auto1018
23.3.2019
Kategorie: Společnost

Auta pod drobnohledem úchylů odtržených od reality

Sdílejte článek:

J3K

Motorismus je velmi výnosným odvětvím, jehož progres již po mnoho desítek let zajišťuje práci mnoha lidem, přináší radost nadšencům, patří k nejpraktičtějším oborům a produkuje stroje, které mohou být ukázkou poesie, umění, vkusu, šikovnosti, ale i šlendriánství a tápání. Právě pro všechny tyto vlastnosti si politici vybrali motoristy jako lovnou zvěř a my všichni pociťujeme jejich zvůli. Jako by záviděli řidičům jejich radost ze života, vztah k vozidlům, který nahradil lásku ke koním. Také svobodu, kterou vlastnictví auta či motorky znásobuje. Jedinou logiku, kterou to má, je, že odboru dopravy v Eurokomisi má na starost ženská, ta těžko porozumí poutu muž a motorismus.

Prostí lidé nesmí mít radost, nemohou se samostatně vydávat na cesty, aniž by se museli ohlížet na nějaká omezení. I proto je třeba zakazovat, regulovat, likvidovat něco, co prostě funguje. Začnou se hledat zápory, jejich příčiny, znalci odhalí slabiny a vzápětí úředníci odtržení od reality začnou vytvářet překážky, pravidla a zákony. Přestože se vše zabalí do těstíčka zvaného ekologie, bezpečnost, pokrok a pohodlí, ve skutečnosti jde o ro utáhnout všem volnomyšlenkářům smyčku kolem krku a buď je přiškrtit, nebo nasadit vodítko a košík.

Nejdříve jim vadily emise výfukových plynů automobilů, poté možnost lidí vozidla ovládat. Takže když pominou ekologické důvody pro snižování rychlosti, protože automobilky dovedli vývoj spalovacích motorů téměř k dokonalosti, musí se na to jít jinak, vymyslí se péče o bezpečnost. Zdegenerovaná Evropská komise nelení a ,,výzkumem´´ se dopracovala k tomu, že vysoká rychlost může za množství smrtelných nehod. Když pomineme, že omezování rychlosti již nyní překračuje únosnou mez a jet 130 km/hod po dálnici třeba 2 hodiny v kuse je únavnější, a tím i méně bezpečné, než stejný úsek v případu volnější dálnice projet stoosmdesátkou, další přibrzdění provozu by již připomínalo dobu platnosti praporkového zákona. Takže odborníci (čti debilové) v Evropské komisi sedící spočítali, že ideální nejvyšší rychlost ve městě je 30km/hod, mimo něj 60km/hod, na dálnici 70, přičemž se ohání pokusem dostat se k podobným hodnotám v části Belgie a ve Francii, kde v tu chvíli poklesla nehodovost. Možná i proto, že řada řidičů radši nikam nejela, protože by nikam nedojela. Zeptáte li se zkušených řidičů, pravděpodobně Vám odpoví, že takováto rychlost způsobuje únavu rychleji, než když musíte být pozorní v minimálně dvojnásobném tempu.

Navíc v tom Bruselu volají po zvýšení počtu retardérů a policejních kontrol s asistencí radarů. Čímž se nakonec vybarvili, protože v tu chvíli by se zvýšil výběr pokut a občanům by byl zdůvodněn další tlak na lustrování a buzerování obyvatelstva. Dokážete si představit cestu automobilem třeba do Španělska? Jeli byste po dálnici 70 km/hod, občas poskočili na uměle vytvořené vlně, za cestu byli zastaveni několikrát hlídkou, celou dobu by Vám pípali asistenti a každých 280 km byste stáli na minimálně půl hodiny u nabíječky. Po čtyřech dnech cesty byste v dáli zřeli moře a protože máte dovolenou jen dva týdny, tak se vyspat a pomalu to otočit domů.

Vážení eurokomisaři, kdyby všechna auta stála, tak by se dopravní nehody nestávaly vůbec. Co tedy povinně ze všech aut a motorek sundat kola? Vozidla slouží k přemísťování, jsou objektem obdivu, lásky i praktickým pomocníkem. Ale zároveň každý, kdo je používá, je připravený převzít určitou zodpovědnost a nést rizika. Pokud chcete lidem vzít tuto možnost, povinně je nacpat do občas havarujících vlaků či padajících letadel, sebrat jim právo volby a rozhodovat za ně, pak nevíme, kde jste vzali tu jistotu, že se občané podřídí. Povinně vybavovat nová auta alkoholtestry, automatickým omezováním rychlosti a jejím hlídačem, vystavovat řidiče riziku selhání všech těchto nesmyslných systémů a nakonec jim vypnout elektřinu třeba na dálku, aby nemohli jezdit vůbec. Spolu se zákazem zbraní, ovlivňováním kvality zdraví občanů farmaceutickými koncerny a šíleným prosazováním nových genderových standardů je plánované omezování práv majitelů a provozovatelů motorových vozidel dalším zásadním zásahem do našich svobod. A i tady případná anarchie bude na místě a její následky nebudou ničím krásným. Zahnat motoristy do kouta, mediálně je zmasírovat a nakonec je posadit do něčeho, co je sice převeze, ale bez emocí, za to se strachem, aby něco nebylo překročeno.

Postupná, ale velmi rychlá likvidace spalovacích motorů je krokem zpět. Nepřipravenost na přechod na elektřinu je zjevná. Demagogie sálající z touhy naplnit přání pseudoekologů, tedy přestat jezdit auty a místo nich přesednout na kola, případně sedět doma na zadku, je natolik prokazatelná, že je až s podivem, že se najdou lidé, kteří tyto kroky schvalují, a směřování od tankovací pistole k zásuvce považují za progres. Jestliže u auta vadil nejdříve smrad, který se podařilo eliminovat, nyní jsou na řadě schopnosti řidičů a možnosti jeho ovládání, poté snižování účelnosti a významu, aby nakonec byly napadeny jeho smysl i podstata. Bohužel v Evropské komisi ovládané notorickým opilcem Junckerem sedí lidé schopní vymyslet, že když pomalu jezdící auta nebourají, tak bude dobré je zpomalit natolik, aby lidi radši začali chodit pěšky. Je až neuvěřitelné, co vše si necháváme líbit. Lžou nám, velí, přikazují, omezují nás a my jim za to ještě formou daní a odvodů platíme.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 24 687,00 Kč
Vybráno 70.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 985 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.