white-african-farmers
11.7.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Až 15 tisíc bílých Jihoafričanů dostane šanci emigrovat do Ruska

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Rusko umí rozlišit, jaký migrant je matičce prospěšný, a jaký ne. Ty bílé z Jižní Afriky vítá s otevřenou náručí. Ruská státní televize informovala o velkolepém plánu jich přivítat až 15 tisíc.

 

Podle hlasatelky by do Ruska mohlo přijít až 15 tisíc potomků bílých jihoafrických kolonistů, kteří by se mohli podílet na rozvoji zemědělství v jižním Rusku, ti bohatší na investicích do ruské ekonomiky, a ti chudší třeba výukou angličtiny (či holandštiny).

V první fázi by mělo dorazit asi 30 rodin. Jejich delegace navštívila jihoruský Stavropol s nabídkou vytvořit migrační kanál. Záběry ukazují přivítání Jihoafričanů na letišti, kde jim byl symbolicky předán svazek obilí a také pecen chleba.

Jihoafričané se pro jižní Rusko rozhodli poté, co sem již emigrovala jedna německá rodina. Televize ironicky poznamenává, že utekla před evropskými hodnotami a našla zde nový domov.

Jihoafričané si pochvalují příznivé klima a “zem stvořenou bohem pro farmaření”. Na jihu Ruska chtějí farmařit a vytvořit své komunity tak, jako to jejich předci dělali v Jižní Africe. Půdu si pronajmou. Každá rodina si přinese finance v hodnotě 100 tisíc dolarů.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
164 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.