit své komunity tak, jako to jejich předci dělali v Jižní Africe. Půdu si pronajmou. Každá rodina si přinese finance v hodnotě 100 tisíc dolarů.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
166 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.